16 Kasım 2012, Cuma 08:08:32

DALAMAN HAVALİMANI'NDA TATBİKAT

Dalaman Havalimanı'nda gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeği aratmadı.
  • bakıyorum ıtfaıyecıler hep dombılı bıraz spor yapsınlar aksama kadar yatıyorlar sefer tası ıle evden yemek rahat bıraz calıstırın bakalım sayın mudur.

Dalaman Havalimanı'nda Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Havalimanı Başmüdürlüğü Koordinatörlüğü'nde yangınla mücadele konusunda geniş çaplı yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikatta olası bir facia yada yangın sırasında uygulanması gerekenler tatbik edilerek gösterildi.

Tatbikata Devlet Hava Meydanları İşletmesi İtfaiye biriminin yanı sıra Hava Meydan Komutanlığı, Deniz Üst Komutanlığı ve Belediye İtfaiye Birimleri ile 112 Acil Ekibi katıldı. Yer hizmetleri kuruluşları da tatbikatı yerinde izlediler. Tatbikatta konuşan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Dalaman Havalimanı Başmüdürü Cevat Yılmaz, tatbikatı 7 araçla ve 45 personelle gerçekleştirdiklerini, olası bir facia durumuna her an her türlü ekipman ile hazır olduklarını, yılda 1 kez bu tatbikatı gerçekleştirdiklerini söyledi. Ayrıca konu ile ilgili yenilenen konularda ve mevzuatlarla ilgili sürekli havalimanındaki personellere teorik ve pratik eğitimler verdiklerini de sözlerine ekledi.

Cevat Yılmaz, gerçekleşen başarılı tatbikatın ardından tatbikatta görev alan personelle hatıra fotoğrafı çektirerek teşekkür etti.

DALAMAN HAVALİMANI'NDA TATBİKAT

Facebook Yorum

Yorumlar

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
bakıyorum ıtfaıyecıler hep dombılı bıraz spor yapsınlar aksama kadar yatıyorlar sefer tası ıle evden yemek rahat bıraz calıstırın bakalım sayın mudur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000