17 Mayıs 2012, Perşembe 16:11:43

DHMİ BULGARİSTAN İLE ANLAŞTI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü ile Bulgaristan Hava Trafik Hizmetleri Otoritesi (BULATSA) arasında işbirliği anlaşması imzalandı.
  • BİR ARKADAŞ YORUM YAPMIŞ SIRADAN ATC ! ANLAMADIM NE DEMEK SIRADAN ATC NE DEMEK ATC NİN SIRADANIDAMI VARMIŞ.
  • Bulgaristan'dan ATC'lerin gelip Türkiyede çalışacağını sanan yarım akıllıllara diyorum. Bir araştırın bakalım. O beğenmesiğiniz ülke de eurocontrol üyesi ve sıradan bir ATC orda 3000 eorunun üstünde maaş alıyor.
  • Bence sadece karsılıklı etkilesim icin yapılmıs bir gorusme.yoksa ciddi bir isbirliği olmaz bulgarlarla.
  • Kedi uzanamadığı ete mundar dermiş, ayıp ayıp, gerçekten yönetici iseniz kontrolör ne iş yapar, nasıl çalışır onu bilmiyorsunuz. 100 kelime ile kontrolörlük, yanlışınız var 10 kelimeyle yapıyoruz bu işi sizin deyiminizle 2 racır 1 gacır :)) bunu söylemek sizin kontrolörlere bakış açınızı gösterir başka birşey değil, gerçekten çok ayıp. Bir yöneticinin söyleyebileceği laflar değil bunlar. Bulgaristan'dan kontrolör gelip benim işimi alsın bakalım alabiliyorsa. Çocuk mu korkutuyorsun? Bizler bu kurumdan, sizden ayrılacağız, hem sevmezsiniz, hem bırakmazsınız. Gölge etmeyin, başka ihsan istemeyiz.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal ve BULATSA Genel Müdürü Diyan Dinev'in başkanlığında, başta hava trafik hizmetleri olmak üzere çeşitli konularda işbirliği sağlamak amacıyla 16 Mayıs 2012 Çarşamba günü DHMİ Genel Müdürlüğü'nde toplantı düzenlendi.

Toplantıda, uzun süredir ikili görüşmelerin yapıldığı BULATSA ile hava sahası tasarımı, havayolu ağının geliştirilmesi, hava trafik kontrolörlerinin karşılıklı ziyaretleri, hava trafik kurallarında harmonizasyonun sağlanması, mevcut ekipman ve teknolojiler konusundaki bilgi birikimi ve tecrübelerin paylaşımı, hava trafik yönetim sistemlerindeki teknik unsurlar gibi konularda işbirliğinin artırılmasını kararlaştırdı.

Toplantının sonunda Birdal ve Dinev, mutabık kalınan konular ile Hava Trafik Yönetimi alanındaki mevcut işbirliği ve koordinasyonun arttırılması, ICAO ve Eurocontrol gibi uluslararası kuruşlarının gereklilikleri uyarınca bir arada çalışmalar yapılmasını içeren işbirliği anlaşmasını imzaladılar.

DHMİ BULGARİSTAN İLE ANLAŞTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

SIRADAN ATC ~ 6 yıl önce
BİR ARKADAŞ YORUM YAPMIŞ SIRADAN ATC ! ANLAMADIM NE DEMEK SIRADAN ATC NE DEMEK ATC NİN SIRADANIDAMI VARMIŞ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bulgaristan ATC maaşı ~ 6 yıl önce
Bulgaristan'dan ATC'lerin gelip Türkiyede çalışacağını sanan yarım akıllıllara diyorum. Bir araştırın bakalım. O beğenmesiğiniz ülke de eurocontrol üyesi ve sıradan bir ATC orda 3000 eorunun üstünde maaş alıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Bence sadece karsılıklı etkilesim icin yapılmıs bir gorusme.yoksa ciddi bir isbirliği olmaz bulgarlarla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
azgınlık şükürsüzlük!!! ~ 6 yıl önce
Kedi uzanamadığı ete mundar dermiş, ayıp ayıp, gerçekten yönetici iseniz kontrolör ne iş yapar, nasıl çalışır onu bilmiyorsunuz. 100 kelime ile kontrolörlük, yanlışınız var 10 kelimeyle yapıyoruz bu işi sizin deyiminizle 2 racır 1 gacır :)) bunu söylemek sizin kontrolörlere bakış açınızı gösterir başka birşey değil, gerçekten çok ayıp. Bir yöneticinin söyleyebileceği laflar değil bunlar. Bulgaristan'dan kontrolör gelip benim işimi alsın bakalım alabiliyorsa. Çocuk mu korkutuyorsun? Bizler bu kurumdan, sizden ayrılacağız, hem sevmezsiniz, hem bırakmazsınız. Gölge etmeyin, başka ihsan istemeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000