04 Temmuz 2016, Pazartesi 09:42:10

4 günde 8 havalimanı teftiş edildi

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok başkanlığındaki heyet 4 günde 8 havalimanını teftiş etti.
  • Haber diye veriyorsunuz ya...ne denetlemesi bol bol toplantı...çaylar yemekler....sonra güle güle ...2-3 gün bilemedin bir hafta sıkı sıkıya denetim...sonra tisss ....
  • Gizli yapsak su denetimleri.Hatta tatbikat seklinde sadece havaalani mulki amiri bilsin digerlerini gizliden denetlensin.
  • 4 günde 8 havalimanı maşallah. Böyle yapılan denetimden bi cacık olmaz. Ne bir şey tespit edersin ne de gözlem, nede prosedür takip edebilirsin. He dersen ki dolaşmaya gezmeye gittiler ayanı uçakla geri döndüler tamam.

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok başkanlığındaki heyet 4 günde 8 havalimanını teftiş etti.

Havalimanlarındaki önlemler yerinde incelenecek

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Altınok'un yanı sıra Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile terör ve koruma daire başkanlarının da yer aldığı heyet İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından havalimanlarında alınan önlemleri yerinde görmek için harekete geçti.

30 Haziran Perşembe günü önce Bodrum'a giden heyet Milas ve Dalaman havalimanlarında güvenlik tedbirleriyle ilgili yetkililerden brifing alarak detaylı incelemelerde bulundu. Bodrum’daki incelemelerin ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na geçen heyet burada da yetkililerden bilgi alarak incelemelerini sürdürdü.

Yetkililer, dün ise Nevşehir-Kapadokya Havalimanı ve Antalya Havalimanı'nı aynı kapsamda ziyaret etti.

İncelemelerin üçüncü gününde heyet denetimlerini Bursa ve İstanbul Atatürk havalimanlarında sürdürdü.

Gaziantep Havalimanı da denetlendi

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok başkanlığındaki heyet, incelemelerin dördüncü gününde Gaziantep Havalimanı'nı denetledi.

Özel uçakla havalimanına gelen heyeti, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Şeref Çakmak ve diğer yetkililer karşıladı.

Yaklaşık bir saat havalimanında kalan heyet, güvenlik tedbirleriyle ilgili yetkililerden brifing alarak detaylı denetim ve incelemelerde bulunduktan sonra kentten ayrıldı.

Erzurum Havalimanı'na denetleme
İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok başkanlığındaki heyet, Erzurum Havalimanı'nı denetledi.

İçişlşeri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok başkanlığındaki ve bakanlığın terör ve koruma daire başkanlarının da yer aldığı heyet, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından, havalimanlarında alınan önlemleri yerinde incelemeye devam ediyor.

Yaklaşık 1,5 saat havalimanında kalan heyet, güvenlik tedbirleriyle ilgili yetkililerden bilgi alarak, detaylı denetim ve incelemelerde bulundu.

Altınok ve beraberindeki heyetin, incelemeler sırasında terör saldırılarının tekrarının önlenmesi ve gerektiğinde kısa sürede müdahale edilebilmesi için gerekli hususları belirleyerek, ilave tedbirler alınması konusunda görevlilere talimat verdiği öğrenildi. 

Denetimler sürecek

Altınok ve beraberindeki heyetin incelemeler sırasında terör saldırılarının tekrarının önlenmesi ve gerektiğinde kısa sürede müdahale edilebilmesi için gerekli hususları belirleyerek, ilave tedbirler alınması konusunda görevlilere talimat verdikleri öğrenildi.

Havalimanlarındaki denetimlerin devam edeceği kaydedildi.

4 günde 8 havalimanı teftiş edildi

Facebook Yorum

Yorumlar

Zzzz ~ 2 yıl önce
Haber diye veriyorsunuz ya...ne denetlemesi bol bol toplantı...çaylar yemekler....sonra güle güle ...2-3 gün bilemedin bir hafta sıkı sıkıya denetim...sonra tisss ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK2222 ~ 2 yıl önce
Gizli yapsak su denetimleri.Hatta tatbikat seklinde sadece havaalani mulki amiri bilsin digerlerini gizliden denetlensin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlıyorumm ~ 2 yıl önce
4 günde 8 havalimanı maşallah. Böyle yapılan denetimden bi cacık olmaz. Ne bir şey tespit edersin ne de gözlem, nede prosedür takip edebilirsin. He dersen ki dolaşmaya gezmeye gittiler ayanı uçakla geri döndüler tamam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000