10 Şubat 2011, Perşembe 08:41:44

O SİLAHI RAPORLU PERSONELE KİM TESLİM ETTİ?

Adana Havalimanı’nda Akdeniz Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Evsen’e silah çeken, DHMİ’nin 2 güvenlik görevlisinden M.K.’nın depresyon tedavisi gördüğü ve ’silahlı çalışamaz’ raporu olduğu ortaya çıktı.
  • ADANA HAVAALANINDA GÜVENLİKÇİLER HEP SIKINTI... HER KONUDA. DAHA ÖNCE RAPORU DAHİ OLMADAN BÖYLE DAVRANIŞ BOZUKLUĞU SERGİLEYENLERİ TER MİNALDEN UZAK YERLERDE VE SİLAH VERMEDEN NÖBET TUTTURDUKLARI , BU NEDENLE ADALETSİZ DAVRANDIKLARI İÇİN CEZA ALIP SÜRÜLEN ARKADAŞLARIN NE KADAR HAKLI OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI. AMA ŞİMDİKİ YÖNETİCİLER BUNU DÜŞÜNECEK KAPASİTEDE DE DEĞİLLLER. SİLAHI VERENLER BUNLARDAN BİE SAVUNMA ALIR, CEZA VERİRLER, OLAY BİTER. HEPSİ BU.. HATTA SİLAH KULLANM DEDİK BİZ BU ADAMA BİLE DERLER... ZATEN MEKTE
  • O GAZETECİ ARKADAŞIN KURGU İÇİNDE GELDİĞİ ANLAŞILIYOR. 3 DAKİKA SÜRMEYEN OLAYDA KAMERANINI NE ÇABUK YETİŞTİRMİŞŞ HAVAALANINA ... HELAL OLSUN... HAZIR KAMERA VE GÜVENLİĞE TAHRİK. ARKADAŞ ZATEN RAPORLU... ELİNE SİLAHI VERMİŞLER. AMA DAHA ÖNCEKİ 2 İDARECİ NÖBET YERLERİNDE BU TÜR OLAYLARI DÜŞÜNÜP ONA GÖRE LİSTE HAZIRLADIKLARI İÇİN SÜRGÜN OLDULAR. RAPOR DAHİ OLMADAN BAZI DENGESİZ HAREKET EDENLERE DAHİ SİLAH VERMEDİKLERİ İÇİN. GALİBA ONLAR DOĞRU YAPMIŞLAR... SİLAH VER
  • BAKIN BU TÜR OLAYLAR HEP ADANADA YAŞANMAYA BAŞLADI. ADANA HAVAALANINI İDARE EDENLERE BİR BAKMALI. NEFES ALANI, BİR BİRİYLE KONUŞAN 3 PERSONELİ GÖRDÜĞÜNDE, BAŞKA YERDE GEÇİCİ GÖREVDE BULUNAN PERSONELE OGÜN İÇİN BU İŞİ NEDEN YAPMADIN DİYE SAVUNMA ALAN BİR ZİHNİYET VAR BAŞTA. PERSONELİN GÜVENİNİ VE İTİMADI YOKKİ. PERSONELDEPRESİF BOZUKLUK SERGİLEMESİNİN
  • Peki arkadaşım,ses etmesin kimse,yazık haklısın..Peki ben sana sorayım;adamın biri kalp krizi geçirse,tedavi olmasa,yazık ailesi ne olur diye çalışmasına izin versek ve o kişide bir pilot olsa?Arabanın lastiği patlak olsa ama sahibinin para kazanması lazım diye bir sürü insanı o araca koyup taşısa suç mu?Hadi be ordan;bir işin niteliklerine uygun değilsen kusura bakma naşş derler adam,denmesi lazım,denmediği için böyle abuk olaylar oluyor.Herkes sorumluluğunu ve görevlerini bilecek,uygulayacak,limitlerin ve şartların altındaysa gönderilecek,ötesi yok..
VIP nizamiyesinin girişinde pazartesi akşamı Evsen’e silah çeken güvenlik görevlileri M.K. ve A.A. açığa alınırken, darp edildiğini öne süren Evsen hakkında da ‘Memura mukavemet’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Taraflar, poliste ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Savcılık soruşturması sürerken, silah çeken güvenlik görevlilerinden M.K.’nın depresyon tanısıyla hastaneye yatarak tedavi olduğu ve ’silah taşıyamaz’ raporu bulunduğu anlaşıldı.

DHMİ yetkilileri, memur statüsünde bulunan güvenlik görevlilerinden bazılarının görev değişikliği ya da gece nöbeti tutmama talepleri nedeniyle rapor aldıklarını savundu. Ancak DHMİ Adana Havalimanı Başmüdürlüğü’nün, geçen ekimde, bünyesindeki 132 güvenlik görevlisinin tamamını ’Güvenlik görevlisi olur, ateşli silah taşımasında, bulundurmasında sakınca yoktur’ heyet raporu almaları için Çukurova Dr. Aşkın Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne gönderdiği, güvenlik görevlilerinin, ekim ve kasım aylarında gruplar halinde hastaneye gittiği öğrenildi.

Raporların tamamlanmasının ardından da hastane başhekimliğinin 19 Aralık 2010’da DHMİ’ye isim listesiyle sonucu bildirdiği anlaşıldı.

4 ay tedavi görmüş
Kayıtlara göre güvenlik görevlisi M.K., 4 Kasım 2010’da hastaneye başvurdu. 9 Kasım 2010’da verilen raporda ise kendisine ’Depresif bozukluk’ tanısı konulup, ’Silahlı özel güvenlik görevlisi olması uygun değildir’ denildi. 11 imzalı rapora rağmen, yine silah verilen M.K.’nın raporunun ’psikiyatrik hastalıklar’ bölümünde de “2009-2010 yılları arasında depresif bulgular gözlenmiş, 02.06.2010-30.09.2010 arası Ruh Sağlığı Hastanesi’nde depresyon tanısıyla yatarak tedavi görmüş. Halen antidepresyon tedavisi görüyor” denildi.

Mermiler kaybolmuştu
Adana Havalimanı’nda geçen yıl güvenlik görevlilerinin kullandığı 9 mm çapındaki 5 bin merminin kayıp olduğu ortaya çıkmıştı. Mermilerin bir bölümünün ‘kedilere sıkıldığı’, bir bölümünün de yasadışı yollarla satıldığı iddia edilmişti.

Önce rapor sonra eğitim
Özel sektörde güvenlik görevlisi olmak için sadece bir başvuru yeterli değil... Kahraman Özel Güvenlik şirketi sahibi, emekli emniyet müdürü Celal Kahraman şu bilgileri veriyor: “Özel güvenlik olmak için başvuranlardan, psikiyatri uzmanının da bulunduğu 5 kişilik heyet raporu isteniyor. Rapor alındıktan sonra eğitimlere katılabiliyorlar. Eğer eğitim başarıyla tamamlanırsa, valiliğe başvuru yapılıyor ve yapılan güvenlik soruşturmasının ardından valilik tarafından kişinin 5 yıl süreyle silahlı olarak çalışabilmesine izin veriliyor. Kişinin işe başvururken aldığı sağlık raporu ise 5 yıl boyunca geçerli. Ancak bu sürede kişinin davranışlarında bir anormallik yöneticisi tarafından fark edilirse yeni bir rapor istenebilir.”

(Milliyet)

O SİLAHI RAPORLU PERSONELE KİM TESLİM ETTİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
ADANA HAVAALANINDA GÜVENLİKÇİLER HEP SIKINTI... HER KONUDA. DAHA ÖNCE RAPORU DAHİ OLMADAN BÖYLE DAVRANIŞ BOZUKLUĞU SERGİLEYENLERİ TER MİNALDEN UZAK YERLERDE VE SİLAH VERMEDEN NÖBET TUTTURDUKLARI , BU NEDENLE ADALETSİZ DAVRANDIKLARI İÇİN CEZA ALIP SÜRÜLEN ARKADAŞLARIN NE KADAR HAKLI OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI. AMA ŞİMDİKİ YÖNETİCİLER BUNU DÜŞÜNECEK KAPASİTEDE DE DEĞİLLLER. SİLAHI VERENLER BUNLARDAN BİE SAVUNMA ALIR, CEZA VERİRLER, OLAY BİTER. HEPSİ BU.. HATTA SİLAH KULLANM DEDİK BİZ BU ADAMA BİLE DERLER... ZATEN MEKTE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
O GAZETECİ ARKADAŞIN KURGU İÇİNDE GELDİĞİ ANLAŞILIYOR. 3 DAKİKA SÜRMEYEN OLAYDA KAMERANINI NE ÇABUK YETİŞTİRMİŞŞ HAVAALANINA ... HELAL OLSUN... HAZIR KAMERA VE GÜVENLİĞE TAHRİK. ARKADAŞ ZATEN RAPORLU... ELİNE SİLAHI VERMİŞLER. AMA DAHA ÖNCEKİ 2 İDARECİ NÖBET YERLERİNDE BU TÜR OLAYLARI DÜŞÜNÜP ONA GÖRE LİSTE HAZIRLADIKLARI İÇİN SÜRGÜN OLDULAR. RAPOR DAHİ OLMADAN BAZI DENGESİZ HAREKET EDENLERE DAHİ SİLAH VERMEDİKLERİ İÇİN. GALİBA ONLAR DOĞRU YAPMIŞLAR... SİLAH VER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
BAKIN BU TÜR OLAYLAR HEP ADANADA YAŞANMAYA BAŞLADI. ADANA HAVAALANINI İDARE EDENLERE BİR BAKMALI. NEFES ALANI, BİR BİRİYLE KONUŞAN 3 PERSONELİ GÖRDÜĞÜNDE, BAŞKA YERDE GEÇİCİ GÖREVDE BULUNAN PERSONELE OGÜN İÇİN BU İŞİ NEDEN YAPMADIN DİYE SAVUNMA ALAN BİR ZİHNİYET VAR BAŞTA. PERSONELİN GÜVENİNİ VE İTİMADI YOKKİ. PERSONELDEPRESİF BOZUKLUK SERGİLEMESİNİN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Peki arkadaşım,ses etmesin kimse,yazık haklısın..Peki ben sana sorayım;adamın biri kalp krizi geçirse,tedavi olmasa,yazık ailesi ne olur diye çalışmasına izin versek ve o kişide bir pilot olsa?Arabanın lastiği patlak olsa ama sahibinin para kazanması lazım diye bir sürü insanı o araca koyup taşısa suç mu?Hadi be ordan;bir işin niteliklerine uygun değilsen kusura bakma naşş derler adam,denmesi lazım,denmediği için böyle abuk olaylar oluyor.Herkes sorumluluğunu ve görevlerini bilecek,uygulayacak,limitlerin ve şartların altındaysa gönderilecek,ötesi yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000