11 Eylül 2016, Pazar 15:28:01

60 yıllık biletle uçma hayalini gerçekleştirdi

Hollanda'nın Utrecht kentinde oturan 83 yaşındaki Piet van der Weijden, 60 yıl önce kaybettiği bilet sayesinde, uçma hayalini gerçekleştirdi.
  • Paşa torunu ise uçar. Gurur duydum :))
  • Bu adam thkdan bilet almis olsaydi ucus zaten 60 yil sonra yazilirdi kendisine bir kaybi olmazdi:)
  • bizde bu tip kurslar ucretsiz zaten :)))) istedigin zaman basvurunu yap, belgeleri hazirla, git uc. O derece ileriyiz yaanee.
  • Dunya ulkeleri havacilikta neredeee biz nerede? Adamlarin her kentinde havacilik klubu var ve en onemlisi en az 60 yildie da bu klupleri YASATABILIYORLAR.Bizde lokal klupler yok ama tut ki THK da boyle bir olay oldu.... go..yle guler gecerler... insallah bizde de boyle yerel klupler olurda EN AZ 60 YIL YASARDA... simdiki 25 yaslarindaki bir delikanli boyle bir olay yasar ???

Uzun yıllar sinema makinisti olarak çalışan van der Weijden'in bir başka tutkusu da havacılıktı. En büyük arzusu ölmeden önce yaşadığı kentin üzerinde uçabilmekti. Uzun süre bunu hayal etti. 

Bu hayaline 60 yıl önce çok yaklaştı. 1956 yılında Gooise Uçuş Kulübü üyelerine özel bir film gösterimi yapan Piet van der Weijden'e, kulüp tarafından teşekkür amacıyla, bedava planör uçuş bileti verildi.

Hollandalı sinema makinisti, uygun bir zamanda kullanmak amacıyla evinde bir köşeye koyduğu hediye bileti kaybetti. Aradan yıllar geçti, emekli olup köşesine çekilen van der Weijden, geçen hafta evini temizlerken, eski eşyaların arasında bir cüzdan buldu. Cüzdanı karıştırırken, 60 yıl önce kaybettiği hediye uçuş biletine rastladı.

Yeğeni aracılığıyla Gooise Uçuş Kulübü'ne ulaşan yaşlı adama, hediye biletin hala geçerli olduğu ve istediği zaman kullanabileceği belirtildi. Piet van der Weijen, Cumartesi günü bir planör uçakla yıllardır hayalini kurduğu uçuşu gerçekleştirdi. Yaşadığı Utrecht kentini havadan izleyen van der Weijen, ölmeden önce en büyük arzusunu gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu söyledi.

Yaşlı adam, havada yaşadıklarını, "Gerçekten çok özel bir andı" diye anlattı.

60 yıllık biletle uçma hayalini gerçekleştirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Harika ~ 2 yıl önce
Paşa torunu ise uçar. Gurur duydum :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thk ~ 2 yıl önce
Bu adam thkdan bilet almis olsaydi ucus zaten 60 yil sonra yazilirdi kendisine bir kaybi olmazdi:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bizde ~ 2 yıl önce
bizde bu tip kurslar ucretsiz zaten :)))) istedigin zaman basvurunu yap, belgeleri hazirla, git uc. O derece ileriyiz yaanee.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacilik ~ 2 yıl önce
Dunya ulkeleri havacilikta neredeee biz nerede? Adamlarin her kentinde havacilik klubu var ve en onemlisi en az 60 yildie da bu klupleri YASATABILIYORLAR.Bizde lokal klupler yok ama tut ki THK da boyle bir olay oldu.... go..yle guler gecerler... insallah bizde de boyle yerel klupler olurda EN AZ 60 YIL YASARDA... simdiki 25 yaslarindaki bir delikanli boyle bir olay yasar ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000