26 Ocak 2012, Perşembe 11:32:00

ÇUKUROVA İÇİN İMZALAR ATILDI...

Sky Line ve Zonguldak Özel Sivil Havacılık Ortak Girişim Grubu'nun ihalesini kazandığı Çukurova Havaalanı için imzalar atıldı...
  • Yazık valla yazık. Atıl bir havalimanı olarak tarihe geçecek. Neden ADA havalimanı büyütülmedi ? Bir de merak ettiğim bu şirket daha önce havalimanı işletmiş mi ? İşlettiyse bu ihaleye nasıl girdi ? Hiç mi hesap kitap yapmadılar ? Diğer bir soru da piyasada bulunan devler (Limak, Fraport TAV) neden bu ihaleye katılmadı ? Ya devler işi bilmiyor ya da başka bir şey var.
  • tav limak vs, kocoglunun abisi degil ya sen bunu bilip yazaydın keske
  • Senede en az 4 mahsul ürün kaldıran o güzelim pamuk diyarları hazır Şakir paşayı büyütmek varken katletmek niye anlamıyorum. Hedef çiftçinin belini kırıp, GDO lu ürünlerle milletin sağlığını katletmekmi, yine o ürünleri dışardan alıp bu güzelim memlekete bir kazık daha atmakmı ? Bana göre yazıklar olsun.
  • Bir de buraya uçacak havayolu bulurlarsa harika olur. Aksi takdirde kargo uçakları bile gelmez. Nasıl bir ihaleyse ? Hiç mi TAV veya Limak gibi abilerini örnek almadılar acaba ?
357 milyon 71 bin 685 euro yatırım bedeli ve 9 yıl 10 ay 10 gün işletim süresi ile Sky Line ve Zonguldak Özel Sivil Havacılık Ortak Girişim Grubu tarafından alınan Çukurova Bölgesel Havaalanı projesinde imzalar atıldı.

Ulaştırma Bakanlığı'nda şu sıralarda düzenlenen törenle imzalar atılarak Çukurova Havaalanı resmen Sky Line ve Zonguldak Özel Sivil Havacılık Ortak Girişim Grubu'nun oldu.

İmza törenine DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yanısıra SKY Line ve Zonguldak Özel Sivil Havacılık'tan yetkililer katıldı.

AirportHaber ekibi Ankara'da imza törenini yerinde takip ediyor. Törenle ilgili detaylı bilgiler ve görseller birazdan AirportHaber'de olacak.
ÇUKUROVA İÇİN İMZALAR ATILDI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 6 yıl önce
Yazık valla yazık. Atıl bir havalimanı olarak tarihe geçecek. Neden ADA havalimanı büyütülmedi ? Bir de merak ettiğim bu şirket daha önce havalimanı işletmiş mi ? İşlettiyse bu ihaleye nasıl girdi ? Hiç mi hesap kitap yapmadılar ? Diğer bir soru da piyasada bulunan devler (Limak, Fraport TAV) neden bu ihaleye katılmadı ? Ya devler işi bilmiyor ya da başka bir şey var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
tav limak vs, kocoglunun abisi degil ya sen bunu bilip yazaydın keske

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Senede en az 4 mahsul ürün kaldıran o güzelim pamuk diyarları hazır Şakir paşayı büyütmek varken katletmek niye anlamıyorum. Hedef çiftçinin belini kırıp, GDO lu ürünlerle milletin sağlığını katletmekmi, yine o ürünleri dışardan alıp bu güzelim memlekete bir kazık daha atmakmı ? Bana göre yazıklar olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bir de buraya uçacak havayolu bulurlarsa harika olur. Aksi takdirde kargo uçakları bile gelmez. Nasıl bir ihaleyse ? Hiç mi TAV veya Limak gibi abilerini örnek almadılar acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000