27 Ekim 2010, Çarşamba 12:46:24

MURAT ERSOY BOMBAYI PATLATTI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün evsahipliğinde gerçekleştirilen Balkan Ülkeleriyle bölgesel işbirliği toplantısında bir sunum yapan Atlasjet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy önemli açıklamalarda bulundu.
  • Sana katılıyorum. Mezunların burada resimlerini görünce anlarız zaten. Ama şartlar ne? Ödeme nasıl? Açıklama bekliyoruz.
  • Ben size söyleyeyim Mersoy bununda altından kalkar. ETS, ATLASJET, OTELLER Ve başka yatırımlar, şimdide bu eğitim merkezi. bence bunda da başarılı olacaklar.
  • çok komiksin valla...yabancı ülkeler ne yapacak bizim dogru düzgün ingilizcesi olmayan,kaf daglarını ben yarattım havasındaki astronotları?onlarında mı havacılık sektörünü halletsinler?
  • işte budur yabancı açıkta kalmış pilotları doyuracağımıza,kendi ülkemizin evladı altın bilezik sahibi olur!Türkiyedeki potansiyel o kadar büyükki sadece kendi iç piyasamızı doyurmakla kalmayıp ortadoğu ve uzak asya ülkelerinede pilot yetiştirip göndermeliyiz.tebrikler

Şirketin bugüne kadar Türkiye’de başardığı ilklerden bahseden Murat Ersoy, Atlasjet’in teknik bakımlar dahil birçok işi kendi bünyesinde yapabilen bir yapıya kavuşması için çalıştılarını ifade etti.

Ersoy, Atlantic isimli bir uçuş eğitim merkezi kuracaklarını açıkladı. 2011 yılında faaliyete başlayacaklarını belirten Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, “Bu konuda hızlı bir çalışma yürütüyoruz. Bundan sonra kendi pilotumuzu kendimiz yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

OXFORD'LU HOCALAR GELECEK

AirportHaber’in edindiği bilgilere göre; Atlasjet’in eğitim binasını dahi tuttuğu öğrenildi. Şirket merkezi İstanbul-Florya’da olacak ve ilk eğitimlerin 2011 yaz aylarında başlayacak.  Eğitimlerin kış aylarında ise güney bölgelerde yapılacağı belirtildi. Eğitim verecek öğretmenlerin ve eğitim programının anlaşma sağlanması halinde ünlü Oxford Üniversitesi'nden getirileceği, eğer anlaşma sağlanamazsa Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu ile görüşüleceği belirtildi.

Eğitimler, tek ve çift motorlu uçaklarla yapılacak. Pilot eğitimi vermek üzere 6 uçak alan Atlasjet 1 yıl içerisinde eğitim uçağı sayısını 10’a çıkartacak. İlk yıl 80 pilot adayının mezun edilerek Atlasjet kokpitlerindeki yerini alması planlanıyor.

Uçuş okulunun tam teşekküllü olması planlanıyor. Okuldan mezun olan pilot adaylarının type eğitimlerininde aynı okulda barındırılacak simulatörlerle yapılması düşünülüyor.

Atlasjet’in bu hamlesi Türk Sivil Havacılık sektöründe çok konuşulacağa benziyor.

AirportHaber.com

MURAT ERSOY BOMBAYI PATLATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sana katılıyorum. Mezunların burada resimlerini görünce anlarız zaten. Ama şartlar ne? Ödeme nasıl? Açıklama bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ben size söyleyeyim Mersoy bununda altından kalkar. ETS, ATLASJET, OTELLER Ve başka yatırımlar, şimdide bu eğitim merkezi. bence bunda da başarılı olacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
çok komiksin valla...yabancı ülkeler ne yapacak bizim dogru düzgün ingilizcesi olmayan,kaf daglarını ben yarattım havasındaki astronotları?onlarında mı havacılık sektörünü halletsinler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
işte budur yabancı açıkta kalmış pilotları doyuracağımıza,kendi ülkemizin evladı altın bilezik sahibi olur!Türkiyedeki potansiyel o kadar büyükki sadece kendi iç piyasamızı doyurmakla kalmayıp ortadoğu ve uzak asya ülkelerinede pilot yetiştirip göndermeliyiz.tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000