14 Kasım 2013, Perşembe 11:38:06

EASA İKİ ŞİRKETE YASAK GETİRDİ!

Atlasjet Havayolları’nın teknik bakım şirketi ATSTEAM ile Prima Havacılık şirketinin yetkileri askıya alındı.
  • Buraya saçma sapan yorum yapan gençler siz bilirmisiniz yaşananları. Arka planda dönen oyunları. DHMİ yada TAV bu oyunun neresinde yada sektörde tekel olan/olmaya çalışan THY ye !!!!!
  • evet magdur'un yazısı biraz ağır olmuş.. Yuh 'da sütten çıkmış ak kaşık rollerinde. Adam'ın söylediklerini tasdiklemeyecek sektör çalışanı var mı?
  • burada harcıyacağınız vakti şirketleriniz için harcayın gençler zira hepiniz mesai saatleri içinde yazışıyorsunuz
  • ats için; SHGM kökenli kalite müdürlerini al kadrona sonra istediğin gibi at oynat. SHGM başkalarına kılı kırk yarsın, ats'ye mats'a gelince masa sandalye olan her yerde yetki ver...denetimleri geyik ortamında lak lak la geçir...Ne oldu EASA SHGM prenslerine acımadı mı? Başka şirketlerde EASA anlayışla karşılar SHGM item'ı zorla yazdırır, şimdi bunların SHY-145'leri neden hala alınmıyor? PN 'sını ver 15 dakika da Cap. Liste girer, iş bitince CMM no'sunu müşteriye sorar... yapılan bakımın evrağını 15 günde zor toplar... Prima için ; sektörün en çöpcü şirketidir, genelde emergency equipment'larda hizmet verir ama nereden ne bulursa takar, CMM falan hak getire... bu yetkileri yıllardır nasıl devam ediyor anlamış değilim, başında eski mühendis var ama daha ziyade hurdacıdır kendileri...

Atlasjet Havayolları’nın teknik bakım şirketi ATSTEAM ile Prima Havacılık şirketinin yetkileri askıya alındı. Yetkilerin askıya alınma sebebinin teneke mahallesi diye tabir edilen teknik bakım bölgesinden şirketlerin başka bir yere taşınacak olmaları gösterildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yetkilerini iptal eden EASA, Türk Havayolları Teknik A.Ş’nin de bazı yetkilerini askıya almıştı. Atatürk Havalimanı’nda MRO hizmeti veren ATSTEAM ile Prima Havacılık şirketinin yetkileri de askıya alındı. Ancak bu kez farklı bir nedenden dolayı...

Atatürk Havalimanı apronunda bulunan ve teneke mahallesi olarak tabir edilen bölgeye uçak park alanları yapılacak olmasından dolayı buradaki şirketler yeni yerlere taşınacaklar. ATSTEAM’in isteği üzerine yapılan EASA denetmenlerinin yaptığı denetlemede 'Taşınma süresi' dahilinde yetkilerin askıya alınması kararı verildi. Aynı gerekçe ile Prima Havacılık şirketinin yetkileri askıya alındı.
Şirketler taşınma işlemleri bittikten sonra yetki için yeniden denetleme isteyecek. Denetlemenin sonrasında yetkilerin tekrar iade edileceği belirtildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ise manidar bulundu. SHGM, 'Kalite sistemi yeterli etkinlikte çalışmıyor tespiti gerekçesi ile EASA, iki bakım kuruluşlunun tüm EASA yetkilerini askıya almıştır.' şeklinde açıklama yapması tepki ile karşılandı.

Öte yandan ATSTEAM ile Prima Havacılık şirketinin SHY 145 yetkileri ile ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığı kaydedildi.

©Airporthaber.com

EASA İKİ ŞİRKETE YASAK GETİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Bilir kişi ~ 4 yıl önce
Buraya saçma sapan yorum yapan gençler siz bilirmisiniz yaşananları. Arka planda dönen oyunları. DHMİ yada TAV bu oyunun neresinde yada sektörde tekel olan/olmaya çalışan THY ye !!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sabır ~ 4 yıl önce
evet magdur'un yazısı biraz ağır olmuş.. Yuh 'da sütten çıkmış ak kaşık rollerinde. Adam'ın söylediklerini tasdiklemeyecek sektör çalışanı var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
var ~ 4 yıl önce
ben.
daha da var ~ 4 yıl önce
ben de.. ne teknik bilirsiniz nede ticaret.. gavur gelmiş en çok hizmet ihracı yapan firmaların işlerini ticari niyetle baltalamış. biz ne yapmısız, hadi bide tekmeleyelim de sirin gözükelim demişiz. yarın da sektör neden gelişmiyor, neden piyasa bukadar amatör diye şikayet edersiniz..
did you mean ~ 4 yıl önce
burada harcıyacağınız vakti şirketleriniz için harcayın gençler zira hepiniz mesai saatleri içinde yazışıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Magdur... ~ 4 yıl önce
ats için; SHGM kökenli kalite müdürlerini al kadrona sonra istediğin gibi at oynat. SHGM başkalarına kılı kırk yarsın, ats'ye mats'a gelince masa sandalye olan her yerde yetki ver...denetimleri geyik ortamında lak lak la geçir...Ne oldu EASA SHGM prenslerine acımadı mı? Başka şirketlerde EASA anlayışla karşılar SHGM item'ı zorla yazdırır, şimdi bunların SHY-145'leri neden hala alınmıyor? PN 'sını ver 15 dakika da Cap. Liste girer, iş bitince CMM no'sunu müşteriye sorar... yapılan bakımın evrağını 15 günde zor toplar... Prima için ; sektörün en çöpcü şirketidir, genelde emergency equipment'larda hizmet verir ama nereden ne bulursa takar, CMM falan hak getire... bu yetkileri yıllardır nasıl devam ediyor anlamış değilim, başında eski mühendis var ama daha ziyade hurdacıdır kendileri...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yuh ~ 4 yıl önce
amma kuyruk acin varmis yorumcu. senin o begenmedigin atsteam gecen sene 2 ayri seferde toplam 8 gun easa denetlemesinden gecti. tk, mytechnic, mats, sky suspension alirken ats'ye kiytiriktan 3-5 tane bulgu yazildi. denetleme sonrasi denetci gozumun onunde tesekkur etti accountable manager'a. o zamanlarda enes ats'ye gelmemisti bile. terbiyesizligin alemi yok. oyle veya boyle bu sirkette 300 kusur kisi calisiyor. aileleriyle beraber 1500 kisinin uzerinde kisi ekmek yiyor. anlasilan ats'nin musterilerilenden birisin. bu kadar ayrinti bildigine gore oyle olmali. delikanliysan ismini de yazarsin. bir sorum var. madem oyle niye calistin ki ats ile? nasil olsa isminiz cikmiyor degil mi? vurun abaliya firsati bulunca.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000