07 Eylül 2008, Pazar 10:00:33

Emirates, Antalya seferleri için teftişte

Dubai'nin dünyaca ünlü resmi havayolu şirketi Emirates, Dubai-Antalya arasında direkt uçak seferlerini başlatmadan önce Antalya'ya teftişe geliyor.
  • Emirates in yolculari sadece Araplar degil arkadasim ..
  • Arap yolcular için degil sanirim bu pazar arastirmasi. Onlar Dogu Asya'yi baglamak istiyorlar Avrupa'ya. Dubai'nin gelecekteki buyuk Hub'lardan biri olmasi için çalisiyorlar.
  • Emirates Antalyaya neden uçacak ki ? Araplara uygun bir tatil yeri değil ki ? Araplar daha ziyade Bursa ve Istanbula geliyor. Sanırım yanlış bir pazar araştırması..

Belek, Kemer, Side, Manavgat, Lara ve Kundu bölgesinde 4 gün boyunca dolaşacak olan Emirates Holidays yöneticilerine Turizm ve Kültür Bakanlığı yetkilileri ile Antalyalı turizmciler eşlik edecek. Edinilen bilgiye göre grup, başta Rixos, The Marmara, Kempinski olmak üzere bölgedeki lüks otelleri inceleyerek önümüzdeki sezon Dubai-Antalya direkt seferlerini başlatıp başlatmamaya karar verecek.

Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürü Özgür Özaslan, mayıs ayında Dubai'deki turizm fuarı sırasında Emirates yöneticileri ile görüştüklerini dile getirerek, "Bu sırada onlar da Antalya'ya direkt sefer koyabileceklerini söylediler. Antalya'ya başta Dubai olmak üzere Körfez ülkelerinden gelen turist sayısında artış var. Nitekim bir grup yönetici eylül ayı ortasında Antalya'ya geliyorlar. Onlara bakanlığımız yetkilileri de eşlik edecek" dedi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır ise ziyarette Emirates Holidays'ın Genel Müdürü'nün de bulunacağını dile getirerek şu değerlendirmede bulundu: "Antalya'daki zincir otelleri gezerek görüşmelerde bulunacaklar. Tahminimiz, 2009 yılında Emirates'in Antalya'ya direkt seferlerini başlatması yönünde."

Emirates, Antalya seferleri için teftişte

Facebook Yorum

Yorumlar

Dxb ~ 10 yıl önce
Emirates in yolculari sadece Araplar degil arkadasim ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 10 yıl önce
Arap yolcular için degil sanirim bu pazar arastirmasi. Onlar Dogu Asya'yi baglamak istiyorlar Avrupa'ya. Dubai'nin gelecekteki buyuk Hub'lardan biri olmasi için çalisiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Editoryal ~ 10 yıl önce
Emirates Antalyaya neden uçacak ki ? Araplara uygun bir tatil yeri değil ki ? Araplar daha ziyade Bursa ve Istanbula geliyor. Sanırım yanlış bir pazar araştırması..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000