25 Ocak 2017, Çarşamba 13:00:39

Atatürk Havalimanı karla mücadeleye hazır

Meteorolijinin bugünden itibaren İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısı yapması üzerine Atatürk Havalimanı’nda da kriz masası oluşturularak alınacak önlemler masaya yatırıldı.
  • http://www.musterihizmet.com/2017/02/ataturk-havaliman-numaralar-iletisim.html Bu adresten tüm iletişim bilgilerini alarak Atatürk havalimanını arayıp hava koşularını önceden öğrenip mağdur kalmayınız.
  • Yine geçenseferki gibi yanlış pisti temizleyip havaalanını kapanmasına sebep olmasınlar.Acemilikte son nokta :))))
  • Dua edin de yağmasın. Geçen seferki halinizi gördük. Taksi yollarında arabalarla sürat yapmaya benzemez bu işler
  • Yeni kar aracları hep İstanbul da diğer havalimanları 1980 model araçlarla çalışsın tabi araçlar çalışırsa çok yazık kara düzen iş yapılıyor maalesef.

Meteorolijinin bugünden itibaren İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısı yapması üzerine Atatürk Havalimanı’nda da kriz masası oluşturularak alınacak önlemler masaya yatırıldı.

Kar yağışı öncesinde karla mücadele tatbikatı yapan DHMİ, uçuşlardaki iptal ve rötarları en aza indirmek için yoğun çaba sarfediyor. Geçtiğimiz günlerde yağan karın son 30 yılın en etkili yağışı olduğuna dikkat çeken yetkililer, buna rağmen her geçen gün biraz daha olumlu yönde adım atıldığını ifade etti.

‘ATATÜRK HAVALİMANI TAMAMEN KAPANMADI’

Kamuoyunda yanlış bir algının hakim olduğunu belirten yetkililer, pistlerin ve taksi yollarının tamamen kapanmış gibi algılandığını ancak böyle bir durumun yaşanmadığını ifade ettiler. Kısıtlı olarak da olsa operasyonların devam ettiği belirtilirken, Atatürk Havalimanı’nın tamamen kapanmasının söz konusu olmadığı açıklandı. Apron temizliği için kısa süreli olarak pistlerde iniş kalkışların durduğunun altı çizilirken, operasyonların tamamiyle durmadığını ve temizlik için pist kapatılmasının dünyanın her tarafında yaşandığı kaydedildi.


SEFERLER NEDEN AZALTILIYOR?

Meteorolojinin kar yağacağı uyarısıyla birlikte seferlerde azaltılma önlemi alındığının altını çizen yetkililer, hava durumunun 0’ın altına düşmesiyle birlikte uçakların hareketli parçalarında donma riskinin ortaya çıktığını ve bu uçakların de-icing sıvısıyla yıkanarak donma riskinin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı ifade edildi. Yıkanma sürecinde bir uçağın yarım saate yakın bir süre zaman kaybettiği açıklanırken, bu nedenle de seferlerin azaltılma yoluna gidildiği belirtildi.

Uçakların park alanında yaşadığı sıkıntılar için de yer hizmetlerine araç tahsis edildiği öğrenilirken, araçların operatörlerinin de DHMİ’ye bağlı olduğu ancak yer hizmetleri şirketlerinin uçakların park alanından çıkması için tahsis edilen araçları yönlendirdiği kaydedildi.

90 PERSONEL 46 ARAÇ GÖREV BAŞINDA

DHMİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, karla mücadele araçlarının sayısı son alınan 7 araçla birlikte 46’ya çıkarılmış durumda. Bu 46 aracın 32’si direkt karla mücadele ederken, diğer 14 araç da karla mücadeleye destek veriyor. Ayrıca her nöbette 90 personelin görev yaptığı ve toplamda 3 nöbetin olduğu belirtildi.

©AirportHaber / Fatih Akdeniz


Atatürk Havalimanı karla mücadeleye hazır

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (83)

Telefon numaraları ~ 2 yıl önce
http://www.musterihizmet.com/2017/02/ataturk-havaliman-numaralar-iletisim.html Bu adresten tüm iletişim bilgilerini alarak Atatürk havalimanını arayıp hava koşularını önceden öğrenip mağdur kalmayınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yine ~ 2 yıl önce
Yine geçenseferki gibi yanlış pisti temizleyip havaalanını kapanmasına sebep olmasınlar.Acemilikte son nokta :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dua ~ 2 yıl önce
Dua edin de yağmasın. Geçen seferki halinizi gördük. Taksi yollarında arabalarla sürat yapmaya benzemez bu işler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arif ~ 2 yıl önce
Yeni kar aracları hep İstanbul da diğer havalimanları 1980 model araçlarla çalışsın tabi araçlar çalışırsa çok yazık kara düzen iş yapılıyor maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000