07 Şubat 2011, Pazartesi 08:09:26

10 MİLYAR DOLARLIK SİPARİŞ İPTAL

Dubai Aerospace Enterprise (DAE) adlı havacılık firmasının bazı Boeing uçak siparişlerini iptal ettiği ve şu ana kadar iptal edilen siparişlerin değerinin 10 milyar doları aştığı bildirildi.
  • araplari sevmeye mecburuz.4 sebepden dolayi,arastirin ve bulun o sebepleri.
  • Peygamberimiz arap değildir...bilmiyorsan öğren...hem, konu ile ne alakası var ki,bu konuyu açıyorsun?arap bu...yağı bol bulmuş işte...asıl konu bu...
  • Burada neden bahsediliyor siz neyle uğraşıyorsunuz. Köpeğine arap adı verenleri kınayanlar, İngilizce olarak bize yıllardır hindi deniyor. Neden susuyorsunuz? Allah bilir İngilizce yazışmalarınızda Turkey yerine Türkiye yazmıyorsunuzdur siz. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ayrıca köpeğime bile vermem o adı.
  • Emirates 777 arkadaşımız doğru söylemiz köpeğimize verilecek en son kelime.iptalini yaparkende edecekleri zararıda göze almışlardır. Insallah bizim thy nin lehine bir sonuç çıkar.
ABD'li uçak üretim firması Boeing'in sitesinde yer alan sipariş bilgilerine göre DAE, liste fiyatı 2.3 milyar doları bulan 32 adet Boeing 737 uçak alma planından yakın zamanda vazgeçti. Aynı şekilde geçen yıl DAE, indirimler hariç değeri 8 milyar doları bulan 50 adet Boeing ve Airbus uçak siparişini iptal ettiğini açıklamıştı.

Alınması planlanan uçaklar arasında Boeing 787 Dreamliner, B777-300 ve Airbus 320 ile A350-900'ün olduğu ifade edildi. DAE, dünyanın en büyük hava şovlarından sayılan 2007 Dubai hava şovunda Airbus ve Boeing firmalarından 200'ün üzerinde uçak satın alacağını açıklamıştı.
 
DAE, son iptallerle ilgili açıklama yapmadı. Hava seyahatinin zirveye çıktığı 2006 yılında kurulan DAE, dünyanın önde gelen uçak kiralama şirketlerinden biri olmayı hedefliyordu. Firmanın 15 milyar dolarlık desteği olduğu da konuşuluyordu. Küresel ekonomik krizin başgöstermesinin ardından DAE'nin eğitim kampüsü ve ardından havaalanı yatırım birimi kapatıldı. Firmanın hissedarları arasında Emaar Emlak, Dubai Uluslararası Finans Merkezi, Dubai International Capital, Emlak, İstitmar World ve Dubai Havaalanı Serbest Bölgesi bulunuyor.

10 MİLYAR DOLARLIK SİPARİŞ İPTAL

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
araplari sevmeye mecburuz.4 sebepden dolayi,arastirin ve bulun o sebepleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Peygamberimiz arap değildir...bilmiyorsan öğren...hem, konu ile ne alakası var ki,bu konuyu açıyorsun?arap bu...yağı bol bulmuş işte...asıl konu bu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Burada neden bahsediliyor siz neyle uğraşıyorsunuz. Köpeğine arap adı verenleri kınayanlar, İngilizce olarak bize yıllardır hindi deniyor. Neden susuyorsunuz? Allah bilir İngilizce yazışmalarınızda Turkey yerine Türkiye yazmıyorsunuzdur siz. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ayrıca köpeğime bile vermem o adı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Emirates 777 arkadaşımız doğru söylemiz köpeğimize verilecek en son kelime.iptalini yaparkende edecekleri zararıda göze almışlardır. Insallah bizim thy nin lehine bir sonuç çıkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000