26 Ekim 2010, Salı 12:31:00

18 HAVAALANINA BASIN ODASI AÇILDI

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün havaalanlarına "basın merkezi" kurulması yönünde başlattığı çalışma tamamlandı.

BYE Genel Müdürü Murat Karakaya, gazetecilerin haberlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde aktarmaları için  18 havaalanında basın merkezlerinin oluşturulduğunu açıkladı.

BYEGM ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü arasında bir süredir devam eden görüşmeler olumlu sonuçlandı. DHMİ, BYEGM talebi doğrultusunda Ankara Esenboğa, İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Muğla Milas-Bodrum, Trabzon, Isparta Süleyman Demirel, Erzurum, Gaziantep havalimanlarında; Bursa Yenişehir Denizli-Çardak, Kayseri, Malatya, Samsun-Çarşamba, Siirt, Şanlıurfa GAP, Tekirdağ Çorlu ile Batman havaalanlarında basın odaları oluşturuldu.

BYEGM Murat Karakaya, yerli ve yabancı gazetecilerin çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla Ağustos ayında başlattıkları çalışmaların sonuca ulaştığını dile getirdi. Karakaya, "DHMİ ile ortaklaşa başlattığımız havaalanları ve hava limanlarında basın odaları oluşturulması" uygulaması hazır hale getirilmiştir. Gazetecilerin haberlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde aktarmalarını sağlamak için başlatılan bu çalışma sonunda ilk aşamada 18 havaalanında uygulama başlatılmıştır. Basın odaları hazır olmayan havaalanlarında gazetecilerin istekleri doğrultusunda kendilerine uygun mekan ve donanım sağlanacaktır" dedi.

Havaalanlarındaki basın odalarında internet bağlantalı bilgisayar ve yazıcılar bulunuyor.

Uygulamanın diğer havaalanlarında da önümüzdeki süreçte yaşama geçirileceği duyuruldu.
 

18 HAVAALANINA BASIN ODASI AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000