31 Ağustos 2013, Cumartesi 09:07:53

EŞİ DE GÖKLERİN 'REİS'İ OLACAK

Galatasaray futbol takımının kaptanı, "Reis" lakaplı Sabri Sarıoğlu’nun eşi Yağmur Yılmaz Sarıoğlu pilotluk için yoğun bir mesai harcıyor...
  • Evet , acaba bakkal Hasan abinin çocuğu bu eğitimi görüyor olsa idi . bu kadar yazı yazılacak mıydı ? O kişi de eğitime ferrari ile değilde otobüs ile giderdi ama kimse bu kadar yazmazdı. sadece parası olan bir kişinin bu eğitimi alması bazı kişileri rahatsız etti sanırım. Ama hoş değiliz bunuda söylemek isterim. Neymiş aynayı düzeltemiyormuş uçağı nasıl uçuracakmış. Eğitimi aldınmı uçağı da uçurursun aynayı da düzeltirsin. saygılarımı sınarım.
  • Bir arkadaşım söyledi: Yağmur Sarıoğlu, arkadaşlarıyla eşinin Ferrarisini alıp gitmiş. Arabadan inerken Ferrarinin aynasını düzeltememiş ve valeden yardım istemiş. Daha ayna düzeltemeyen biri kokpitte ne işi olur? Uçak ve yolcuların canı böyle tarzda parası olan birine emanet edilebilir mi?
  • aaaa bu resmiyağmur ablanın instagramdan alıpda haber yapmışlar:)))) instagramında var bu resim. ==>ymrsbr :)))
  • ATPL 2 sene,tip 6ay,THY sınavları mülakat başvuru 6ay,bir 6ayda uçuş saati doldursa 3,5 sene yapar.3buçuk yıl dolu dolu,yatarak değil çalışarak geçirecek.harcadığı parayı çatır çatır yiyebilirdi.örnek olsun her paralıya.kutluyorum.

Pilotluk eğitimi alan Yağmur Yılmaz Sarıoğlu, profesyonel anlamda işe başlamayı düşünüyor. Gökyüzünde uçmanın verdiği özgürlük hissinin, insanın ruhunu beslediğini söyleyen Sarıoğlu, “Uçuş yapmam, anne ve babamın yanı sıra eşimi de endişelendiriyor.” diyor.

Yağmur Yılmaz Sarıoğlu, Galatasaray futbol takımının kaptanı Sabri Sarıoğlu’nun eşi... 28 yaşındaki Yağmur Sarıoğlu, havayolu şirketinde pilotluk yapmak için uçuş eğitimi alıyor. Sabri Sarıoğlu ile evlendikten sonra hususi pilot sertifikası (PPL) alan Yağmur Yılmaz Sarıoğlu, şimdilerde Atlasjet Havayolları’nın Florya’daki iş garantili uçuş okulu Atlantik Uçuş Akademisi’nde (AFA), profesyonel pilot lisansı (CPL) almak için yoğun mesai harcıyor. Ailesinin izni ile oldukça zor bir işe adım attığını ifade eden Sarıoğlu, eğitimlerde pilot koltuğuna oturmaktan büyük keyif aldığını söylüyor. Sarıoğlu, uçuşlarda, ‘akıl ve beden koordinasyonunun çok dikkatli ve sıfır hatasız çalıştığını’ belirterek, “Kaptan koltuğunda çabuk karar vermeK ve aynı zamanda uygulamak gerekiyor. “ diyor. Gökyüzünde uçmanın verdiği özgürlük hissinin, insan ruhunu besleyen muazzam bir duygu olduğunu belirten genç pilot, “Üzerinde uçtuğunuz alana kuşbakışı hakimiyet kurmak da, benim gibi detaycı insanlar için vazgeçilmez.” diye konuşuyor.

Zaman Gazetesi'nden Mustafa Gün'e konuşan Sarıoğlu, bir yandan 2 yaşındaki oğlu Sarp ile ilgilenirken bir yandan da gece yarısı uçuşlara gittiğine dikkat çekerek, yoğun mesaisine rağmen uçuş eğitimini bırakmaya niyeti olmadığını dile getiriyor. Hayatını çalışmaya adadığını ve hamilelik dönemi dışında boş vakit geçirmediğini belirten Sarıoğlu, “Eşim bunu bilerek benimle evlendi. O yüzden beni hep destekledi. Ancak uçuş yapmam, anne ve babamın yanı sıra eşimi de zaman zaman endişelendiriyor. Her işin zorluğu ve riski var. Bunu her seferinde anlatıyorum. Onlar da, iyi dilek ve dualarını esirgemiyor.” yorumu yapıyor. Yağmur Sarıoğlu, pilot sertifikasını aldıktan sonra profesyonel anlamda sektörde işe başlamayı ve yolcu uçaklarını uçurmayı çok istediğini söylüyor. Tek motor brövesine sahip olduğunu anlatan Sarıoğlu, tek motorda uçuş tecrübesini artırmaya yönelik, ‘yalnız uçuş ve seyrüsefer’ gerçekleştirdiğini dile getiriyor. Sarıoğlu, daha sonra ‘alet ayar, gece ve çok motor uçuşlarına’ devam edeceğini ifade ederek, “Bir de bu işin teorik eğitim kısmı var. Tüm bunlarla 14 yer dersinden geçmem gerekiyor. Eğitimimin üçte birini tamamladım. Mezun olmama 15 ay kaldı. Sonra da hayalini kurduğum profesyonel anlamda sektöre girmek istiyorum. Hangi havayolu olacağını şu aşamada bilemiyorum. Kısmet, bunu zaman gösterecek.” şeklinde konuşuyor.

EŞİ DE GÖKLERİN 'REİS'İ OLACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Acaba ? ~ 5 yıl önce
Evet , acaba bakkal Hasan abinin çocuğu bu eğitimi görüyor olsa idi . bu kadar yazı yazılacak mıydı ? O kişi de eğitime ferrari ile değilde otobüs ile giderdi ama kimse bu kadar yazmazdı. sadece parası olan bir kişinin bu eğitimi alması bazı kişileri rahatsız etti sanırım. Ama hoş değiliz bunuda söylemek isterim. Neymiş aynayı düzeltemiyormuş uçağı nasıl uçuracakmış. Eğitimi aldınmı uçağı da uçurursun aynayı da düzeltirsin. saygılarımı sınarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Uzman ~ 5 yıl önce
Biz THY olarak herkesi işe pilot almıyoruz. Özellikle bu kızın şansı çok düşük!
THY Uzman ~ 5 yıl önce
Bir arkadaşım söyledi: Yağmur Sarıoğlu, arkadaşlarıyla eşinin Ferrarisini alıp gitmiş. Arabadan inerken Ferrarinin aynasını düzeltememiş ve valeden yardım istemiş. Daha ayna düzeltemeyen biri kokpitte ne işi olur? Uçak ve yolcuların canı böyle tarzda parası olan birine emanet edilebilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gssevda ~ 5 yıl önce
aaaa bu resmiyağmur ablanın instagramdan alıpda haber yapmışlar:)))) instagramında var bu resim. ==>ymrsbr :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kutluyorum ~ 5 yıl önce
ATPL 2 sene,tip 6ay,THY sınavları mülakat başvuru 6ay,bir 6ayda uçuş saati doldursa 3,5 sene yapar.3buçuk yıl dolu dolu,yatarak değil çalışarak geçirecek.harcadığı parayı çatır çatır yiyebilirdi.örnek olsun her paralıya.kutluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000