23 Temmuz 2010, Cuma 12:52:19

HAVACILIK TAZMİNATLARINDA SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?

DHMİ çalışanlarının uzun süredir merakla beklediği tasarı, TBMM’den geçerek yasalaştı. Peki bu DHMİ çalışanları için ne ifade ediyor?
  • SN GENEL MÜDÜRÜMÜZ GERÇEKTEN DAĞITIM KONUSUNDA HAKSIZLIK YAPMIŞTIR.BAZI ÜNİTELERİ GÖRMEZDEN GELMİŞTİR.İŞLETME MEZUNU BİR APRONCU İLKOKUL MEZUNU BİR MEMURDAN DAHA AZ TAZMİNAT ALIYOR MANTIK BUNUN NERESİNDE NE OLUR BUNUN MANTIKLI BİR AÇIKLAMASINI BİLEN VARSA YAZSIN AYRICA KİMSENİN ALDIĞI PARADA GÖZÜMÜZ YOK
  • yahu hadi dhmi yi bilmeyenler tamam da...biz kendimizi biliriz... Ankara ve İstanbul da, bi acc ofislerine girin, ve bir de aimle ilgili ofislere... sonra da deyin ki evet atcolar cok alıyor aim ciler hakettigini... birbirinizi kandırmayın bari... yata yata para alanlarla, işi geregi giib yapmak icin canı cıkanları karıstırmayın!!..
  • Bir başka konu ATC'ler de kendi aralarında Limanlarda çalışanlar meydanlarda çalışandan fazla alsın kavgasına neden düştüler ya da yol kontrolcüler daha çok alsın kavgasına neden düştüler. Bu arada bir ARFF olarak benim derdim bu gibi kalitesiz insanlarla aynı tazminatı almak değil. Benim derdim uçakla en yakın olan kişiler olan ARFF memurları olarak (ki madem adı havacılık tazminatı) uçak yüzü görmemiş en azından memurlarla aynı tazminatı almak
  • AIM ve ya ATC memuru olduklarını tahmin ettiğim arkadaşlar yorumlarında "herkes kendi hakkını arasın, başkalarının maaşına bakmasın, aldığı maaş ile yetinsin..." gibilerinden laflar etmişler. Bende soruyorum. Eskiden AFTN olan arkadaşlar AIM olmak için neden bir yerlerini yırttılar. Eğer AFTN olarak kalsalardı tazminatları düşük alacaklardı. Ayrıca brifing ofislerinde çalışanları neden kıskanıyorlar.

Havacılık tazminatları konusunda uzun süren bekleyiş mutlu sonla bitti. Meclis’te görüşülen tasarı yasalaşınca DHMİ çalışanları büyük mutluluk yaşadı.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, canlı yayında havacılık tazminatları konusunu ve bugüne kadar ki süreci anlatıyor.

Birdal’ın telefonla katılacağı Airport TV Ana Haber Bülteni bu akşam saat 20:00’de...

(Haber bülteninin tekrarı saat 00.00'da yayınlanacaktır)
 

HAVACILIK TAZMİNATLARINDA SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Misafir ~ 8 yıl önce
SN GENEL MÜDÜRÜMÜZ GERÇEKTEN DAĞITIM KONUSUNDA HAKSIZLIK YAPMIŞTIR.BAZI ÜNİTELERİ GÖRMEZDEN GELMİŞTİR.İŞLETME MEZUNU BİR APRONCU İLKOKUL MEZUNU BİR MEMURDAN DAHA AZ TAZMİNAT ALIYOR MANTIK BUNUN NERESİNDE NE OLUR BUNUN MANTIKLI BİR AÇIKLAMASINI BİLEN VARSA YAZSIN AYRICA KİMSENİN ALDIĞI PARADA GÖZÜMÜZ YOK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yahu hadi dhmi yi bilmeyenler tamam da...biz kendimizi biliriz... Ankara ve İstanbul da, bi acc ofislerine girin, ve bir de aimle ilgili ofislere... sonra da deyin ki evet atcolar cok alıyor aim ciler hakettigini... birbirinizi kandırmayın bari... yata yata para alanlarla, işi geregi giib yapmak icin canı cıkanları karıstırmayın!!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bir başka konu ATC'ler de kendi aralarında Limanlarda çalışanlar meydanlarda çalışandan fazla alsın kavgasına neden düştüler ya da yol kontrolcüler daha çok alsın kavgasına neden düştüler. Bu arada bir ARFF olarak benim derdim bu gibi kalitesiz insanlarla aynı tazminatı almak değil. Benim derdim uçakla en yakın olan kişiler olan ARFF memurları olarak (ki madem adı havacılık tazminatı) uçak yüzü görmemiş en azından memurlarla aynı tazminatı almak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
AIM ve ya ATC memuru olduklarını tahmin ettiğim arkadaşlar yorumlarında "herkes kendi hakkını arasın, başkalarının maaşına bakmasın, aldığı maaş ile yetinsin..." gibilerinden laflar etmişler. Bende soruyorum. Eskiden AFTN olan arkadaşlar AIM olmak için neden bir yerlerini yırttılar. Eğer AFTN olarak kalsalardı tazminatları düşük alacaklardı. Ayrıca brifing ofislerinde çalışanları neden kıskanıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000