19 Haziran 2012, Salı 08:34:39

GYROPLANE PİLOTLARI EDREMİT’TE YETİŞECEK

İstanbul trafiğine çözüm için iki kişilik Gyroplane adlı hava aracını Türkiye’ye getiren FG Havacılık, Edremit Havaalanı’nda uçuş okulu kuruyor.
  • Heyecanla bekliyoruz hayırlı olsun.
  • hava sahası mafyası tuaf .yerdede thkve shgm varken nasıl olacak bu iş .. kaç yıldır hafif hava aracı yetkisi alamıyor kimse . bu iş olsun kurban keseceğim ..

Gyroplane sınıfındaki hava araçları arasında bir dünya devi olan Alman Auto-Gyro firmasının Türkiye distribütörlüğü faaliyetlerini yürüten FG Havacılık, bu hava araçlarının kullanılabilmesi için gerekli eğitimleri vermek üzere uçuş okulu kuruyor.

Türkiye’de ilk kez gyroplane uçuş eğitiminin yanı sıra ultralight ve microlight tipi uçakların eğitimlerinin de verileceği FG Akademi’de yeni nesil sportif hava araçlarına pilotlar yetiştirilecek.

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden daha önce ön iznini alan ve asıl ruhsat başvurusunu yapan FG Akademi, DHMİ’nin Balıkesir Edremit Körfez Havalimanı’nda açtığı hangar yeri ihalesini de kazandı.

İçerisinde uçak park alanı dışında bir uçuş öncesi brifing odası, yönetici odası ve bakım atölyesi bulunacak hangar projesi için DHMİ ile protokol imzalanırken hangar inşaatına da vakit geçirmeden başlandı.

FG Havacılık bünyesindeki Edremit uçuş okulunda aynı zamanda yine Türkiye’de bir ilk olacak çok hafif hava araçları bakım merkezini de barındıracak.

Öte yandan FG Havacılık, üretimleri tamamlanan ve önümüzdeki hafta itibari ile Türkiye’de olması planlanan bir adet MTOsport ve bir adet Calidus model hava aracı ile filosunu zenginleştirecek.

GYROPLANE PİLOTLARI EDREMİT’TE YETİŞECEK

Facebook Yorum

Yorumlar

sky ~ 6 yıl önce
Heyecanla bekliyoruz hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAFYA ~ 6 yıl önce
hava sahası mafyası tuaf .yerdede thkve shgm varken nasıl olacak bu iş .. kaç yıldır hafif hava aracı yetkisi alamıyor kimse . bu iş olsun kurban keseceğim ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000