05 Ağustos 2016, Cuma 13:21:08

THY ve Onur Air'de görev yapan uçak AtlasGlobal'e geçti

Onur Havayolları filosunda görev yapan TC-OBV kuyruk tescilli A321 tipi uçak, AtlasGlobal Havayolları'na geçti.
  • Hayırlı olsun. Bakımları düzgün yapılacağı için sorun yok. Ilginç olan, kalitenin başına nasıl geldiği anlaşılmamis vasıfsız bir İranlı genç orda ne iş yapar... mesele ırkçılık değil.
  • Abartmışsın 12kt.. 5kt dan fazla yapmadım. Ve hatta hiç buna gerek olmadan idle yüksek tutup (idle factor yok bunda) yaklaşmanın bir yöntemi daha var. Bunu efsane hocamızdan öğrenmiştik.
  • Onurda FO Tk daki Fo dan daha fazla yetkiye sahiptir. Fo'ya iş ardası gözüyle bakar Onurdaki kaptanlar. Hiç biri hiç düşünmüyordur FO olmadanda uçarım diye. Biliyorlarki verdikleri eğitim sonunda en tutuk FO bile emergency de verdiği karar ve tekliflerle Kaptanı rahatlatıyor. Onur air'in eğitim sistemi ve liakat modeli örnek oluncak bir sistemdir.
  • Onurun uçakları eski diye çığırtkanlik yapanlar bakkk onur un eskilerini bile alan çıkıyor.Hemde çok beğendiğiniz ATLASgolbal...Şimdi de çıkıp zevzeklik yapsanıza...

Onur Havayolları'nın filosunda bulunan Airbus A321 tipi bir uçağını AtlasGlobal'e verdi.

Edinilen bilgilere göre; TC-OBV kuyruk tescili ile Onur Havayolları filosuna 2012 yılında katılan A321 tipi uçak, artık AtlasGlobal renkleri ile uçuyor.

İlk uçuşunu 1998 yılında gerçekleştiren uçak, daha önce 2005-2012 yılları arasında Türk Hava Yolları (THY) filosunda TC-JMC tescili ile görev yapmıştı. 2012 yılından bu yana Onur Air filosunda bulunan uçak geçtiğimiz gün AtlasGlobal'e verildi.

TC-AGG kuyruk tescili ile AtlasGlobal renklerini alan uçak, ilk seferini dün gerçekleştirilen İstanbul-Bodrum uçuşu ile yaptı.

AirportHaber

THY ve Onur Air'de görev yapan uçak AtlasGlobal'e geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

bir dost ~ 2 yıl önce
Hayırlı olsun. Bakımları düzgün yapılacağı için sorun yok. Ilginç olan, kalitenin başına nasıl geldiği anlaşılmamis vasıfsız bir İranlı genç orda ne iş yapar... mesele ırkçılık değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak mühendisi ~ 2 yıl önce
Senin vasıfsız dediğin kişi İtü uçak mühendisliği mezunu. Oldukça kapasiteli bir mühendisti. Sen önce kendi vasfına bak.
V pilot ~ 2 yıl önce
Abartmışsın 12kt.. 5kt dan fazla yapmadım. Ve hatta hiç buna gerek olmadan idle yüksek tutup (idle factor yok bunda) yaklaşmanın bir yöntemi daha var. Bunu efsane hocamızdan öğrenmiştik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hmm ~ 2 yıl önce
Onurda FO Tk daki Fo dan daha fazla yetkiye sahiptir. Fo'ya iş ardası gözüyle bakar Onurdaki kaptanlar. Hiç biri hiç düşünmüyordur FO olmadanda uçarım diye. Biliyorlarki verdikleri eğitim sonunda en tutuk FO bile emergency de verdiği karar ve tekliflerle Kaptanı rahatlatıyor. Onur air'in eğitim sistemi ve liakat modeli örnek oluncak bir sistemdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eskicii diyenler... ~ 2 yıl önce
Onurun uçakları eski diye çığırtkanlik yapanlar bakkk onur un eskilerini bile alan çıkıyor.Hemde çok beğendiğiniz ATLASgolbal...Şimdi de çıkıp zevzeklik yapsanıza...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000