06 Ocak 2016, Çarşamba 16:25:19

6 yaşındaki çocuğu kara listeye aldılar

Kanadalı Müslüman bir ailenin altı yaşındaki oğlu Syed Adam Ahmed, 'uçağa alınması yasak kişiler listesi'nde olduğu için Toronto Pearson Havaalanı'nda bir dizi güvenlik işleminden geçmek zorunda kaldı.
  • Twitter'dan isyan edene kadar hukuki yollara başvursalar
  • çocuk kesin ailesi tarafından aşırı şımartılmış şuursuzca hareket eden biridir. uçaklarda bazen görüyoruz koridorlarda deli gibi koşan çocuklar ana babaları gıklarını çıkarmıyor hostesler kontrol etmeye çalışıyor bence bu olayın müslümanlıkla ilgisi yok
  • KARA LISTE artik THY ye gelmeli!!!
  • Banada kackere terorist demislerdi Kanadada orda yasarken. Aman aman bana uzak olsunlar. Allaha yakin bana uzak olsunlar.

Ahmed ailesi, bir hokey maçını izlemek için Boston'a gitmek üzereyken Toronto Pearson Havaalanı'nda beklemedikleri bir olayla karşılaştı.

Syed Adam'ın babası Süleyman Ahmed, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, altı yaşındaki oğlunun Air Canada havayolu şirketinin 'uçağa alınması yasak kişiler' listesinde olduğunu öğrendiklerini anlattı: "Altı yaşındaki oğlumuz neden uçağa alınması yasak kişiler listesinde? Her seferinde güvenlik işlemlerinden geçmesi gerekiyor. Oğlumuz daha altı yaşında!"

'BU HİÇ ADİL DEĞİL'
Adam'ın annesi Kadija Cajee de hangi havayolu şirketiyle seyahat ederlerse etsinler aynı durumla karşılaştıklarını söyledi ve şöyle devam etti: "Oğlum büyüdükçe güvenlik kontrollerinin de artacağından korkuyorum. Bu hiç adil değil. Sadece Müslüman olduğu için belgelerini kontrol ediyorlar gibi görünüyor."

'NE GİBİ ÖNLEMLER ALABİLECEĞİMİZE BAKACAĞIZ'
Bu arada ailenin seyahat ettiği Air Canada havayolu şirketinin sözcüsü Peter Fitzpatrick de, "Tüm havayolu şirketleri gibi biz de kanunlara uymalıyız. Bununla birlikte ileriki uçuşlar için ne gibi önlemler alınabileceğini belirlemek için bu konuyu değerlendireceğiz" dedi.

Diğer taraftan Guardian gazetesine konuşan Kanadalı bir hükümet yetkilisi, Syed Adam'ın uçağa alınması yasak kişiler listesinde yer almasının nedenlerini inceleyeceklerini söyledi.

6 yaşındaki çocuğu kara listeye aldılar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Twitterdan isyan ha ~ 2 yıl önce
Twitter'dan isyan edene kadar hukuki yollara başvursalar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şımarık veletler ~ 2 yıl önce
çocuk kesin ailesi tarafından aşırı şımartılmış şuursuzca hareket eden biridir. uçaklarda bazen görüyoruz koridorlarda deli gibi koşan çocuklar ana babaları gıklarını çıkarmıyor hostesler kontrol etmeye çalışıyor bence bu olayın müslümanlıkla ilgisi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acenta55 ~ 2 yıl önce
Kimsenin gunahini alma ! On yargiyla haraket ediyosun
darisi basimiza ~ 2 yıl önce
KARA LISTE artik THY ye gelmeli!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eco ~ 2 yıl önce
Banada kackere terorist demislerdi Kanadada orda yasarken. Aman aman bana uzak olsunlar. Allaha yakin bana uzak olsunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000