16 Şubat 2015, Pazartesi 13:16:41

'ÖZGECAN'IMIZ ACIYOR'

Mersin’de vahşice öldürülen Özgecan Arslan için tepkiler çığ gibi büyüyor.
  • Atatürk havaalanında suçu ne allahım
  • EY ZALİM AZ KALDI BEKLE. MAHKEME-i KÜBRA DA HESAP VERECEKSİN.HERŞEY AMA HERŞEY KAYITLI, ORADAN KAÇIŞ YOK . ATAİSTDE ,DİNİME KUFR EDENDE ,BENDE,SENDE...
  • böyle şeyler asırlardır her ülkede oluyordu...Türkiye dahil...ama teknoloji ve basın bu derece güçlü olmadığı için bilmiyor ve haberimiz olmuyordu...daha düne kadar avrupada cadı diye kadınları yakıyorlardı... Ateist olmakla ne alakası var iyi davranmanın? inandığın değerlerden dolayı kendine öyle bir hayat hattı çizersin... müslümanlığın kuralları en iyi ateistin insancıl yani hümanist kurallarından çok daha iyidir emin olabilirsin... gerçek müslümanlık tabiki bunlar değil...tokat atana diğer yanağını dön demiş...sen ateist olarak diğer yanağını gösterir misin vur diye? eminim gösterirsin...hayddiiii iyi forumlar...
  • "eşime bayan arkadaşımı teklif ettim" diyen bir kadın sözde yazar, "çalışan kadın fuhuşa hazırlanıyordur", "6 yaşındaki çocukla evlenilebilir","annende olsa bacakları tahrik eder", "banyoda çıplak yıkanılmaz", "babasının uzvu ile eşine yaklaşmak", "örtüsüz kadın", "tecavüze uğrayan doğursun", "erkek kız öğrenci yemekhaneleri ayrılmalı", "benimle yatan fahişe olmaz"... "kadının yeri evidir", "lise öğrencilerine emzirme izni" vs falan işte, buları söyleyenlere bir bakın ama iyi bakın, sonra, bu kadına karşı her türlü taciz, tecavüz, saldırı, darp, berdel, ölüm, ensest ilişkiler; bunların sosyo ekonomik yapılarına bakın, nereden nasıl neden beslendiklerine bakın, zihniyetlerine... taşlananarak öldürülen, kadın olduğu için öldürülen, tecavüzden mağdur olmasına rağmen asılan, boko haramdan, işid e, el kaide den nusra ya kadar dinden beslenen terör örgütlerinin yaptıklarına bir bakın. cihad, cariye, harem, köle, kadını yok sayan zihniyetlere bakın; bir de özgecan a bakın, ne göreceksiniz.

Mersin’de vahşice öldürülen Özgecan Arslan için tepkiler çığ gibi büyüyor.

Tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran ve özellikle kadınlar tarafından isyan edilen olay için toplanan kadınlar, Atatürk Havalimanı’nda sloganlar atarak vahşeti lanetledi.

Memur-Sen ve Kesk Sendikası’na mensup kadınlar Atatürk Havalimanı’nda yürüyüş yaparak Devlet Hava Meydanları İşletmesi binası önünde bir basın açıklaması yaptı.

Sloganlarla olayı lanetleyen kadınlar, kadın cinayetlerine artık bir son verilmesi gerektiğini haykırdı.

Memur-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Süreyya Balaban yaptığı basın açıklamasında; ‘Özgecan Arslan Mersin Tarsus'ta yaşayan Çağ Üniversitesi öğrencisiydi. 12 Şubat 2015  tarihinde caniler tarafından tecavüze uğramış, öldürülmüş, yakılmış ve bedebi dereye atılmıştır. Bugün bir kadın tecavüze uğramadı bütün insanlık öldürülüp yakıldı. Özgecan'ın tırnak izleri 20 yaşındaki bir kızın korkusunun, çaresizliğin izleridir. Özgecan'ı kadın olduğu için şiddetle ve vahşice öldürenler bir insanlık suçu işlemiştir.

Bütüncül politikalar üretilmedikçe, failler caydırıcı bir şekilde cezalandırılmadıkça ve toplumda yükselen şiddet kültürüne karşı önlem alınmadıkça bu sorunun çözülmeyeceğine inanıyoruz. Özgcecan Arslan cinayeti sıradan bir adli vakanın çok ötesinde yıkıcı sonuçları olan toplumsal bir sorundur. Kadın hakları ve kadına yönelik şiddet konularında deneyim sahibi sivil toplum kuruluşlarını dikkate çağırıyoruz. Arslan'a tecavüz edip yakıp genç yaşta hayatına son veren canilerin adalet karşısında en ağır yaptırım cezalandırılmasını istiyoruz.

6284 sayılı kanunun daha işlevsel bir yapıya sahip olması gerektiğine dikkat çekiyor insan haklarının en temeli olan yaşama hakkının kadınların elinden alınmasını istemiyoruz ve tecavüzden şiddetten ölen bir kadın daha istemiyoruz. Kadın cinayetlerini şiddet ve nefretle kınıyoruz. Biz bu olaya kayıtsız kalmıyoruz ve kalmayacağız da.

Tecvüz insanlık suçudur cezasız bırakılmasın' dedi.

KESK BTS adına bir açıklama yapan Esra Tetik ise, şu açıklamayı yaptı:

'BATAKLIĞI KURUTACAĞIZ!

20 yaşında genç bir kadın… Özgecan ASLAN…Bıçaklanarak öldürüldü… Yok edildi…Yakıldı…

(Özge)Canımız yandı!

Son 7 yılda kadına yönelik şiddet olayları %1400 arttı! Canımız yanıyor! Özgecan’ ın katillerinin yakalanması vicdanımızı rahatlatacak mı? Özgecan’ ın katilleri yakalandı… artık güvendeyiz diyebilir miyiz? “Erkek” devletin en yetkili ağızları çıkıp “kadın-erkek eşitliğine inanmadığını” söylerken, “kadınlar sokaklarda kahkaha atmasın” derken, “tecavüz her ülkede oluyor bazıları medyanın abartması” derken, uğradığımı tecavüzlerde “neden çocuk ölsün anası ölsün” kim ölsün derdine düşerken, karanlık üzerimize yürürken; hangimiz güvende olabiliriz?

Biz, kadınlar, bu düzende ya nefret ya korkuyla yaşamaya mahkum ediliyoruz. Biz kadınlar ya kayıp ya ölüm ilanlarında yer alıyoruz. Biz kadınlar ”kır dizini evinde otur” diye elimize verilen evlilik cüzdanlarında, doğuracağımız çocuk ile tanımlanıyoruz.
Biz, kadınlar, bu tabloda var olmaya, böyle yaşamaya mahkum muyuz? Anasının diz kapağından tahrik olan “yaratıkların” sapkın ahlakına, emeğimize ve bedenimize bizim adımıza karar verilmesine mahkum muyuz?

Karanlık, gerici yobaz zihniyet “önce” ve “mutlaka” kadınları hedef alıyor. Kadının ışığından korkuyorlar! Kadınları şiddete, tacize, tecavüze, evlerin içine mahkum ediyorlar! Bir gün işimizden okulumuzdan dönerken sadece kadın olduğumuz için öldürülme ihtimalimiz var…Mahkum muyuz?

Sömürü düzeni ve ataerkil sistem kadına yönelik suçların sebebidir! Bataklığı kurutmadan özgür olabilir miyiz? “Erkek” iktidarın annelik vurgusu bile, yalandır. Bugün bu ülkede analar çocuklarına ölümlerden ölüm beğeniyor... Ali İsmail in annesi “çekip vursalardı bari oğlumu çok acı çekmiştir yavrum’ diye haykırıyordu. Unutmadık. Bugün Özgecan’ ın annesi ‘kızımın tek suçu minibüse binmek mi?” diye soruyor.. Unutacak mıyız?

Kadınların öfkesi karanlığı yırtacak. Emeğimiz ve bedenimizle kadınız.

Kapitalist sömürü ve beslendiği ataerkil sistemi yıkacağız.

Batsın bu dünya! Biz yenisini kuracağız!

Sloganlar atarak olayı lanetleyen kadınlar, ‘Özgecanımız acıyor’ sözleriyle haykırdı.

©AirportHaber

'ÖZGECAN'IMIZ ACIYOR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Atatürk havaalanında suçu ne allahım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
EY ZALİM AZ KALDI BEKLE. MAHKEME-i KÜBRA DA HESAP VERECEKSİN.HERŞEY AMA HERŞEY KAYITLI, ORADAN KAÇIŞ YOK . ATAİSTDE ,DİNİME KUFR EDENDE ,BENDE,SENDE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yani ~ 4 yıl önce
böyle şeyler asırlardır her ülkede oluyordu...Türkiye dahil...ama teknoloji ve basın bu derece güçlü olmadığı için bilmiyor ve haberimiz olmuyordu...daha düne kadar avrupada cadı diye kadınları yakıyorlardı... Ateist olmakla ne alakası var iyi davranmanın? inandığın değerlerden dolayı kendine öyle bir hayat hattı çizersin... müslümanlığın kuralları en iyi ateistin insancıl yani hümanist kurallarından çok daha iyidir emin olabilirsin... gerçek müslümanlık tabiki bunlar değil...tokat atana diğer yanağını dön demiş...sen ateist olarak diğer yanağını gösterir misin vur diye? eminim gösterirsin...hayddiiii iyi forumlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
ben sadece düşüncelerimi söyledim, müslümanlığa atfen bir ifadem var mı da orada bana kurallardan bahsediyorsun.ben, kuranı daha fazla anlamak için tevrat ı da okudum yetmedi sümer çağlarını da araştırıyorum şimdi, gördüğün gibi ateist olmak zor, kolay olan müslüman olmak,o yüzden sen de kuranı oku, gerçek müslümanlığın da ne olduğunu belki anlarsın. yine o yazımda tokat atana yüz çevirmek ifadesi de çağrıştıran ne gibi bir ifade var, gördüğün gibi düşünemiyorsun bile ama yazıyorsun. çok okumanız lazım ama çok. düne kadar gitme, bugün olanlara bak, ne göreceksin, kimi göreceksin.
yazık oldu. ~ 4 yıl önce
"eşime bayan arkadaşımı teklif ettim" diyen bir kadın sözde yazar, "çalışan kadın fuhuşa hazırlanıyordur", "6 yaşındaki çocukla evlenilebilir","annende olsa bacakları tahrik eder", "banyoda çıplak yıkanılmaz", "babasının uzvu ile eşine yaklaşmak", "örtüsüz kadın", "tecavüze uğrayan doğursun", "erkek kız öğrenci yemekhaneleri ayrılmalı", "benimle yatan fahişe olmaz"... "kadının yeri evidir", "lise öğrencilerine emzirme izni" vs falan işte, buları söyleyenlere bir bakın ama iyi bakın, sonra, bu kadına karşı her türlü taciz, tecavüz, saldırı, darp, berdel, ölüm, ensest ilişkiler; bunların sosyo ekonomik yapılarına bakın, nereden nasıl neden beslendiklerine bakın, zihniyetlerine... taşlananarak öldürülen, kadın olduğu için öldürülen, tecavüzden mağdur olmasına rağmen asılan, boko haramdan, işid e, el kaide den nusra ya kadar dinden beslenen terör örgütlerinin yaptıklarına bir bakın. cihad, cariye, harem, köle, kadını yok sayan zihniyetlere bakın; bir de özgecan a bakın, ne göreceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000