13 Ekim 2012, Cumartesi 13:13:04

1 MİLYAR DOLARA ANLAŞTILAR!

Irak hükümeti, Çek Cumhuriyeti ile 28 adet L-159 tipi savaş uçağı alımı konusunda anlaştı.
  • Muhabiri olmayan ve Facebook'tan gördüğü paylaşımları haber yapan Sözcü gazetesini okuyanlar hemen belli oluyor. Sizin saçma sapan komplo teorileriniz sebebi ile bu ülke batacaksa batsın arkadaş! Ne diyeyim yani?
  • Cahil cumra ne kadar insanımız var. Tam arabest toplum olmuşuz . Futbolumuz bile yerlerde sürünüyor. Adam kendine göre uçak alıyor, sana ne ? Bizler de yıllarca Avrupanın ve Amerikanın 20 yıllık kullanmış uçaklarını kullanmıştık, Ne oldu biryerimiz mi eskidi. Kuzey Irak çaktırmadan düzenli orduya geçiyor. Bu bizim için tehlikeli , . Bu onlar için bir başlangıç, adamlar da petrol olduğu için birkaç yıl sonra en alasını alırlar. Bizim birlik olup modern ve sağlam bir ülke olmamız gerekir. Yoksa başkasının parası ile çok fazla hava atamayız, çakılırız.
  • İşiniz gücünüz,ülke bölünecek demek! Hayırdır siz bdp'nin airporthaber kolumusunuz? Bu millet tarihinde 113 Türk devleti kurmuş ve günümüz 15-16 tanesi bağımsız ve özrek olarak,varlık göstermektedir. Ve bu Türki devletlerden en güçlüsü olan Türkiye,bölünecek!!! 2002 yılıdan beri Türkiye batacak diyorsunuz,şimdi ise daha da ileri giderek,bölünecek diyorsunuz! Sizler varya acınacak haldesiniz.Ne ülke menfaati gözetiyorsunuz, ne başka bir şey!!! Devletler çocuk gibidir; doğar,büyür ve ölür. Türkiye eğer bir gün bölüncekse de, en azından ben görmem ve şundan emin olun ki, benim gibi bu ülkenin sınırlarında bir karış öte toprağının, alındığını göremeyecek milyonlar olacaktır. O gün geldiğinde bakalım bu kadar rahat bölünecek diyebilenecek mi!!! İşde o gün geldiğinde, bir bütün olarak ulusal ve uluslarası olarak herkes görecek.!!!
  • Bir yorumcu soruyor, BU UÇAKLAR SES HIZINI AŞABİLİYORMYMUŞ..........Sen akıl sağlığımızı koru yarabbi.......Arkadaş ses üstü hızda ne yapacaksa,

Amerika'nın İran'ın Suriye'ye yardım etmesine karşı almak istediği önlemlerden biri de Irak'ın kendi hava kuvvetleri olması... Özellikle son yaşanan gelişmelerle Amerika Irak'ın hava sahasından yabancı uçakların geçirilmemesini istemişti.

2003'teki Amerikan işgalinden sonra düzgün bir hava kuvvetine sahip olmayan Irak, Bağdat'a göre 2020 yılına kadar kendi hava sahasını koruyacak durumda değil. 1 milyar dolarlık anlaşmaya göre Çek Cumhuriyeti Irak'a, 4 tanesi kendi stoğundan olmak üzere 28 savaş uçağı satacak. İlk uçağın teslimatı 7 ay içersinde kalanlar da 2 yıl sonra kademeli olarak teslim edilmeye başlanacak. Irak Savunma Bakanı Saadoun al-Dulaimi, Prag'da yaptığı basın toplantısında 'Bugün ilk adımı atmış bulunuyoruz' diye konuştu.

1 MİLYAR DOLARA ANLAŞTILAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Sözcü gazetesi ~ 6 yıl önce
Muhabiri olmayan ve Facebook'tan gördüğü paylaşımları haber yapan Sözcü gazetesini okuyanlar hemen belli oluyor. Sizin saçma sapan komplo teorileriniz sebebi ile bu ülke batacaksa batsın arkadaş! Ne diyeyim yani?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GERÇEKLER ~ 6 yıl önce
Cahil cumra ne kadar insanımız var. Tam arabest toplum olmuşuz . Futbolumuz bile yerlerde sürünüyor. Adam kendine göre uçak alıyor, sana ne ? Bizler de yıllarca Avrupanın ve Amerikanın 20 yıllık kullanmış uçaklarını kullanmıştık, Ne oldu biryerimiz mi eskidi. Kuzey Irak çaktırmadan düzenli orduya geçiyor. Bu bizim için tehlikeli , . Bu onlar için bir başlangıç, adamlar da petrol olduğu için birkaç yıl sonra en alasını alırlar. Bizim birlik olup modern ve sağlam bir ülke olmamız gerekir. Yoksa başkasının parası ile çok fazla hava atamayız, çakılırız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bölücüler!!! ~ 6 yıl önce
İşiniz gücünüz,ülke bölünecek demek! Hayırdır siz bdp'nin airporthaber kolumusunuz? Bu millet tarihinde 113 Türk devleti kurmuş ve günümüz 15-16 tanesi bağımsız ve özrek olarak,varlık göstermektedir. Ve bu Türki devletlerden en güçlüsü olan Türkiye,bölünecek!!! 2002 yılıdan beri Türkiye batacak diyorsunuz,şimdi ise daha da ileri giderek,bölünecek diyorsunuz! Sizler varya acınacak haldesiniz.Ne ülke menfaati gözetiyorsunuz, ne başka bir şey!!! Devletler çocuk gibidir; doğar,büyür ve ölür. Türkiye eğer bir gün bölüncekse de, en azından ben görmem ve şundan emin olun ki, benim gibi bu ülkenin sınırlarında bir karış öte toprağının, alındığını göremeyecek milyonlar olacaktır. O gün geldiğinde bakalım bu kadar rahat bölünecek diyebilenecek mi!!! İşde o gün geldiğinde, bir bütün olarak ulusal ve uluslarası olarak herkes görecek.!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Figo ~ 6 yıl önce
Bir yorumcu soruyor, BU UÇAKLAR SES HIZINI AŞABİLİYORMYMUŞ..........Sen akıl sağlığımızı koru yarabbi.......Arkadaş ses üstü hızda ne yapacaksa,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000