18 Ekim 2016, Salı 13:07:24

3. havalimanında bagaj sistemi rekor kıracak

Tüm fazları tamamlandığında yolcu kapasitesi itibarıyla dünyanın en büyük havacılık merkezi konumunda yer alacak İstanbul Yeni Havalimanı, "bagaj taşıma sistemi" ile de dünyanın en büyüğü olacak.
  • bu kafayla daha cok rekor kirarsiniz:) 42 km olmasi marifet degil bildigin isletmeciye ekstra elektirik , insan kaynagi ve yedek parca yuku. Birde bhs sistemlerinde ariza orani cok daha yuksek. bakin Individual carrier systems leri inceleyin. Dubai havalimani kullaniyor.
  • Haber yaparken biraz araştırmak lazım.. Bildiğim kadarı ile Frankfurt havalimanı bagaj taşıma sisteminin ( Raylı ) toplam uzunluğu 64 Km dir. Yılda 1 kere buyuk bakım yapılırken havalimanında büyük sorun yaşandığını şahsen ben biliyorum. İnşallah yapımcı firma planlı bakım yapıldığında back up sistem devreye sokmayı düşünmüştür veya sistem arızasında B planları vardır. malum bizde bir olay yaşandıktan sonra önlem alınır..Söylemedi demeyin..
  • Arkadaşım kafanı Denver'demi unuttun.Her bagaj 42 km dolaşıp gelmez merak etme
  • 3. Havalimanını durduramadılar, Türkiyenin savaşa girmesini sağlayıp ekonimiyi durdurdular

Tüm fazları tamamlandığında yolcu kapasitesi itibarıyla dünyanın en büyük havacılık merkezi konumunda yer alacak İstanbul Yeni Havalimanı, "bagaj taşıma sistemi" ile de dünyanın en büyüğü olacak.

3.havalimanında, Taksim-Beylikdüzü arasındaki mesafe kadar, toplam 42 kilometre uzunluğunda bagaj taşıma sistemi bulunacak. Kendi ölçeğinde yapılmış en büyük bagaj taşıma sistemi olacak sistemde 24 adet patlayıcı tespit sistemi de yer alacak. Toplam uzunluğu 42 kilometre olan İstanbul Yeni Havalimanı Bagaj Taşıma Sistemi, yılda 90 milyon yolcu bagajının işlenmesini sağlayacak ve günün en yoğun saatlerindeki bagaj akışının rahat bir şekilde taşınmasını sağlayacak bir özellikte olacak. Habertürk'ün haberine göre, sistem kendi ölçeğinde yapılmış olan tek aşamada en büyük bagaj sistemi. Sistemin içerisinde herhangi bir anda hareket halinde olan 12 bin tane bağımsız taşıyıcılar aracılığıyla bagaj bir noktadan diğer noktaya taşınabilecek. Bagaj Taşıma Sistemi içinde 474 tanesi direkt bağlantılı olmak üzere 567 check-in noktası bulunacak.

3. havalimanında bagaj sistemi rekor kıracak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

daha cok rekor kirar ~ 2 yıl önce
bu kafayla daha cok rekor kirarsiniz:) 42 km olmasi marifet degil bildigin isletmeciye ekstra elektirik , insan kaynagi ve yedek parca yuku. Birde bhs sistemlerinde ariza orani cok daha yuksek. bakin Individual carrier systems leri inceleyin. Dubai havalimani kullaniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumsuz ~ 2 yıl önce
Haber yaparken biraz araştırmak lazım.. Bildiğim kadarı ile Frankfurt havalimanı bagaj taşıma sisteminin ( Raylı ) toplam uzunluğu 64 Km dir. Yılda 1 kere buyuk bakım yapılırken havalimanında büyük sorun yaşandığını şahsen ben biliyorum. İnşallah yapımcı firma planlı bakım yapıldığında back up sistem devreye sokmayı düşünmüştür veya sistem arızasında B planları vardır. malum bizde bir olay yaşandıktan sonra önlem alınır..Söylemedi demeyin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BEN SANA GÜLÜYORUM ~ 2 yıl önce
Arkadaşım kafanı Denver'demi unuttun.Her bagaj 42 km dolaşıp gelmez merak etme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zoom out ~ 2 yıl önce
3. Havalimanını durduramadılar, Türkiyenin savaşa girmesini sağlayıp ekonimiyi durdurdular

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000