15 Ekim 2012, Pazartesi 09:05:41

ATLASJET ERCAN-TAHRAN UÇTU

Atlasjet’e ait uçak Ercan’dan “direkt” uçuşla Tahran’a gitti. Buradan İranlı turistleri alan aynı uçak yine “aktarma” yapmadan KKTC Ercan Havalimanı’na indi.
  • atlas jetin web sitesinde bilet rezervasyon bölümünde aktarmalı olarak gözüküyor, bu uçuşlar için bilet nerden temin edilebilir ?
  • kime sorcam nereye ucacagimi, hedef azaerbaycan v.s. baska yerlere de bu ucuslari baslatmak olmali. Tayvan'i da kimse tanimiyo ama heriflerin hub olan hava alani var.
  • Atlajet ise uçar. Darısı "milli" (!) havayolunun başına.
  • Konu fotografida flight simulatorden alinmis:). Basarilar ATLASJET.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı ile KKTC yönetiminin girişimleri sonucunda KKTC Ercan Havalimanı’na ikinci kez “direkt” uçuş yapılmış oldu.

2006 yılında KKTC’ye Bakü’den direkt uçuş olmuş ama Rumların engellemesi nedeniyle devamı gelmemişti. KKTC Ercan Havalimanı, “tanınmadığı” için hiç bir ülkeden, ülkeye direk uçuş yapılamıyor.

Örneğin, Almanya’dan kalkan bir uçak KKTC’ye gidecekse, önce Türkiye’de bir havaalanına iniş yapması gerekiyor. İnişten sonra “aktarmalı” olarak KKTC’ye gidebiliyor. Tahran uçuşu bir anlamda “uçuş ambargosunun” kırılması anlamına geliyor. KKTC’li yetkililer ise, “Bu uçuşları Rumların engellemesinden endişe ediyoruz. Rumlar duymadan bir iki uçuş daha yapma peşindeyiz” dedi. (Milliyet)

ATLASJET ERCAN-TAHRAN UÇTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
atlas jetin web sitesinde bilet rezervasyon bölümünde aktarmalı olarak gözüküyor, bu uçuşlar için bilet nerden temin edilebilir ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NCTR ~ 6 yıl önce
kime sorcam nereye ucacagimi, hedef azaerbaycan v.s. baska yerlere de bu ucuslari baslatmak olmali. Tayvan'i da kimse tanimiyo ama heriflerin hub olan hava alani var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kartal budur ~ 6 yıl önce
Atlajet ise uçar. Darısı "milli" (!) havayolunun başına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Konu fotografida flight simulatorden alinmis:). Basarilar ATLASJET.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000