07 Haziran 2012, Perşembe 18:35:11

ORHAN BİRDAL NEDEN İSTİFA ETTİ?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal istifa etti. Peki, neden ve hangi görevinden istifa etti.
  • COK DOGRU BI KARAR ORHAN BIRDAL ISTEMESEDE ISTIFA ETMEK ZORUNDA KALMISTIR BUTUK RANT LAR PESINDE OLDUGU ICIN BU KARAR CIKMIS SAYIN DEVLET BUYUKLERIMIZ BU RANTA IZIN VERMEMISTIR. GOREVE YENI ATANAN SEZAI UCARMAK BEYFENDIYE YENI GOREVINDE BASARILAR
  • bakiyorumda herkes bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi oluyor once orhan birdali iyice taniyin onun nasil degerli bilgili ve isinin ehli bir insan oldugunu bilin ona gore yorumlarinizi yapin
  • acaba sn birdal uyardığı halde agresif büyümeyi seçen thy planlamalarını yeterince yapamamış olamaz mı?belki de zamanında ahl den bazı merkezlerin kaydırılacağı sözleri verilmiştir ne dersiniz?tek taraflı düşünmeyelim..
  • Adam işini yapıyor ve karşılığını alıyor. Bunun için başarılı diye tanımlamak abartıdır. Ne yapsaydı yani moronluk mu yapsaydı. Aman aman bir başarısı yok. Daha iyisi de olabilirdi. Şunu merak ediyorum. THY yönetim kurulunda THY nin büyümesini havalimanları, imkanları ve zorlanmalar açısından değerlendirip görüş belirtmişmidir, yönetimi uyarmış mıdır, bakanı bu konuda informe etmiş midir? Herkes kabul ederki içinde bulunduğumuz durum, THY nin dış faktörleri gözönüne almamasından da kaynaklanmaktadır. Bu konuda sn Birdal ne yapmıştır?

Türk Hava Yolları’nda bir dönem yönetim kurulu üyeliği ve ardından da denetim kurulu üyeliği yapan DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal son genel kurulda denetim kurulu üyesi seçilmişti.

Orhan Birdal bu gün denetim kurulundan istifa ettiğini Türk Hava Yolları’na bildirdi.

Orhan Birdal AirportHaber’e istifasını doğrulayarak  “Yaşanan eylem süreci ile ilgili bir durum değil. Tamamen şahsi kararım” dedi.

1 Temmuz itibari ile anonim şirketlerde denetim kurulları yasa gereği kaldırılıyor.

AirportHaber.com

ORHAN BİRDAL NEDEN İSTİFA ETTİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

yok ~ 3 yıl önce
COK DOGRU BI KARAR ORHAN BIRDAL ISTEMESEDE ISTIFA ETMEK ZORUNDA KALMISTIR BUTUK RANT LAR PESINDE OLDUGU ICIN BU KARAR CIKMIS SAYIN DEVLET BUYUKLERIMIZ BU RANTA IZIN VERMEMISTIR. GOREVE YENI ATANAN SEZAI UCARMAK BEYFENDIYE YENI GOREVINDE BASARILAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sadi ata ~ 4 yıl önce
bakiyorumda herkes bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi oluyor once orhan birdali iyice taniyin onun nasil degerli bilgili ve isinin ehli bir insan oldugunu bilin ona gore yorumlarinizi yapin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acaba ~ 6 yıl önce
acaba sn birdal uyardığı halde agresif büyümeyi seçen thy planlamalarını yeterince yapamamış olamaz mı?belki de zamanında ahl den bazı merkezlerin kaydırılacağı sözleri verilmiştir ne dersiniz?tek taraflı düşünmeyelim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
başarılı bulanlar ~ 6 yıl önce
Adam işini yapıyor ve karşılığını alıyor. Bunun için başarılı diye tanımlamak abartıdır. Ne yapsaydı yani moronluk mu yapsaydı. Aman aman bir başarısı yok. Daha iyisi de olabilirdi. Şunu merak ediyorum. THY yönetim kurulunda THY nin büyümesini havalimanları, imkanları ve zorlanmalar açısından değerlendirip görüş belirtmişmidir, yönetimi uyarmış mıdır, bakanı bu konuda informe etmiş midir? Herkes kabul ederki içinde bulunduğumuz durum, THY nin dış faktörleri gözönüne almamasından da kaynaklanmaktadır. Bu konuda sn Birdal ne yapmıştır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000