25 Ocak 2017, Çarşamba 14:21:29

DHMİ ilk yerli uçak merdivenini üretti

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Ekipman Üretim Müdürlüğü, resmi kurum olarak ilk yerli uçak merdivenini üretti. Merdivenin seri üretimine de başlandı.
  • Merdivenler güzel olmuş olmasına da, yolcuları yağmur ve kardan korumak için tente sistemi yapılmamış. Tokat Havalimanında yolcular mağdur olmasın diye uçak merdivenine brandalı tente sistemini yaptırdılar. Başlarına gelmeyen kalmadı. DHMİ de zaten çalışan üreten, imza atan, haram lokma yemeyen-yedirmeyen personellere Müfettiş gönderilir bir güzelde ceza verilir.
  • Kutluyorum ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık.
  • çok güzel olmuş elerine sağlık
  • EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARIN ELLERİNE SAĞLIK, ÜRETİMİN KÜÇÜĞÜ BÜYÜĞÜ OLMAZ

DHMİ Ekipman Üretim Müdürlüğünce, resmi kurumlar tarafından üretilen ilk yerli “Çekerli Uçak Merdiveni”  imal edildi.

DHMİ Yer hizmetleri tarafından yürütülen, havalimanlarında kullanılmak üzere DHMİ teknik ekiplerince tasarlanan merdivenin seri üretimine başlandı. Ayrıca mevcut ve yeni açılan havalimanlarına viraj, düz ve döner bagaj konveyörleri imalatları da devam ediyor.

MOBİL KULE ÜRETİMİNE DEVAM
DHMİ Ekipman Üretim Müdürlüğü, daha önce de Van Havalimanında Seyrüsefer hizmetlerini başarıyla yerine getiren  “Çekerli Mobil Hava Trafik Kontrol Kulesi” üretimini gerçekleştirmişti.

Doğal afet durumlarında veya geçici olarak Hava Trafik Kontrol Kulesine ihtiyaç duyulan hava limanlarımız için ülkemizin tüm bölgelerine kısa sürede ulaşarak her türlü seyrüsefer hizmetini verebilecek donanıma sahip “Araç üstü mobil hava trafik kontrol kulesi”nin üretimi devam ediyor.  Araç üzerinde hidrolik çapraz makaslarla yükselebilme özelliğine sahip ve ihtiyaç duyulduğunda her an hizmete hazır durumda olan Mobil Kule, yurt dışından temin fiyatının % 10'una tekabül eden bir bedel harcanarak kuruluşumuza kazandırılıyor. 

DHMİ ilk yerli uçak merdivenini üretti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (100)

EYVAH ~ 11 ay önce
Merdivenler güzel olmuş olmasına da, yolcuları yağmur ve kardan korumak için tente sistemi yapılmamış. Tokat Havalimanında yolcular mağdur olmasın diye uçak merdivenine brandalı tente sistemini yaptırdılar. Başlarına gelmeyen kalmadı. DHMİ de zaten çalışan üreten, imza atan, haram lokma yemeyen-yedirmeyen personellere Müfettiş gönderilir bir güzelde ceza verilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bayrak ~ 11 ay önce
Kutluyorum ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emir ~ 1 yıl önce
çok güzel olmuş elerine sağlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Konya ~ 1 yıl önce
EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARIN ELLERİNE SAĞLIK, ÜRETİMİN KÜÇÜĞÜ BÜYÜĞÜ OLMAZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000