30 Kasım 2012, Cuma 09:11:34

DÜNYA DEVLERİ 3. HAVALİMANI İÇİN GELİYOR

3’üncü havaalanı projesi ABD’li devleri harekete geçirdi. Boeing, Sikorsky ve General Electric’in de aralarında bulunduğu 19 şirket proje için 3-7 Aralık’ta Türkiye’de olacak.
  • Boeing, Sikorsky ve General Electric (GE) !!!!!! ve havalimanı işletmesi güldürmeyin allahaşkına
  • Benim bildiğim TAV 3. havalimanını kimseye yedirmez.
  • CAT III ILS...Evet Dünyada cok sayida is yapan Türk sirketi var dogru,ama Bunlarin basinda mutlaka bir Isveren Ülke Kontrolcu Firma var.Asfalt yaptikdan sonra eger su ttestinde su yeterli egim verilmedigi icin asfalt üzerinde kalirsa aninda söküp yeniden yaptirirlar,Bu Tüm Inssat iicinde gecerli,Ama Bir Türk Firmasi ve Türkiyede is yapiyorsa ,ne kontrol var nede kesin kabul..birsey olmaz idare eder mantigi gecerlidir.ha buarada Sen nerden biliyorsun Dersen.Ben Yüksek Insaat Mühendisiyim ve Türkiye ve Disinda yillarca Türk firmalarinda calistim biliyorum is mantigini..!!! Ben,Özellikle Türkiyede bu tip komplike islerin Türk Firmalarina verilmesine karsiyim.
  • şuanda AHL 'deki uzun pistlerin genişliği sadece 45 mt. çok ama çok yetersiz.bir A380 in kanat açıklığı 80 metre olduğunu düşününce,bırakın 4 motoru; 2 motoru bile piste zor sığıyor.eminim 380 e göre yapılacaktır.büyüklerimiz daha iyi bilir tabi de neyse...

Yapımı tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyacak İstanbul 3’üncü havalimanı projesine dünya devleri talip oldu.

Kuzey Marmara Otoyolu ile entegre olacak ve 650 hektarlık bir alanda inşa edilecek dev projenin tanıtımı için ABD’li dev firmalar İstanbul’a geliyor. 3-7 Aralık tarihleri arasında proje hakkında bilgi almak için İstanbul’a gelecek olan firmalar arasında Boeing, Sikorsky ve General Electric (GE) gibi ABD’nin dev şirketleri yer alıyor.

ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Danışmanı Michael A.Lally yaptığı açıklamada “Yeni yapılacak havaalanı için Amerikan teknolojisi, ekipman ve finans desteği ile ilgileniyoruz” dedi.

Lally “Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü önümüzdeki hafta Amerikan şirketlerini çekmek adına TOBB’un himayesinde bu proje üzerine detaylı bir brifing verecek. Bunun sonucunda Amerikan şirketleri proje için finansman getirebilir” dedi. Türkiye’nin bölgesinde çok etkili bir ülke olduğuna dikkat çeken Lally “Türkiye’nin havacılıkta ihtiyaçları artıyor. Ama sadece havacılık değil, radar ya da uçak üretiminde kullanılan diğer unsurlarda bunun içinde ele alınmalı” dedi.

Türkiye’ye gelecek şirketler arasında Boeing, Sikorsky ve GE’nin yanı sıra AdChem Manufacturing, Allied Wire&Cable, Bell Helicopter de bulunuyor.

DÜNYA DEVLERİ 3. HAVALİMANI İÇİN GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

komedimi ~ 6 yıl önce
Boeing, Sikorsky ve General Electric (GE) !!!!!! ve havalimanı işletmesi güldürmeyin allahaşkına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAV ~ 6 yıl önce
Benim bildiğim TAV 3. havalimanını kimseye yedirmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sinan Akerman ~ 6 yıl önce
CAT III ILS...Evet Dünyada cok sayida is yapan Türk sirketi var dogru,ama Bunlarin basinda mutlaka bir Isveren Ülke Kontrolcu Firma var.Asfalt yaptikdan sonra eger su ttestinde su yeterli egim verilmedigi icin asfalt üzerinde kalirsa aninda söküp yeniden yaptirirlar,Bu Tüm Inssat iicinde gecerli,Ama Bir Türk Firmasi ve Türkiyede is yapiyorsa ,ne kontrol var nede kesin kabul..birsey olmaz idare eder mantigi gecerlidir.ha buarada Sen nerden biliyorsun Dersen.Ben Yüksek Insaat Mühendisiyim ve Türkiye ve Disinda yillarca Türk firmalarinda calistim biliyorum is mantigini..!!! Ben,Özellikle Türkiyede bu tip komplike islerin Türk Firmalarina verilmesine karsiyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
şuanda AHL 'deki uzun pistlerin genişliği sadece 45 mt. çok ama çok yetersiz.bir A380 in kanat açıklığı 80 metre olduğunu düşününce,bırakın 4 motoru; 2 motoru bile piste zor sığıyor.eminim 380 e göre yapılacaktır.büyüklerimiz daha iyi bilir tabi de neyse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000