26 Eylül 2014, Cuma 09:59:21

20 YILLIK TECRÜBEYLE SEKTÖRE GİRDİLER

Istanbul Airshow'un bu yılki konukları arasında havacılık sektörüne nitelikli personel yetiştirmek amacıyla kurulan İstanbul Havacılık Akademisi de yer alıyor.
  • yerli kaptan, internetten bir foto indir, 20 yıl önce batmış bir okulun ismini satın al, al sana aslanlar gibi sektörün duayeni:) sektör git! diyecem ama terbiyem elvermiyor, bir şey demiyorum.
  • Arkadaşlar yorum yaparken lutfen bir kere daha düşünün. Ben Akademi de gorev alan kadroyla tanistim. Gerek kurucular gerekse teknik egitim, kabin egitimi ve DGR Eğitim Mudurleri sektorde kendini ispatlamis kisiler. Web sayfasini isteyen arkadaslar ben vermis olduklari kataloglardan erişim sağladim. Istanbulaa.com Ben bu ekibin isini en iyi sekilde yapip kisa zamanda sektorde onemlo yere sahip olacagina inanıyorum. ..
  • Hayret bir olay, havacılık sektörü bu kadar ayağamı düştü....evet 40 yıldır havacıyım vede hala aktif devam ediyorum hemen hemen her gün bir havacılık eğitimi veren AKADEMİ....sıfatı ile kuruluşlar ortaya çıkıyor, bunlar acaba SHGM onaylarına sahipmidirler ? Hele hele AKADEMİ ünvanını taşımak bu kadar basitmi....eminim SHGM bu gibi kuruluşlara asla yetki belgesi vermez. Sonraaaa en önemlisi......bu eğitimlerin sonunda lisans alma konusu var. Lisans ANCAK PILOT DISPATCHER TEKNİSYEN HAVA TRAFIK KONTROLÜ daha doğrusu ICAO ANNEX lerinde ve ona paralel olarak SHGM de bildirildiği meslek sahipleridir, diğer branşlarada LISANS yoktur sertifika vardır....Acaba bu kuruluşlar LİSANS eğitimi verme konusunda yeterli bilgi tecrübe ve ekipmana sahipmidir. Netice yine ticarete dönüşüyor ver parayı al eğitimi sonra....sertifika hiç bir işe yaramaz, ancak LISANS alırsan oda bir dereceye kadar. Artık hava yolları kendi ihtiyaçları olan personelleri SHGM nin kontrolü altında kendileri eğitiyorlar.
  • Yok öyle birşey. Bende evde astronot yetiştireyim bari. Uzaydan dünyaya felix gibi atlatıyorum hadi bakalım

İstanbul Havacılık Akademisi, havacılık sektörünün daha da gelişmesi, şirketlerin rekabet gücünü artırabilmesi ve Türkiye’nin insan kaynakları hazinesinin havacılık sektörüne kazandırılabilmesi amacıyla havacılık ile ilgili eğitim programları sunuyor.
Genel koordinatörlüğünü havacılık camiasının yakından tanıdığı Semra Civelekhan'ın yaptığı İstanbul Havacılık Akademisi, 2014 yılında havacılık sektöründe ortalama 20 yıllık bir tecrübeye sahip ve Türkiye’nin önde gelen kurumlarında çalışmış bir ekip tarafından kuruldu.

Havacılık sektöründe yöneticilik, pilotluk, mühendislik, kabin memurluğu, teknisyenlik, işletmecilik ve eğitmenlik tecrübelerine sahip olan bir ekiple, yılları aşan tecrübe, bilgi ve birikimlerini aktarabilmek için Istanbul Havacılık Akademisi çatısı altında bir araya geldi.

Havacılık sektörünün bugün ve gelecekte ihtiyaç duyduğu iş gücü ve altyapı gereksinimleri için belirli alanlardaki eğitim konularına odaklanan akademi, gelecek olan eğitim taleplerine de esnek çözümler üretebilmekte.

İstanbul Havacılık Akademisi’nin odaklandığı temel eğitim konuları şu şekilde:

*Kabin Memurluğu Temel Emniyet Eğitimi
*Uçak Teknisyenliği Eğitimi
*Tehlikeli Maddeler Eğitimi(Kategori 1-12)
*Kokpit ve Kabin Personeli Güvenlik Eğitimi
*Temel Sivil Havacılık Güvenliği
*Havacılık İngilizcesi Eğitimi
*Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi
*Eğiticinin Eğitimi
*Uçuş Harekât Uzmanlığı (Dispeçerlik) Eğitimi
*Yolcu Trafik Hizmetleri
*Ramp Handling Eğitimi

20 YILLIK TECRÜBEYLE SEKTÖRE GİRDİLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
yerli kaptan, internetten bir foto indir, 20 yıl önce batmış bir okulun ismini satın al, al sana aslanlar gibi sektörün duayeni:) sektör git! diyecem ama terbiyem elvermiyor, bir şey demiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iphone uyg. ~ 4 yıl önce
yo yo..bence terbiyeniz elvermis
AVIATOR ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar yorum yaparken lutfen bir kere daha düşünün. Ben Akademi de gorev alan kadroyla tanistim. Gerek kurucular gerekse teknik egitim, kabin egitimi ve DGR Eğitim Mudurleri sektorde kendini ispatlamis kisiler. Web sayfasini isteyen arkadaslar ben vermis olduklari kataloglardan erişim sağladim. Istanbulaa.com Ben bu ekibin isini en iyi sekilde yapip kisa zamanda sektorde onemlo yere sahip olacagina inanıyorum. ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yine ben ~ 4 yıl önce
Hayret bir olay, havacılık sektörü bu kadar ayağamı düştü....evet 40 yıldır havacıyım vede hala aktif devam ediyorum hemen hemen her gün bir havacılık eğitimi veren AKADEMİ....sıfatı ile kuruluşlar ortaya çıkıyor, bunlar acaba SHGM onaylarına sahipmidirler ? Hele hele AKADEMİ ünvanını taşımak bu kadar basitmi....eminim SHGM bu gibi kuruluşlara asla yetki belgesi vermez. Sonraaaa en önemlisi......bu eğitimlerin sonunda lisans alma konusu var. Lisans ANCAK PILOT DISPATCHER TEKNİSYEN HAVA TRAFIK KONTROLÜ daha doğrusu ICAO ANNEX lerinde ve ona paralel olarak SHGM de bildirildiği meslek sahipleridir, diğer branşlarada LISANS yoktur sertifika vardır....Acaba bu kuruluşlar LİSANS eğitimi verme konusunda yeterli bilgi tecrübe ve ekipmana sahipmidir. Netice yine ticarete dönüşüyor ver parayı al eğitimi sonra....sertifika hiç bir işe yaramaz, ancak LISANS alırsan oda bir dereceye kadar. Artık hava yolları kendi ihtiyaçları olan personelleri SHGM nin kontrolü altında kendileri eğitiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yok öyle birşey. Bende evde astronot yetiştireyim bari. Uzaydan dünyaya felix gibi atlatıyorum hadi bakalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000