07 Ocak 2015, Çarşamba 16:37:48

ZAGROSJET İSTANBUL'A UÇAMADI!

Atlasjet’in Irak’a yapılan operasyonların durdurulmasından sonra Türk Ulaştırma ve Dışişleri Bakanlığı’ndan misilleme geldi. Zagrosjet’in İstanbul uçuşuna izin verilmedi.
  • Kardeşim dün gece 10:00 dan beridir uçak bekliyor kendisine rotar denmiş, durumdan habersiz nereye kadar bekletilecek türkcell iranda çekmiyor kendisine ulaşamıyoruz. Bakanlık misilleme öncesi bilgi verseydide oradan bilet alınmasaydıya.
  • Torpilliler Erbil'e.Çalışanlar abuk sabun yerlere gönderiliyor demek ki planlama görevini aldığı talimatlara gore yapıyor anlayan anladi
  • Atlasjette super hat kazandirdi. Ne ugrasmisti murat ulasmis arkadasimiz. Benden de selam olsun bu sirkette emegi coktur, yillardir kendisini goremedim burdan selam. Atlasjet den musa :)
  • Hattı getiren Murat neya trafik haklarinin kimde olduğunu bilen var mı acaba yada bombalar arasında bu sirketi kurmaya çalışan kimdi Murat havacılık tecrübesini paylasti ama baska tecrübelerini unuttu sanırım

Atlasjet’in Irak’a yapılan operasyonların durdurulmasından sonra Türk Ulaştırma ve Dışişleri Bakanlığı’ndan misilleme geldi. Zagrosjet’in İstanbul uçuşuna izin verilmedi.

Zagrosjet ile Atlasjet arasında yaşanan kavganın ikinci raundunda Iraklı şirkete misilleme geldi. Irak sivil havacılık otoritesi tarafından uçuşları durdurulan Atlasjet’in durumunu göz önünde bulunduran Türk Dışişleri ve Ulaştırma Bakanlıkları ortak karar alarak Iraklı şirketin Türkiye uçuşlarına yasak getirdi.

Dün gece yapılması gereken Zagrosjet’in Erbil-İstanbul uçuşu Türk tarafının izin vermemesi üzerine gerçekleştirilemedi.

Bu sabah saatlerinde Gazeteci Sidar Basut, sosyal medya üzerinden yazdığı mesajla, 'Zagrosjet ve Atlas jet'in anlaşmazlığı sonucu davalık olan Zagrosjet'in uçuşlarına Türkiye tarafından iniş izini verilmiyor. Dün gece 00.40 tarifeli Onur air bağlantılı Zagrosjet uçağı Türkiye hava sahası tarafından izin verilmediği için Erbil'den havalanamadı' ifadelerini kullandı.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, Atlasjet’in mağduriyetini göz önünde bulunduran Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan konuya el koydu. Dışişleri Bakanlığı ile yürütülen görüşmeler sonrası misilleme yapılması kararı alındı. Böylelikle Zagrosjet’in Erbil-İstanbul uçuşları ikinci bir izne kadar durduruldu.

Sidar Basut'un konuya ilişkin twitleri:

ZAGROSJET İSTANBUL'A UÇAMADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

mağdur yolcu 2 ~ 3 yıl önce
Kardeşim dün gece 10:00 dan beridir uçak bekliyor kendisine rotar denmiş, durumdan habersiz nereye kadar bekletilecek türkcell iranda çekmiyor kendisine ulaşamıyoruz. Bakanlık misilleme öncesi bilgi verseydide oradan bilet alınmasaydıya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aslıcan ~ 3 yıl önce
Torpilliler Erbil'e.Çalışanlar abuk sabun yerlere gönderiliyor demek ki planlama görevini aldığı talimatlara gore yapıyor anlayan anladi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
selamlar ~ 3 yıl önce
Atlasjette super hat kazandirdi. Ne ugrasmisti murat ulasmis arkadasimiz. Benden de selam olsun bu sirkette emegi coktur, yillardir kendisini goremedim burdan selam. Atlasjet den musa :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
Hattı getiren Murat neya trafik haklarinin kimde olduğunu bilen var mı acaba yada bombalar arasında bu sirketi kurmaya çalışan kimdi Murat havacılık tecrübesini paylasti ama baska tecrübelerini unuttu sanırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000