24 Eylül 2014, Çarşamba 16:40:32

ATLASJET O YOLCULARI ÜCRETSİZ TAŞIDI

Sekiz senedir Türkiye ile Kazakistan arasında Charter seferler düzenleyen Atlasjet, Gülnar Tur’un Temmuz 2014 tarihinde iflas etmesinin ardından, hiçbir yükümlülüğü olmamasına rağmen 5.000 Kazakistanlı yolcuyu ücretsiz taşıyarak mağdur olmaktan kurtardı.
  • Gülnar işte bu..teşekkürler atlasjete
  • Haberin yorumlarını okuyupta üzülmemek elde değil.Haberde de görüldüğü gibi; ''Hiçbir yükümlülüğü olmamasına rağmen 5000 kazakistanlı yolcuyu taşıyarak mağdur olmaktan kurtardı'' Çok yazık boş boş yorumlar yapanlar var.Tebrikler Atlasjet.
  • Maden atlas jet ticari kar gözetmeden böyle bi şey yaptı,kazaklar ülkelerine yine sokmasalar isyan etmicekler öyle mi :)) bu zamanda böyle işler kaldı mı ya
  • Teşekkürler Atlasjet diyen bir Allah'ın kulu olmaz mı ? Yazık çok yazık..!!, Teşekkürler ATLASJET,teşekkürler Murat ERSOY,bir Türk olarak gurur duydum..

Kazakistan hava taşımacılık sektöründe gerçekleştirdiği düzenli operasyonlar ile güven sağlayan Atlasjet, yaz 2014 sezonu itibariyle Aktau, Almatı, Astana ve Karaganda’dan Türkiye’ye tarifeli uçuş düzenleme izni aldı.
 
Türkiye ile Kazakistan arasında sekiz seneden bu yana Charter seferler düzenleyen ve Kazakistan havacılık sektöründe önemli bir yer edinen Atlasjet, Kazakistanlı yolcuları mağdur olmaktan kurtararak müşteri memnuniyetine ve güvenine verdiği önemi kanıtladı.

2 Temmuz 2014 tarihinde iflasını açıklayan Gülnar Tur’un, Atlasjet’e hiçbir ödeme yapmadan, yolculardan para aldığı ve kendi seyahat voucherlarını uçak bileti olarak dağıttığı ortaya çıkmıştı. Tur şirketinin iflasının ardından binlerce Kazakistanlı yolcu mağdur olma tehlikesi yaşamıştı.

Ancak Atlasjet, hiçbir yükümlülüğü ve sorumluluğu olmamasına karşın, bilet parası Gülnar Tur’a ödenmiş ancak Atlasjet’e ödenmemiş Türkiye’de bulunan yaklaşık 2.000 yolcuyu, mağdur olmamaları için 12 Temmuz 2014 tarihine kadar “ticari kar gözetmeksizin” sorunsuz bir şekilde Kazakistan’a geri taşıdı. Taşınan yolcuların yarısının diğer havayollarından biletleri olmasına karşın, Atlasjet bu kişileri de kendi yolcusu kabul ederek müşteri memnuniyeti adına  tüm  hizmetleri sağladı.

Kazakistan Sivil Havacılık Komitesi ile toplantı yapan Atlasjet, Gülnar Tur‘un iflasıyla ileri tarihlere bilet ödemelerini yapmış yolcuları belli bir plan çerçevesinde taşımayı taahhüt etti ve Kazakistan Sivil Havacılığı ile bir protokol imzalayarak 13 Temmuz – 30 Ağustos 2014 tarihleri arasında yaklaşık 2.000 yolcu taşıyarak, 30 Eylül 2014’e kadar tüm yolcuların taşınmasının bitirilmesini planladı. 

Bunların yanısıra Atlasjet, başka acentelerden bilet almış olan yaklaşık 1.000 yolcuya 30 Eylül - 16 Ekim 2014 dönemindeki seferlerinde ücretsiz bilet hakkı sunarak zararlarını telafi etme imkanı tanıdı. Bu konuda tüm planlamaların yapıldığını belirten Atlasjet yetkilileri, ilgili acenteler ile mutabakat sağlandığını açıkladı.

Atlasjet’in tüm bu operasyonlarda taşıdığı 5.000 yolcunun havayoluna maliyetinin  3.200.000 ABD Doları olduğu öğrenildi.

Atlasjet, Kazakistanlı yolcuların söz konusu olaylarda mağdur olmasının önüne geçerek, sekiz senedir devam eden düzenli operasyonlarıyla pazarda sağladığı güveni Charter uçuşlardan sonra şimdi de tarifeli uçuşlarda devam ettiriyor. Kazakistan Sivil Havacılığı tarafından Atlasjet’e Yaz 2014 sezonu itibariyle Aktau’dan İstanbul’a haftada 4 sefer, Astana’dan Antalya’ya  haftada 3 sefer, Almatı’dan Antalya’ya haftada 3 sefer ve Karaganda’dan Antalya’ya haftada 2 sefer için tarifeli uçuş izinleri verildi.

ATLASJET O YOLCULARI ÜCRETSİZ TAŞIDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Gülnar işte bu..teşekkürler atlasjete

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Simülatör Pilotu ~ 4 yıl önce
Haberin yorumlarını okuyupta üzülmemek elde değil.Haberde de görüldüğü gibi; ''Hiçbir yükümlülüğü olmamasına rağmen 5000 kazakistanlı yolcuyu taşıyarak mağdur olmaktan kurtardı'' Çok yazık boş boş yorumlar yapanlar var.Tebrikler Atlasjet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Maden atlas jet ticari kar gözetmeden böyle bi şey yaptı,kazaklar ülkelerine yine sokmasalar isyan etmicekler öyle mi :)) bu zamanda böyle işler kaldı mı ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trkrcan1 ~ 4 yıl önce
Teşekkürler Atlasjet diyen bir Allah'ın kulu olmaz mı ? Yazık çok yazık..!!, Teşekkürler ATLASJET,teşekkürler Murat ERSOY,bir Türk olarak gurur duydum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000