19 Mayıs 2010, Çarşamba 12:05:19

DHMİ DÜNYA LİDERİ OLDU

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü(DHMİ), Mart ayında Aletli Uçuş Kuralları(IFR) trafik sayısında yüzde 17.6'lık artışla dünya birincisi oldu.
  • Hala yorgan kavgası yapıyoruz. Sen busun, ben buyum. Yorgan elinizden gidince ne kavgası yapacaksınız. Unutmayalım hiç kimse vazgecilmez değildir.
  • DHMİ Genel Müdürlüğü tüm çalışanları! Bizler bir bütünüz, ünvanlarımız ne olursa olsun,en alt kademeden en üst kademeye hepimiz güzel ülkemiz,Türkiye Cumhuriyeti Havacılık Sektörüne en iyi hizmeti vermeye çabalıyoruz.Sayın Bakanımızın da Kuruluşumuzun öneminin bilincinde olduğunu düşünerek,biz çalışanlara emeklerimizin ederini en kısa sürede ulaştıracağı ümidini taşıyorum. sevgilersevgilerimle
  • bu kadar bilgisizlik bu kadar saygısızlık olamaz.birincisi bizler operatör değiliz ünvanımız hava trafik kontrolörü.ikincisi o sizin bahsettiğiniz 3 ay kurs bundan 30 yıl önceydi.üçüncüsü bugün hava trafik kontrolörlerinin çoğu mühendis iktisat işletme mezunudur ve bunların çoğu çok iyi üniversite mezunlarıdır.ayrıca kpss den 90 ve üzeri kpds den 70 ve üzeri dil yeterliliğinin yanında yetenek testleri geçilerek kontrolör olunur.artı 13-14 ay eğitim alınır ve bu aşamada bir çok sınavdan geçmek gerekir.pilot olmaktan zordur aslında kontrolör olmak para vererek değil sınavla olunur ama sizler gibi cahil ve kontrolörlerin sırtından tazminat alıp onlar hakkında dedikodu yapıp çekemeyen insancıklar oldukça bu kurumda kalite bir gram artmaz
  • Trafik Kontrolörlerinin bencil tavırları ve kendilerini üstün gören pazarlamacı anlayışları DHMİ'ye zarar vermektedir. Her fırsatta kendi niteliklerini övenlerin aslında bahsettikleri kadar nitelikli olmadıklarını herkes biliyor. Daha düne kadar ilkokul mezunlarının 3 aylık kursla yaptığı işi öve öve bitiremiyorlar. Altı üstü OPERATÖRsünüz işte!!! nedir bu tavırlar anlamıyorum.

DHMİ'den yapılan açıklamaya göre, Sivil Hava Seyrüsefer Hizmetleri Örgütü'nün (CANSO) yayımladığı ATM istatistikleri bölümünde CANSO'ya üye kuruluşların Mart 2009-2010 yılı IFR trafik sayıları karşılaştırmasında DHMİ tarafından hava trafik hizmeti sağlayan IFR uçuşlarda geçen yılın Mart ayına göre yüzde 17.6 artış kaydedildi.

Bu artış oranıyla DHMİ, Avrupa, Asya ve Amerika'daki diğer hava trafik hizmeti sağlayıcılarını geçerek birinci oldu.
 
 

DHMİ DÜNYA LİDERİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
Hala yorgan kavgası yapıyoruz. Sen busun, ben buyum. Yorgan elinizden gidince ne kavgası yapacaksınız. Unutmayalım hiç kimse vazgecilmez değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
DHMİ Genel Müdürlüğü tüm çalışanları! Bizler bir bütünüz, ünvanlarımız ne olursa olsun,en alt kademeden en üst kademeye hepimiz güzel ülkemiz,Türkiye Cumhuriyeti Havacılık Sektörüne en iyi hizmeti vermeye çabalıyoruz.Sayın Bakanımızın da Kuruluşumuzun öneminin bilincinde olduğunu düşünerek,biz çalışanlara emeklerimizin ederini en kısa sürede ulaştıracağı ümidini taşıyorum. sevgilersevgilerimle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu kadar bilgisizlik bu kadar saygısızlık olamaz.birincisi bizler operatör değiliz ünvanımız hava trafik kontrolörü.ikincisi o sizin bahsettiğiniz 3 ay kurs bundan 30 yıl önceydi.üçüncüsü bugün hava trafik kontrolörlerinin çoğu mühendis iktisat işletme mezunudur ve bunların çoğu çok iyi üniversite mezunlarıdır.ayrıca kpss den 90 ve üzeri kpds den 70 ve üzeri dil yeterliliğinin yanında yetenek testleri geçilerek kontrolör olunur.artı 13-14 ay eğitim alınır ve bu aşamada bir çok sınavdan geçmek gerekir.pilot olmaktan zordur aslında kontrolör olmak para vererek değil sınavla olunur ama sizler gibi cahil ve kontrolörlerin sırtından tazminat alıp onlar hakkında dedikodu yapıp çekemeyen insancıklar oldukça bu kurumda kalite bir gram artmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Trafik Kontrolörlerinin bencil tavırları ve kendilerini üstün gören pazarlamacı anlayışları DHMİ'ye zarar vermektedir. Her fırsatta kendi niteliklerini övenlerin aslında bahsettikleri kadar nitelikli olmadıklarını herkes biliyor. Daha düne kadar ilkokul mezunlarının 3 aylık kursla yaptığı işi öve öve bitiremiyorlar. Altı üstü OPERATÖRsünüz işte!!! nedir bu tavırlar anlamıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000