10 Haziran 2010, Perşembe 17:28:04

DHMİ 2 YENİ HELİKOPTER ALIYOR

DHMİ bu yılın 4. çeyreğinde iki helikopter alıyor...Eurocopter Grubu ve Ulaştırma Bakanlığı arasında 2 adet EC-145 tipi helikopter için sözleşme imzalandı.
  • acaba bu paralar neden harcanıyor bilende yazıyor bilmeyende heralde bir amacı var çöpe atacak paramız yok ama amaç belli tüm hava liman ve meydanların uçuş güvenliği bunu herkes bilmez kimse kusura bakmasın DHMİ ne yaptığını bilen ayağını yere basan bir kurum kimse kıskanmasın
  • sus da cehaletin daha fazla ortaya çıkmasın. dhmi nin kuruluş amaç ve kapsamını okuuu.. işletmeci dhmi...
  • tşkler. ama karayollarında çalışmıyorum... sadece bilgi sahibi olduğum için fikir üretebiliyorum... ha bilmediklerim hakkında da susmayı öğrendim.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

ILA Berlin fuarında DHMİ yetkilileri 2 adet EC145 tipi helikopter önsipariş anlaşması imzaladı. Yapılan açıklamada helikopterlerin havaalanı güvenliği ve taşıma görevinde kullanılacağı ifade edilirken uçakların en geç Aralık ayında teslim edileceği belirtildi.

Yeni nesil hafif çift motor teknolojisine sahip EC145 helikopterleri arama kurtarma, acil sağlık hizmetleri, polis ve iç güvenlik hizmetleri amacıyla birçok ülkede kullanılıyor.

2 pilot dahil olmak üzere 11 yolcu kapasitesine sahip EC145 tipi helikopterler çevik ve hızlı olmalarıyla dikkat çekiyorlar.

Dünyada şu anda 186 adet sivil hizmette EC145 tipi helikopter bulunuyor. Piyasa fiyatının 5.5 milyon Amerikan Doları olduğu ifade edilen helikopter ilk uçuşunu 1999 yılında gerçekleştirdi.

Eurocopter yetkilileri yaptıkları açıklamada "DHMI gibi bir müşterimizin olmasından dolayı mutluluk ve gurur duyduk. Helikopterlerimizin 4807 metre yükseklikteki Avrupa'nın en yüksek dağı olan Mont Blanc bile engel değil" diyerek helikopterin özelliklerine atıfta bulundu.

 

DHMİ 2 YENİ HELİKOPTER ALIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 8 yıl önce
acaba bu paralar neden harcanıyor bilende yazıyor bilmeyende heralde bir amacı var çöpe atacak paramız yok ama amaç belli tüm hava liman ve meydanların uçuş güvenliği bunu herkes bilmez kimse kusura bakmasın DHMİ ne yaptığını bilen ayağını yere basan bir kurum kimse kıskanmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sus da cehaletin daha fazla ortaya çıkmasın. dhmi nin kuruluş amaç ve kapsamını okuuu.. işletmeci dhmi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tşkler. ama karayollarında çalışmıyorum... sadece bilgi sahibi olduğum için fikir üretebiliyorum... ha bilmediklerim hakkında da susmayı öğrendim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000