30 Eylül 2009, Çarşamba 10:26:42

"Hedef 750 uçak, hedef 350 milyon yolcu"

10. Ulaştırma Şurası’nda 3. gün bugün yapılan oturumlarla başladı...
  • Ufak atta civcivler yesin derler buna be adam, Avrupa standartlarında bana bir meydanımızı gösterin Antalya haricinde. Onun bile 18L pistine bir ILS koyamadılar kış gelmek üzere :(
  • Esenboga nin eski halini hatirliyormusunuz ? Atmakdan bahseden sizler, siz bunu nasil gormediniz mi ? Peki otobuslerle neredeyse ayni fiyata gelen ic hat ucak yolculugu ve hayatinda ilk defa ucaga binen yuzbinlerlerce yolcu ? atmakdan bahsedecegine Insallah deyiverinde olsun. Ancak kotu niyetli iseniz o baska. Guzel goren guzel dusunur.
  • Haaa, Anlamadım ne diyor bu ?
  • hadi hayirli isler baba..bu dediklerin insallah olur.olurda nasil olur?iste tum sorun burada..

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, panelde yaptığı konuşmada Türk Sivil Havacılığı’nın hedeflerini açıkladı.

Orhan Birdal; “Atatürk Havalimanı Avrupa’da 10., dünyada ise 40. sıraya yükseldi. Antalya Havalimanı ise dünya havaalanları arasında 71. sıraya yükseldi. Bunların yanı sıra kapalı olarak tutulan Balıkesir, Zonguldak, Sinop, Tokat ve Sivas Havaalanları açıldı.

Yeni olarak ise Alanya Gazipaşa ve Amasya Havaalanları’nı açtık.

Atatürk Havalimanı, Adnan Menderes, Dalaman ve Esenboğa Havaalanı’nda Avrupa standartlarında yeni terminaller açtık.

Ayrıca Esenboğa Havalimanı 2009 yılında Avrupa’nın en iyi havalimanı seçildi.

2023 hedeflerine gelirsek, yılda 350 milyon yolcu hedefliyoruz. 60 milyon yolcu kapasiteli 1, 30 milyon yolcu kapasiteli 2 ve 15 milyon yolcu kapasiteli 3 havalimanı hedefliyoruz. Uçak filo sayısındaki hedefimiz ise 750 uçak.

Atatürk Havalimanı’na alternatif olarak iki merkez istiyoruz. Helikopter seyahatini artırmak ve yaygınlaştırmak istiyoruz. Uçak gövdesi üretiminde ise 2 katı oranında pay artırımı istiyoruz.

Havayolu seyahatlerinde kişi başına düşen uçuşu artırmayı hedefliyoruz.

Yap işlet devret projesini yaygınlaştırmak ve yeni açılacak olan havaalanlarına da bu modeli yerleştirmeyi istiyoruz. Havacılık kurumlarımızın yeniden değerlendirilmesini ve dünyadaki en iyi 10 havacılık okulundan birine sahip olmak da hedeflerimiz arasında” dedi.

"Hedef 750 uçak, hedef 350 milyon yolcu"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
Ufak atta civcivler yesin derler buna be adam, Avrupa standartlarında bana bir meydanımızı gösterin Antalya haricinde. Onun bile 18L pistine bir ILS koyamadılar kış gelmek üzere :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Esenboga nin eski halini hatirliyormusunuz ? Atmakdan bahseden sizler, siz bunu nasil gormediniz mi ? Peki otobuslerle neredeyse ayni fiyata gelen ic hat ucak yolculugu ve hayatinda ilk defa ucaga binen yuzbinlerlerce yolcu ? atmakdan bahsedecegine Insallah deyiverinde olsun. Ancak kotu niyetli iseniz o baska. Guzel goren guzel dusunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Haaa, Anlamadım ne diyor bu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hadi hayirli isler baba..bu dediklerin insallah olur.olurda nasil olur?iste tum sorun burada..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000