17 Kasım 2009, Salı 10:39:16

ÇELEBİ’DEN ÖZEL DURUM AÇIKLAMASI

Çelebi Holding, Sermaye Piyasası Kurumu’na bir açıklama göndererek Hindistan’da yapılan yer işletmesi ihalesinin Çelebi Holding tarafından kazanıldığını duyurdu.
  • İSG şimdiden Çelebiye cephe almış durumda galiba. Çelebiciler patronunuzla fazla sürtüşmeyin haaaa.
  • Daha şimdiden Çelebi - İSG savaşı başlamış. ev sahibinizin durumu belli Sn Çelebi. Aman dikkat.
  • EVET ÇELEBİ ESKİ VE BİLİNEN BİR FİRMA. FAKAT SAW A GİRMESİ DEMEK DİSİPLİNİ İŞ AHLAKINI HİZMET KALİTESİNİ DÜRECEK ANLAMINA GELMEZ VE BUNA ZATEN İSG YÖNETİMİ İZİN VERMEZ .. HERKES HADDİNİ BİLECEK YERİNİ BİLECEK VEDE BURADA SAWA İSG YE LAF GETİRTECEK BİR HİZMET VERMEYE DE MÜSAADE ETEMEYECEKTİR. ETMEMESİ İÇİNDE TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.Z..
  • Yolcular bile şikayete başlamış. Neyse yakında oraları bırakıyorlar. Sorularınızı rahat rahat sorarsınız.

İşte Çelebi’nin SPK’ya gönderdiği özel durum açıklaması...

29.06.2009'da yapılan Özel Durum Açıklamamızda belirtilen, Hindistan'ın Yeni Delhi kentinde mukim GMR - Delhi Uluslararası Havalimanı işletmecisi Delhi International Airport Private Ltd ("DIAL") şirketi tarafından, 10 (on) yıl süre ile havaalanı yer hizmetlerinin yürütülmesi için açılan lisans ihalesinin şirketimiz lehine sonuçlandığı ihale makamı tarafından Şirketimize bildirilmiştir.

Delhi Uluslararası Indra Gandhi Havalimanı, Mumbai Uluslararası Havalimanı ile birlikte Hindistan'ın en yüksek hava trafiğine sahip 2 havalimanından birisi olup, geçtiğimiz yılda yıllık yaklaşık 23 milyon yolcuya hizmet vermiş ve 220 bin uçak hareketi gerçekleştirmiştir.

Bilindiği üzere Şirketimiz Mumbai Uluslararası Havalimanınında  yer hizmeti lisansını 10 yıllığına kazanmış olup, sermayesinin %51'ine iştirak ettiği bağlı ortaklığı "Celebi Nas Airport Services India Private Limited" vasıtasıyla yer hizmetleri faaliyetleri vermeye Temmuz 2009'da başlamıştı.

Delhi ve Mumbai Uluslararası Havalimanları, Hindistan uluslararası hava ve yolcu trafiği toplamının %50'sinden fazlasına hizmet vermektedir.

Daha önce de kamuya yapılan çeşitli açıklamalarda da belirtildiği üzere; Şirketimiz Delhi Uluslararası Indra Gandhi Havalimanı'nda mevcut kargo terminalinin geliştirilmesi, modernizasyonu, finansmanı ve 25 yıl süreyle işletilmesi için açılan ve yine Şirketimiz lehine sonuçlanan ihale çerçevesinde, DIAL ile imtiyaz sözleşmesi (concession agreement) imzalamış olup, bu terminalin işletilmesi için kurulmuş bulunan "Celebi Delhi Cargo Terminal Management India Private Limited" ünvanlı şirkette %74 oranında iştirak etmiş bulunmaktadır.

İhaleye ilişkin bundan sonraki süreç ve gelişim hakkında Sermaye Piyasası Kurulu Mevzuatı uyarınca gerekli açıklamalar yapılacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Çelebi

Çelebi

ÇELEBİ’DEN ÖZEL DURUM AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
İSG şimdiden Çelebiye cephe almış durumda galiba. Çelebiciler patronunuzla fazla sürtüşmeyin haaaa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Daha şimdiden Çelebi - İSG savaşı başlamış. ev sahibinizin durumu belli Sn Çelebi. Aman dikkat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
EVET ÇELEBİ ESKİ VE BİLİNEN BİR FİRMA. FAKAT SAW A GİRMESİ DEMEK DİSİPLİNİ İŞ AHLAKINI HİZMET KALİTESİNİ DÜRECEK ANLAMINA GELMEZ VE BUNA ZATEN İSG YÖNETİMİ İZİN VERMEZ .. HERKES HADDİNİ BİLECEK YERİNİ BİLECEK VEDE BURADA SAWA İSG YE LAF GETİRTECEK BİR HİZMET VERMEYE DE MÜSAADE ETEMEYECEKTİR. ETMEMESİ İÇİNDE TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.Z..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yolcular bile şikayete başlamış. Neyse yakında oraları bırakıyorlar. Sorularınızı rahat rahat sorarsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000