14 Ağustos 2012, Salı 16:40:49

DHMİ'NİN MÜTHİŞ PLANI...

DHMİ, havalimanlarına daha modern ve ihtiyaca uygun tesisler inşa ederek prestij kazandırıyor...
  • Esenboğa havalimanı için kamulaştırma nezaman yapılacaksa yapılsın artık milleti oyalamayı bıraksınlar istanbul diye diye bıktık artık insanları oyalıyorsunuz yeter ya şu anda hiç bir şey yapılamıyor alacaklarsa alsınlar artık yeter millet nerelere yatırım yapılıyor biliyorlar artık ama seçim zamanını bekliyorlar ama ozaman başka olacak bunu halk öğrendi ozaman görürler lütfen kamulaştırma yapılacaksa yapılsın artık saygılarımızla.
  • sayın okuyucular evet bir dhmli olarak katılıyorum arkadaşa.ve de herkese söylüyorum .bide orhan birdalın partiye yaranmasıdır
  • Akp çalışıyor diyen arkadaş bunların hiçbirini ak parti yapmıyor bunların parasını hepsini avrupa sivil havacılık teşkilatı karşılıyor..Bizimkilerde ak parti yandaşlarına ihaleleri verip zengin ediyorlar...Adam gibi yapsalar birşey demem yaptıkları işlere bakın ne vurgun vuruyorlar da görün ama göremezsiniz çünkü sizde onlarla aynı gözden bakıyorsunuz...
  • Balıkesir Körfez Havalimanı demişsiniz ama isim yine değişti, bu sefer Koca Seyit oldu. Aslında ne kadar güzel bir isimdi. Bulunduğu yeri gayet güzel ifade ediyor idi. Şimdi ben bakıyorum, 2 havalimanı var, biri Balıkesir diğeri Balıkesir Koca Seyit, acaba hangisi nerdeydi tam bir kafa karışıklığı. Bu isme neden itiraz edildi, anlamak mümkün değil. Bence yine bu isim verilmeli; Balıkesir Körfez Havalimanı olmalı...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, havalimanlarına modern ve ihtiyaca uygun tesisler inşa ederek çehrelerini yeniliyor ve prestij kazandırıyor.

DHMİ Adana, Mardin, Trabzon, Kars, Ağrı, Adıyaman, Hatay, Kastamonu, Milas-Bodrum, Antalya ve Erzincan havalimanlarında yapılacak çalışmaları ve inşa edilecek tesisleri bu yıl sonuna kadar tamamlayacak.

Mardin Havaalanı pist genişletilmesi ve pat sahaları onarımı ve Trabzon Havalimanı apron büyütülmesi işleri geçici kabul aşamasına gelirken, 40 milyon 548 bin 823 liraya mal olacak Kars Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminal binasının yapımı 9 Eylül'de, 35 milyon 750 bin liraya mal olacak Ağrı Havalimanı Terminal binasının yapımı ise 4 Aralık'ta bitirilecek.

Adıyaman Havalimanı'nda pist genişletilmesi, apron ve taksi yolu yapımını tamamlayan DHMİ, söz konusu havalimanında pist aydınlatma işlerini de bir an önce tamamlayarak en geç 10 Ekim'de hizmete sokmayı planlıyor.

Öte yandan, 51 milyon 896 bin 884 liraya mal olacak Hatay Havalimanı apron genişletilmesi ile şerit sahalarının standart hale getirilmesi işi de 25 Kasım'da bitirilecek. DHMİ, 15 milyon 288 bin liraya sözleşme imzaladığı Kastamonu Havaalanı Pat Sahaları Onarımı ve Tevsi işinin ise 30 Ekim'de tamamlanmasını hedefliyor.

Milas-Bodrum Havalimanı'na yapılacak, 2 milyon 695 bin liraya mal olması planlanan itfaiye binası ise 13 Eylül'de tamamlanacak. Antalya Havalimanı'na yapılacak ve 2 milyon 890 bin liraya mal olacak garaj binasının 24 Ekim'de, Erzincan Havalimanı'na yapılacak ve 2 milyon 428 bin liraya mal olacak itfaiye binası ise 11 Ekim'de hizmete girecek.

Adıyaman Havalimanı Terminal binasının da bu yıl sonunda bitirilmesi hedefleniyor. Söz konusu binanın 29 Mart 2013'te bitirileceği ve 28 milyon 292 bin 808 liraya mal olacağı açıklanmıştı.

Bu arada, gelecek yıl tamamlanması planlanan Zafer Bölgesel Havalimanı'nın ise 29 Ekim 2012'de hizmete girmesi için çalışmalar hızlandırıldı.

GELECEK YIL TAMAMLANACAK PROJELER

Öte yandan, Balıkesir-Körfez Havalimanı'na yapılacak, 23 bin metrekare büyüklüğündeki terminal binasının 38 milyon 883 bin 467 liraya mal olması ve 16 Ekim 2013'te tamamlanması planlanıyor. 33 bin 150 metrekarelik Mardin Havalimanı Terminal Binası'nın ise 7 Kasım 2013'te açılması hedefleniyor.

Maliyetinin 23 milyon 347 bin lira olacağı belirtilen Diyarbakır Havalimanı apron ve taksi yolu ile maliyetinin 47 milyon 990 bin lira olacağı tahmin edilen Esenboğa Havalimanı hızlı taksiyolları ve apronunun 9 Ağustos 2013'te tamamlanacağı ifade ediliyor.

21 milyon lira harcanması beklenen Tekirdağ-Çorlu Havalimanı PAT Sahalarının genişletilmesi ve CAT II Standartlarına getirilmesi çalışmaları 21 Nisan 2013'te, 23 milyon liraya mal olacağı tahmin edilen Milas-Bodrum Havalimanı taksi yolunun piste dönüştürülmesi ile hızlı taksi yolu yapımı ise 15 Ağustos 2013'te bitirilecek.

Muş Havalimanı itfaiye binasının ise 3 milyon 236 bin liraya mal olması ve 30 Mart 2013'te tamamlanması öngörülüyor.

İtfaiye ve garaj binası için 4 milyon 745 bin lira harcanması beklenen Kastamonu Havalimanı ile 10 milyon liraya mal olacak Erzincan Havalimanı yangın simülasyon ve eğitim tesisi de gelecek yıl hizmete girecek.

2014 VE 2015'TE TAMAMLANACAK PROJELER

Konya Havalimanı terminal binası 13 Ocak 2014'te hizmete girecek. Terminal binası 45 milyon lira harcanarak, 5 bin 166 metrekareden 24 bin 175 metrekareye çıkarılacak.

Yeni terminal binası için hazırlanan uygulama projeleri tamamlanan Diyarbakır Havalimanı için proje tutarının revize edilmesinin ardından yapım ihalesine çıkılacak. Yeni terminal binası 85 bin metrekare büyüklüğünde olacak.

DHMİ'NİN MÜTHİŞ PLANI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Esenboğa havalimanı için kamulaştırma nezaman yapılacaksa yapılsın artık milleti oyalamayı bıraksınlar istanbul diye diye bıktık artık insanları oyalıyorsunuz yeter ya şu anda hiç bir şey yapılamıyor alacaklarsa alsınlar artık yeter millet nerelere yatırım yapılıyor biliyorlar artık ama seçim zamanını bekliyorlar ama ozaman başka olacak bunu halk öğrendi ozaman görürler lütfen kamulaştırma yapılacaksa yapılsın artık saygılarımızla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dhmli ~ 6 yıl önce
sayın okuyucular evet bir dhmli olarak katılıyorum arkadaşa.ve de herkese söylüyorum .bide orhan birdalın partiye yaranmasıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali ~ 6 yıl önce
Akp çalışıyor diyen arkadaş bunların hiçbirini ak parti yapmıyor bunların parasını hepsini avrupa sivil havacılık teşkilatı karşılıyor..Bizimkilerde ak parti yandaşlarına ihaleleri verip zengin ediyorlar...Adam gibi yapsalar birşey demem yaptıkları işlere bakın ne vurgun vuruyorlar da görün ama göremezsiniz çünkü sizde onlarla aynı gözden bakıyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Balıkesir - Körfez ~ 6 yıl önce
Balıkesir Körfez Havalimanı demişsiniz ama isim yine değişti, bu sefer Koca Seyit oldu. Aslında ne kadar güzel bir isimdi. Bulunduğu yeri gayet güzel ifade ediyor idi. Şimdi ben bakıyorum, 2 havalimanı var, biri Balıkesir diğeri Balıkesir Koca Seyit, acaba hangisi nerdeydi tam bir kafa karışıklığı. Bu isme neden itiraz edildi, anlamak mümkün değil. Bence yine bu isim verilmeli; Balıkesir Körfez Havalimanı olmalı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000