01 Ağustos 2013, Perşembe 09:22:58

110 PİLOT İSTİFA ETTİ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki pilot istifalarını TBMM gündemine taşıdı.
  • Gençler, yapmayın, etmeyin, 3 kuruş fazla alacaksınız diye kendi hayatınızı yakmayın. 65 yaşına gelip arkanıza bakacaksınız ki hayatınızın son 20-30 yıl öncesine kadar her akşam geldiğiniz evinizle, sofranızla, sıcak yuvanızla, eşinizle çocuklarınızla aranıza yatılar, uçuşlar, istirahat ihtiyaçlarınız girmiş. Vatan Millet de bir yere kadar, üzerinde eşiniz çocuklarınız anne-baba ve kardeşler, dostlar olmadıktan sonra hiç bir anlamı yok. Vatan vatandır da, millet dediğine bak bizden olan ve olmayan diye bölmeye çoktan başladı bile bizi.vatan dediğin çoktandır satılık, millettende şüpheliyiz. Siz elinizdekilere bakın, çoluk çocuğunuzla yaşayacağınız hayat bir tane o daen fazla önünüzdeki 40-50 yıl. Yarısını ve daha fazlasını heder etmeyin.
  • 147 idi geri dönemler mi oldu yoksa biz bilmeden
  • "Vah vah" yorumunu yapan arkadaşım , olayın özünü anlamak lazım, herkes işe para, para diye bakıyor. Zaten savaş olsa sizden önce ben gideceğim koşa koşa yine siz hiç üzmeyin kendinizi. Neden mi: Ülkemiz için bunu hiç istemeyiz ama kanı yerde kalanların intikamını almak için söz verdik. Sözümüzün eriyiz evel ALLAH. Öyle az da değiliz hiç üzülmesin milletimiz. Ben ne kadar savunursam savunayım masa başında satıyorlar bilmiyorum farkında mısınız? Kendini ordudan attırmak için dümen çevirenlere ben de kızıyorum ama devlet mecburi hizmete süre biçmiş, bir de ayrılanlara sorun bakalım gönülleri ne kadar kırgınlar. Ama hep diyorum anlayamazsınız.
  • 12 ay ast teğmen olarak iskenderunda deniz acemi erlerini eğittim. bu 15 ay askerlik yapan, asgari ücretle çalışığ vatan kurtaranlardan binlercesini gördüm, tanıdım. bu zerzevat mıntıka yapmaz, uygun adım yürümez, emirleri yerine getirmez, ast üstü takmaz, kaytarmak için fırsat kollar her türlü pisliği yapar. ama klavye başında bunlar kahraman kesilir. yıllarını ülkeye vermiş albaya dil uzatır. ciddiye almamak lazım.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Oran’ın soru önergesine verdiği yanıtta şöyle dedi: “2013 yılı Ocak-Şubat emeklilik/istifa döneminde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 63’ü muharip jet uçağı pilotu olmak üzere toplam 110 pilot subay istifayla Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ayrılmak için müracaatta bulunmuştur. Bu sayının Türkiye’de askeri pilotlarda yüzde 15’lik dilime denk düştüğü duyumu doğru değildir. Bir F-16 pilotu teğmenin maliyeti 4 milyon TL’dir. Cezaevinde tutuklu bulunan pilot general sayısı 11’dir.”

110 PİLOT İSTİFA ETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

YAP-MA-YIN ~ 5 yıl önce
Gençler, yapmayın, etmeyin, 3 kuruş fazla alacaksınız diye kendi hayatınızı yakmayın. 65 yaşına gelip arkanıza bakacaksınız ki hayatınızın son 20-30 yıl öncesine kadar her akşam geldiğiniz evinizle, sofranızla, sıcak yuvanızla, eşinizle çocuklarınızla aranıza yatılar, uçuşlar, istirahat ihtiyaçlarınız girmiş. Vatan Millet de bir yere kadar, üzerinde eşiniz çocuklarınız anne-baba ve kardeşler, dostlar olmadıktan sonra hiç bir anlamı yok. Vatan vatandır da, millet dediğine bak bizden olan ve olmayan diye bölmeye çoktan başladı bile bizi.vatan dediğin çoktandır satılık, millettende şüpheliyiz. Siz elinizdekilere bakın, çoluk çocuğunuzla yaşayacağınız hayat bir tane o daen fazla önünüzdeki 40-50 yıl. Yarısını ve daha fazlasını heder etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
147 idi geri dönemler mi oldu yoksa biz bilmeden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mecburi Hizmet-3 ~ 5 yıl önce
"Vah vah" yorumunu yapan arkadaşım , olayın özünü anlamak lazım, herkes işe para, para diye bakıyor. Zaten savaş olsa sizden önce ben gideceğim koşa koşa yine siz hiç üzmeyin kendinizi. Neden mi: Ülkemiz için bunu hiç istemeyiz ama kanı yerde kalanların intikamını almak için söz verdik. Sözümüzün eriyiz evel ALLAH. Öyle az da değiliz hiç üzülmesin milletimiz. Ben ne kadar savunursam savunayım masa başında satıyorlar bilmiyorum farkında mısınız? Kendini ordudan attırmak için dümen çevirenlere ben de kızıyorum ama devlet mecburi hizmete süre biçmiş, bir de ayrılanlara sorun bakalım gönülleri ne kadar kırgınlar. Ama hep diyorum anlayamazsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TYLER ~ 5 yıl önce
12 ay ast teğmen olarak iskenderunda deniz acemi erlerini eğittim. bu 15 ay askerlik yapan, asgari ücretle çalışığ vatan kurtaranlardan binlercesini gördüm, tanıdım. bu zerzevat mıntıka yapmaz, uygun adım yürümez, emirleri yerine getirmez, ast üstü takmaz, kaytarmak için fırsat kollar her türlü pisliği yapar. ama klavye başında bunlar kahraman kesilir. yıllarını ülkeye vermiş albaya dil uzatır. ciddiye almamak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000