19 Kasım 2012, Pazartesi 09:02:01

KKTC UÇUŞLARI NEDEN KAPSAM DIŞINDA?

Pegasus Hava Yolları’nın gerçekleştirdiği indirimli kampanyalara Kuzey Kıbrıs’ın alınmaması vatandaşlar tarafından tepkilere neden oldu
  • ne oldu gardaçcığım ? bütün türkiye'lilere " garasakal " dediniz hep .. beyenmeyenler , larnaka'dan - leymasun'dan devam ingilize.. maliyeti 150 isterlin olan londura piletini , lefgoşa'daki adamlarınız ; londura'daki gardaşına 3 ay öncesinden 20 isterline satdı.. o zamannar eyiydi değil ?.. nasıl olsa kthy zarar etse , türkiye'li garasakallar mecburudular ödesin kıprız thy'ye.. hem , neçün şikayet edersiniz ?.. nasıl olsa sizda para çok .. yeni ehliyet alan gençler , mersedes'den - biem'den başga arabacığa binmezler deyil ?.. hem, neçün gurulmadı daha o şu yeni uçak şirketiniz 3 senedir ?.. ha ?..
  • kusura bakmayın ama siz kıbrıslılar sabah işe geç başlar öğleden sonra siesta uykusuna yatarsınız sonra zengin olanlarınız ingiltereye yerleştiniz gelip kıbrısa yatırım yapmassınız herşeyhi türklerden devletten beklersiniz işinize gelmeyecen türkler kötü olur gelmeyince de türkler ana vatan kardeşimiz olur dersiniz .. sonra kendi havayolunuzu yine kendiniz batırdınız yapacak bir şey yok çiftlikte inekler belli bir süre sağılır sonunda o kadar çok sağdınız ki inekte süt kalmadı ineğin kendisini kestiniz oda bitti başka bir şey kalmadı aynen öyle oldu kıbrıs havayolları.. yapılacak tek şey ingiltereki zengin kıbrıslılar bir araya gelip bir havayolu şirketi kuracaksınız ancak professional yöneticiler yöneteek aksi halde içerisi çiftlik olur resmen hem de facia şekilde...
  • Denizliye Pegasus neden uçmuyor
  • niye bu kadar sorun oldu ki sizin için, Sterlin Kazanıp TL harcıyorsunuz :) zaten bilet fiyatını düşünen adam Kıbrıs'a tatile gitmesin ;)

KKTC'de yurt dışına yapılan seyahatlerde halkın en fazla tercih ettiği hava yolu şirketi konumundaki Pegasus Hava Yolları’nın düzenlediği kampanyalara Kuzey Kıbrıs’ı dahil etmemesi, özellikle yurt dışından KKTC’ye gelecek birçok vatandaşımızın tepkisine neden oldu.

Yolcular, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın batması, ardından da geçtiğimiz günlerde Atlasjet'in de İngiltere’den çekilme kararı almasıyla Pegasus Hava Yolları’nın rakipsiz kaldığına dikkat çekerek, “Rekabet olmamasını istismar etmesinler” dedi.  

Pegasus’un internet sitesinde yer alan bir haberde “Pegasus Plus”ın birinci yaşı nedeniyle 15 Kasım’dan 18 Kasım’a kadar “flypgs.com”dan uçak bileti alan “Pegasus Plus” üyelerinin toplam bilet ücreti üzerinden yüzde 20 indirim elde ettiği duyuruluyor. Kampanyadan yararlananların, uçuşunu gerçekleştirdikten sonra 20 TL değerinde uçuş puan kazanacağı da belirtiliyor. Başta yurt dışında yaşayan KKTC vatandaşları olmak üzere birçok kişi bu kampanyanın neden Kuzey Kıbrıs uçuşlarını kapsam dışında tuttuğunu soruyor.
   
İnternet sitesinde yer alan habere göre, Pegasus Plus’ın birinci yıl kampanyanın 01 Ocak 2013–31 Mart 2013 tarihler içerisinde Kuzey Kıbrıs hariç tek yön tüm yurt dışı ve yurt içi uçuşlar için geçerli.

Biletlerin satış tarihlerinin 15 Kasım 2012 ile 18 Kasım 2012 olduğunun ifade edildiği sitede, fiyatların sınırlı sayıda koltuk için geçerli olduğu belirtilirken, “kampanyaya Kuzey Kıbrıs çıkışlı ve varışlı uçuşlar dahil değildir” deniliyor.

İndirimin sadece flypgs.com’dan satın alınan biletler için geçerli olduğu vurgulanıyor.

“Bu yapılan haksızlıktır”

Birçok kişinin, yapılan kampanyaların Kuzey Kıbrıs’ı kapsamamasına bir anlam veremedikleri belirtildi.

Kampanyanın Kuzey Kıbrıs’ı da kapsaması gerektiği üzerinde duran Kıbrıslı Türkler, KKTC’de ve Londra’da birçok insanın Pegasus ile seyahat ettiğine işaret ederek, “Bu yapılan haksızlıktır. Bir ülke insanı madem ki sizi bu kadar destekliyor sizin de ona daha fazla destek vermeniz gerekir. Pegasus yönetiminin bu yaptığı, ayrımcılıktır. Bu hatadan en kısa zamanda dönmelerini arzu ediyoruz” dedi.

“Kampanyalar şirketin politikasına göre ayarlanır”

Pegasus Hava Yolları yetkilileri, şirketin zaman zaman böyle kampanyalar yaptığını söyledi.

Kampanyaların yapılma nedeninin ise o parkurdaki boş olan koltuk sayısını doldurmak amaçlı olduğunu belirten yetkililer, “Bu da ticari yaşamda son derece doğaldır” dedi.

Geliş ve gidiş olmak üzere Kuzey Kıbrıs koltuklarının sürekli dolu olduğu için böyle bir kampanyada yer almasının ihtiyaç duyulmadığını belirten Pegasus Hava Yolları yetkilileri, bunun da son derece normal olduğunu söyledi.  Söz konusu kampanyanın bir şirketin bir politikası olduğunu belirten yetkili, “Başka bir zaman da ihtiyaç duyulduğunda Kuzey Kıbrıs için kampanya yapılabilir” diye konuştu. 

KKTC UÇUŞLARI NEDEN KAPSAM DIŞINDA?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

.. ~ 5 yıl önce
ne oldu gardaçcığım ? bütün türkiye'lilere " garasakal " dediniz hep .. beyenmeyenler , larnaka'dan - leymasun'dan devam ingilize.. maliyeti 150 isterlin olan londura piletini , lefgoşa'daki adamlarınız ; londura'daki gardaşına 3 ay öncesinden 20 isterline satdı.. o zamannar eyiydi değil ?.. nasıl olsa kthy zarar etse , türkiye'li garasakallar mecburudular ödesin kıprız thy'ye.. hem , neçün şikayet edersiniz ?.. nasıl olsa sizda para çok .. yeni ehliyet alan gençler , mersedes'den - biem'den başga arabacığa binmezler deyil ?.. hem, neçün gurulmadı daha o şu yeni uçak şirketiniz 3 senedir ?.. ha ?..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 5 yıl önce
kusura bakmayın ama siz kıbrıslılar sabah işe geç başlar öğleden sonra siesta uykusuna yatarsınız sonra zengin olanlarınız ingiltereye yerleştiniz gelip kıbrısa yatırım yapmassınız herşeyhi türklerden devletten beklersiniz işinize gelmeyecen türkler kötü olur gelmeyince de türkler ana vatan kardeşimiz olur dersiniz .. sonra kendi havayolunuzu yine kendiniz batırdınız yapacak bir şey yok çiftlikte inekler belli bir süre sağılır sonunda o kadar çok sağdınız ki inekte süt kalmadı ineğin kendisini kestiniz oda bitti başka bir şey kalmadı aynen öyle oldu kıbrıs havayolları.. yapılacak tek şey ingiltereki zengin kıbrıslılar bir araya gelip bir havayolu şirketi kuracaksınız ancak professional yöneticiler yöneteek aksi halde içerisi çiftlik olur resmen hem de facia şekilde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KIBRISLI ~ 5 yıl önce
SENDE BİRAZ KUYRUK ACISI VAR GALİBA !
Timurlent ~ 5 yıl önce
Denizliye Pegasus neden uçmuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sterlin ~ 5 yıl önce
niye bu kadar sorun oldu ki sizin için, Sterlin Kazanıp TL harcıyorsunuz :) zaten bilet fiyatını düşünen adam Kıbrıs'a tatile gitmesin ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000