10 Eylül 2013, Salı 09:53:52

ATLASJET’TE İKİNCİ A330 DÖNEMİ

Türkiye’nin Airbus 330 kullanıcısı ilk özel havayolu şirketi olan ancak Suudi Arabistan operasyonlarının sona ermesinden sonra bu tipteki uçaklarını filosundan çıkaran Atlasjet, yeniden filosuna A330 tipi bir uçak kattı.
  • İlk Saga getirmişti A330
  • Uzakdoğu seferleri için !!!
  • Arkadaşlar bu uçaklar sadece hac dönemi için değil mevcut olan tarifeli arabistan uçuşlarının yanında uzakdoğu uçuşları için alınmıştır. Bunun için herhangi bir gazete üzerinden ETS bilgilendirmelerine bakarsanız tüm uzakdoğu uçuşları Atlasjet tarifeli seferleri ile yazan bilgiyi görebilirsiniz. Bu çalışma uzun zamandır yapılan bir çalışma olup bayram dönemi fırsatı dahada büyütmüştür. Bundan dolayı tek bir noktaya bu gövdedeki uçağı bağlamak saçmalık olucağından bu şekilde bir yola başvurulmuştur. Kaldıki ETS tek başına bu uçakları uzakdoğu için doldurabilicek bir kapasitede Atlasjette bundan dolayı büyük gövde ile %80 ETS uçuşları için planlama yapılmıştır.
  • Bu ucak Nijerya operasyonunda kullanilacaktir muhtemelen. Wet-Lease olarak Aralik ayina kadar soz konusu Nijerya-Israel ucuslarini yapip gidecektir. Bu yuzden yasi cok da onemli degil. Tebrikler Atlas. HiFly Havayollari da Wet-lease operasyonlarda tecrubeli bir havayoludur.

Atlasjet, bir kez daha filosuna Airbus 330 tipi uçak dahil etti. 2009 yılında kiraladığı Airbus 330 tipi uçakla, Türkiye’de bu tipteki uçağı filosuna katan ilk özel havayolu şirketi olma ünvanını elinde bulunduran Atlasjet, Suudi Arabistan operasyonlarında kullandığı uçaklarıın bir süre sonra filosundan çıkarma kararı almıştı.

Suudi Arabistan’daki operasyonların sona ermesiyle birlikte A330’ları filodan çıkaran Atlasjet, bir kez daha A330 işletme heyecanı yaşayacak. HiFly şirketinden kiralanan CS-TRI kuyruk tescilli uçağı Sabiha Gökçen Havalimanı’na getiren Atlasjet, geniş gövdeli bu uçağı hac operasyonları sırasında kullanacak.

THY’nin dışında ilk olarak Atlasjet’in filosuna kattığı Airbus 330 tipi uçaklardan daha sonra Saga ve Onur Havayolları da işletmişti. Atlasjet ve Saga Havayolları, geçtiğimiz yıllarda A330’ları filosundan çıkarırken Onur Air halen A330 operasyonlarını sürdürüyor. Ayrıca MNG Airlines da filosunda A330-200F tipi bir kargo uçağı barındırıyor.

ATLASJET’TE İKİNCİ A330 DÖNEMİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Engin ~ 5 yıl önce
İlk Saga getirmişti A330

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzakdoğu ~ 5 yıl önce
Uzakdoğu seferleri için !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İçerden ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar bu uçaklar sadece hac dönemi için değil mevcut olan tarifeli arabistan uçuşlarının yanında uzakdoğu uçuşları için alınmıştır. Bunun için herhangi bir gazete üzerinden ETS bilgilendirmelerine bakarsanız tüm uzakdoğu uçuşları Atlasjet tarifeli seferleri ile yazan bilgiyi görebilirsiniz. Bu çalışma uzun zamandır yapılan bir çalışma olup bayram dönemi fırsatı dahada büyütmüştür. Bundan dolayı tek bir noktaya bu gövdedeki uçağı bağlamak saçmalık olucağından bu şekilde bir yola başvurulmuştur. Kaldıki ETS tek başına bu uçakları uzakdoğu için doldurabilicek bir kapasitede Atlasjette bundan dolayı büyük gövde ile %80 ETS uçuşları için planlama yapılmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nijerya Operasyonu ~ 5 yıl önce
Bu ucak Nijerya operasyonunda kullanilacaktir muhtemelen. Wet-Lease olarak Aralik ayina kadar soz konusu Nijerya-Israel ucuslarini yapip gidecektir. Bu yuzden yasi cok da onemli degil. Tebrikler Atlas. HiFly Havayollari da Wet-lease operasyonlarda tecrubeli bir havayoludur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000