28 Haziran 2010, Pazartesi 10:39:31

İŞTE ATLASJET-KTHY ANLAŞMASININ AYRINTILARI

Atlasjet Havayolları ile KTHY arasında uzlamşa sağlandığına dair ilk haberi AirportHaber duyurmuştu. Airpothaber anlaşmanın ayrıntılarını da açıklıyor. İşte Atlasjet Havayolları KTHY anlaşmasının detayları.
  • yazıklar olsun,74 te kanını verenler feda olsun demişti .şimdiki yeni yetmeler ödedikleri vergilerin hesabını soruyorlar.sen önce yakınlarına baksana sevgili kaardeşim.buradakiler bildiğinizden daha kaliteli insanlar
  • TÜRKİYE CUMHURİYETİNE tc yazan kıbrıslı arkadaslara yazıklar olsun. deniz kenarindaki arsaları bırakında sefasinizi surdugunuz hayatınıza bakın.TÜRKİYE DE DOMATES 0.6 TL DOGRU, AZ YATINDA SİZDE BAHCELERİNİZDE DOMATES YETİŞTİRİN AMA OLMAZ ALISTINIZ YATMAYA NEDE OLSA TÜRKİYE PARA YOLLUYOR SİZ YİYİN İCİN GEZİN. PETROL OFİSİNİN BİLE AKSAM SAAT 6 DA KAPANDIGI YERDE NE CALİSMASİNDAN NE ÜRETMESİNDEN BAHSEDİYORSUNUZ.burada sözüm kthy calisanlarina değil ama kıbrısın kamburluguna yeter sizlere de yazıklar olsun.....TC DEDİGİNİZ TÜRKİYE DEVLETİ OLMASAYDİ HEPİNİZ YAŞASAYDINIZ RUM YADA SONUNUZ ÖLÜM OLACAKTİ
  • "35 yıldır bizim yapamadığımızı Türkiye Yaptı" KTHY yi kapattı.
  • Kıbrıs vatandaşı senelerdir kendi üretip kendi çalışan bir toplum olmuştur. Fakat Türkiye Cumhuriyeti olarak sizler bizi kendi çıkarlarınız için dünyaya peşkeş çekmekte ve kendi üretimini yurt dışına çıkışını yasaklamış ayrıca benim yavru vatanım dediği halde gümrük uygulayıp bu memlekette pahalılığın hat safhaya gelmesine Türkiyede 0.60 kuruşa olan domatesi burada 6.00 tl'ye yiyen bir halk durumuna düşürmüşlerdir. Bazı salakca yorum yapanlar bunları araştırsın da ondan sonra yorumlarını yapsın..

KTHY İHALESİNİ ATLASJET HANGİ TAAHHÜTLERİ VEREREK ÜSTLENDİ? 

1- Atlasjet’in  %51 ve KKTC İhtiyat Sandığının % 49 hisse payı olan yeni bir şirket kurulacak ve bu şirket en geç Mayıs 2011 tarihine kadar operasyonu üstlenecek.

2-Geçiş sürecinde tüm operasyon Atlasjet AOC’si altında yürütülecektir.

3- Beş yılın bitiminde, 31.12.2015 yılında KKTC tarafı arzu ederse bu ortaklığı uzatabilecekler.

4- Yer Hizmetleri şirketi CAS’a  devredilecek 132 personel ve yurt dışı kadrolarında görev yapan personelin dışında kalan personelin % 65’inin istihdam yükü, yeni kurulacak şirket AOC’sini alıp operasyonel faaliyete geçtiğinde Atlasjet personelinin çalışma şartlarına uygun olarak üstlenilecektir.

5- Atlasjet biletlenmiş tahminen 100.000 yolcunun taşımasını yolculardan ek ücret talep etmeden üstlenecektir. Bu yolcuların 12.000 tanesini ücretsiz taşıyacaktır. Kalanını yeni kurulacak şirket kar ederse, KKTC tarafına ödenecek kar payından mahsup edecektir.

6-  Atlasjet yeni kurulacak şirketin kar etme garantisini verecektir. Eğer zarar ederse her iki taraf adına da gerekli sermaye artışını yapacaktır.

7- Yeni kurulacak havayolu şirketi low-cost modeli ile değil, milli havayolu standartlarında hizmet verecek ve business class uygulaması olacaktır.

8-  Yeni şirket AOC’sini alıp operasyonlara başlayana kadar mevcut personelin maaşları KKTC Maliye Bakanlığına, Türk Hükümeti’nden aktarılacak kaynak ile karşılanacaktır.

Atlasjet bu projenin yürütülmesi için kendi üzerine düşen sorumluluklar için Türk Hükümeti’nden hiçbir kaynak kullanmayacak ve tüm giderleri kendi öz kaynaklarından karşılayacaktır.

ATLASJET’İN KTHY PROJESİ İÇİN İLK ETAPTA AKTARACAĞI KAYNAK YAKLAŞIK 20 MİLYON USD

Atlasjet yeni şirketin kuruluşu için gerekli 5 milyon USD sermayeyi + mevcut biletli yolcuların taşınması içinde tahmin edilen, yaklaşık 15 milyon USD maliyeti üstlenecektir. Bu yıl için bu projeye aktaracağı kaynak yaklaşık 20 milyon USD’ı bulacaktır.  İleride hedef karlılık yakalanabilir ise nabedel taşıyacağı 12.000 biletli yolcu dışında kalan, mağdur yolcuların taşıma maliyeti, KKTC tarafına yapılacak kar payı ödemesinden mahsup etmeye çalışacaktır.

İŞTE ATLASJET-KTHY ANLAŞMASININ AYRINTILARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 8 yıl önce
yazıklar olsun,74 te kanını verenler feda olsun demişti .şimdiki yeni yetmeler ödedikleri vergilerin hesabını soruyorlar.sen önce yakınlarına baksana sevgili kaardeşim.buradakiler bildiğinizden daha kaliteli insanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
TÜRKİYE CUMHURİYETİNE tc yazan kıbrıslı arkadaslara yazıklar olsun. deniz kenarindaki arsaları bırakında sefasinizi surdugunuz hayatınıza bakın.TÜRKİYE DE DOMATES 0.6 TL DOGRU, AZ YATINDA SİZDE BAHCELERİNİZDE DOMATES YETİŞTİRİN AMA OLMAZ ALISTINIZ YATMAYA NEDE OLSA TÜRKİYE PARA YOLLUYOR SİZ YİYİN İCİN GEZİN. PETROL OFİSİNİN BİLE AKSAM SAAT 6 DA KAPANDIGI YERDE NE CALİSMASİNDAN NE ÜRETMESİNDEN BAHSEDİYORSUNUZ.burada sözüm kthy calisanlarina değil ama kıbrısın kamburluguna yeter sizlere de yazıklar olsun.....TC DEDİGİNİZ TÜRKİYE DEVLETİ OLMASAYDİ HEPİNİZ YAŞASAYDINIZ RUM YADA SONUNUZ ÖLÜM OLACAKTİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
"35 yıldır bizim yapamadığımızı Türkiye Yaptı" KTHY yi kapattı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kıbrıs vatandaşı senelerdir kendi üretip kendi çalışan bir toplum olmuştur. Fakat Türkiye Cumhuriyeti olarak sizler bizi kendi çıkarlarınız için dünyaya peşkeş çekmekte ve kendi üretimini yurt dışına çıkışını yasaklamış ayrıca benim yavru vatanım dediği halde gümrük uygulayıp bu memlekette pahalılığın hat safhaya gelmesine Türkiyede 0.60 kuruşa olan domatesi burada 6.00 tl'ye yiyen bir halk durumuna düşürmüşlerdir. Bazı salakca yorum yapanlar bunları araştırsın da ondan sonra yorumlarını yapsın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000