14 Nisan 2011, Perşembe 08:21:36

"25 SENE İÇİNDE KENDİ UÇAĞIMIZI YAPACAĞIZ"

Hava Kuvvetleri’nin kuruluşunun 100’üncü yılı Ankara Cermodern Galerisi’nde düzenlenen bir etkinlikle kutlandı.
  • bu ulkede yıllar once bı ucak fabrıkası acıldı.. eger kapatılmasaydı suan dunya pazarında olacaktık.. sılahlı kuvvetlerın artık osmanlı zıhnıyetınden cıkıp teknolojıye ayak uydurması.kımse artık kılıcla savas kazanmıyo
  • Nuri Demirağ'ın 1936'da açtığı kayserideki uçak fabrikasını kim kapattı? O zamanlar Hollada'dan siparişler alınmış fakat fabrika kapatıldığı için anlaşma iptal edilmişti. 75 yıl önce yapmaya başladığımız işi 25 sene içinde yapacağız diyorlar. Ayıptır.
  • M.Kemal, Bu isimle ve ATAMLA gurur duyuyorum. Bize öyle bir ülke ve ordu teslim etti ki. O öldükten sonra yagmacilar talan etti her tarafi. Bu ülkede senelerdir Generaller var .Ama Lüks orduevlerinden kafalarini disari cikarmaya bile gerek duyulmadi..Süper korumalar,süper orduevleri,Süper yasam.gelsin sasali kokteyller.Amerikan usagi olmak ve hazirdanalmak varken ne gerek var ki böyle seylere. Pilotlarimizi,hurda F-4 lere ve daha nicelerine bindiren sizler degilmisiniz??Devletin verdigi imkanlar bu kadar deyip,milleti kandirirken,gizliden gizliye saray gibi orduevleri diktiniz? Türk Conileri sizi,Gecin bunlari.. Üniforlamalariniz bile conilerden alinti..Bu millet ve bu milletin cocuklari artik size kanmaz.
  • Hakaret içermeyen ancak cehaleti vurgulamak istediğim yorumlarımı niçin yayınlamıyorsunuz. Asker düşmanlarına evet bize hayır öylemi.
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Türk Hava Kuvvetleri'nin 25 sene içinde kendi savaş uçağını yapacağını söyledi. Aksay, Ankara Cermodern Galerisi'nde 24 Nisan 2011 tarihine kadar halkın beğenisine sunulacak iki ayrı serginin açılışını yaptı. Bir gazeteci, Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar'ın F-35 görüşmeleri için ABD'de olduğunu belirterek, bu kapsamda uçuş kodları ile ilgili problemin çözülüp çözülemeyeceğini sordu. Aksay, F-35'in ''müthiş bir uçak'' olduğunu, kodlarla ilgili problemin ise müzakerelerle çözülebileceğini söyledi. Milli savaş uçağı konusunda çalışmalara başladıklarını da ifade eden Aksay, bunun için özel bir ekip kurduklarını ve ekibin iki aydır çalıştığını belirtti. Aksay, "Türk Hava Kuvvetleri 25 sene sonra kendi uçağımızı yapmak üzere çalışmalara şimdiden başladı" diye konuştu.
"25 SENE İÇİNDE KENDİ UÇAĞIMIZI YAPACAĞIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 7 yıl önce
bu ulkede yıllar once bı ucak fabrıkası acıldı.. eger kapatılmasaydı suan dunya pazarında olacaktık.. sılahlı kuvvetlerın artık osmanlı zıhnıyetınden cıkıp teknolojıye ayak uydurması.kımse artık kılıcla savas kazanmıyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Nuri Demirağ'ın 1936'da açtığı kayserideki uçak fabrikasını kim kapattı? O zamanlar Hollada'dan siparişler alınmış fakat fabrika kapatıldığı için anlaşma iptal edilmişti. 75 yıl önce yapmaya başladığımız işi 25 sene içinde yapacağız diyorlar. Ayıptır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
M.Kemal, Bu isimle ve ATAMLA gurur duyuyorum. Bize öyle bir ülke ve ordu teslim etti ki. O öldükten sonra yagmacilar talan etti her tarafi. Bu ülkede senelerdir Generaller var .Ama Lüks orduevlerinden kafalarini disari cikarmaya bile gerek duyulmadi..Süper korumalar,süper orduevleri,Süper yasam.gelsin sasali kokteyller.Amerikan usagi olmak ve hazirdanalmak varken ne gerek var ki böyle seylere. Pilotlarimizi,hurda F-4 lere ve daha nicelerine bindiren sizler degilmisiniz??Devletin verdigi imkanlar bu kadar deyip,milleti kandirirken,gizliden gizliye saray gibi orduevleri diktiniz? Türk Conileri sizi,Gecin bunlari.. Üniforlamalariniz bile conilerden alinti..Bu millet ve bu milletin cocuklari artik size kanmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hakaret içermeyen ancak cehaleti vurgulamak istediğim yorumlarımı niçin yayınlamıyorsunuz. Asker düşmanlarına evet bize hayır öylemi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000