21 Haziran 2010, Pazartesi 19:22:26

FLAŞ.. FLAŞ..FLAŞ.. KTHY PEGASUS'UN

KTHY yüzde 50-50 ortaklık şeklinde Pegasus Havayolları'na devredilecek. Anlaşma gereği KTHY adı korunacak.Konuyla ilgili açıklamayı Başbakan İrsen Küçük yapacak.
  • KTHY nin önce AtlasJet'e verildiği bilahare olagelen olaylar nedeniyle yapılan manevralarla Pegasus'a verileceği söylendi ve hatta genel müdür'ün de hazır olduğu söylendi . Ancak KTHY yakan-top gibi yine AtlasJet'e verildiği Başbakan İrsen Küçük tarafında açıklandı. Oh ne güzel ?
  • EEE ALMA BU MAZLUMUN AHINI ZAMANINDA ISTANBUL AIRLINES DA BU DURUMA GELDIGINDE SIZ KTHY CALISANLARI DAVUL ZURNA ILE YOLLATTINIZDI BIZI SIMDI SIRA SIZDE
  • Sonunda top AtlasJet'te kaldı. Rumcada bir değim vardır ki bu olaya çok yakışıyor. Rumca blenler daha iyi analayabilecek. Şöyledir:"Ksibetsizmenos kurkudas ton allon katatrehi". Anlamı şu: Derisi pürüzlenmiş-parçalanmış da olabilir- kertenkeleler birbirlerini kovalar. Ne yapalım bu olaya bazıları olmüş ile leş kargası misalini yakıştırıyor. Biz ise hayırlı olsun diyelim
  • Son okuduğum ve Pegasus'un KTHY nın slotlarını kullanarak Atatürk hava limanını da kullanacağı tahminini belirten mesajdaki fikre katılıyorum. Ancak sadece bu değil.Ayni zamanda Türkiye dışında en az 4-5 ülkeye de uçuş yaparak THY e gerçek anlamda rakip olacak. Yani bu işten Pegasus 'Mama' lanacak.

Kıbrıs Türk Havayollarını kurtarma operasyonu adı altında başlatılan çalışmaların neticelendirildiği bildiriliyor. İşletme ortaklığı arayışına giren KTHY’ye ilk ihalede tek teklifi AtlasJet Havayolları vermişti. 

Ancak Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın yargıya gitmesiyle birlikte ihale iptal edilmiş ve süreç yeniden başlamıştı.

AtlasJet Havayolları KTHY’ye %50 işletme ortaklığı sunmuş, Pegasus Havayolları ise %70 payı kendisine yüzde 30 kâr payını ise KTHY’ye önermişti.Yapılan pazarlıklar sonrasında Pegasus Havayollarının da AtlasJet Havayollarının verdiği teklife indiği belirtiliyor. 

Ancak ihalede AtlasJet Havayollarının verdiği teklif zarfının Pegasus Havayollarına gösterildiği, Pegasus Havayollarının teklifinin AtlasJet Havayollarına gösterilmediği iddia ediliyor.

AtlasJet Havayollarının verdiği teklifle ihaleyi kazanan Pegasus Havayollarına başka ne gibi imkanlar sunulduğu bilinmiyor.

Öte yandan Airporthaber’e gelen bilgilere göre Pegasus Havayolları ile KTHY arasında yeni bir şirket kurularak işletme hakkının bu şirkete devredileceği belirtiliyor. Bakanlar kurulu tarafından onaylanan bu ihalenin KTHY yönetimi tarafından da onaylanması gerekiyor. KKTC Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan bu anlaşmayı KTHY Yönetiminin de onaylaması bekleniyor.

Ancak ihalenin açık artırma usulü ile yapılmamasından dolayı tartışmaların uzun süre devam edeceği belirtiliyor.

AirportHaber.com

FLAŞ.. FLAŞ..FLAŞ.. KTHY PEGASUS'UN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 8 yıl önce
KTHY nin önce AtlasJet'e verildiği bilahare olagelen olaylar nedeniyle yapılan manevralarla Pegasus'a verileceği söylendi ve hatta genel müdür'ün de hazır olduğu söylendi . Ancak KTHY yakan-top gibi yine AtlasJet'e verildiği Başbakan İrsen Küçük tarafında açıklandı. Oh ne güzel ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
EEE ALMA BU MAZLUMUN AHINI ZAMANINDA ISTANBUL AIRLINES DA BU DURUMA GELDIGINDE SIZ KTHY CALISANLARI DAVUL ZURNA ILE YOLLATTINIZDI BIZI SIMDI SIRA SIZDE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sonunda top AtlasJet'te kaldı. Rumcada bir değim vardır ki bu olaya çok yakışıyor. Rumca blenler daha iyi analayabilecek. Şöyledir:"Ksibetsizmenos kurkudas ton allon katatrehi". Anlamı şu: Derisi pürüzlenmiş-parçalanmış da olabilir- kertenkeleler birbirlerini kovalar. Ne yapalım bu olaya bazıları olmüş ile leş kargası misalini yakıştırıyor. Biz ise hayırlı olsun diyelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Son okuduğum ve Pegasus'un KTHY nın slotlarını kullanarak Atatürk hava limanını da kullanacağı tahminini belirten mesajdaki fikre katılıyorum. Ancak sadece bu değil.Ayni zamanda Türkiye dışında en az 4-5 ülkeye de uçuş yaparak THY e gerçek anlamda rakip olacak. Yani bu işten Pegasus 'Mama' lanacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000