08 Nisan 2013, Pazartesi 15:05:02

AFA HEDEFİ BÜYÜTTÜ!

AFA (Atlantic Flight Academy) 3 adet daha 2013 model Diamond DA-20 C1 eğitim uçağı siparişi verdi...
  • Mezun ettiği pilotları önce istihdam vaadiyle kandırıp sonra ortada bırakıyorlar.Asla tercih etmeyin.40.000 euro tip eğitimi param boşa gitti.
  • envanterde 15 airbus sektörün boeing eğilimi 100.000 euro ile verilen eğitim ve airbus a321 type eğitimi verirsem ben bu parayı gerçekten atlasta pilot olabilecek miyim? olsam kaç gün olacağım bir sonraki dönem mezun olunca iş hattim fes edilecek. bunlar 100000euroya değer mi?
  • Diamond Avusturya'da DA20-C1 eğitimi verilmemektedir. Bkz: http://www.diamond-air.at/2113+M52087573ab0.html
  • Bu uçakların bakım eğitimini veren Kanada'daki üretici firma Diamond Aircraft'ın EASA PART-147'si olmaması nedeni ile SHGM orada alınan teknisyen eğitimlerini tanımamakta ve teknisyen lisanslarına işlememektedir. Ayrıca üretici firmada verilen bakım teknisyen eğitiminde gövde-motor ve aviyonik ayırımı olmadığı için B1.2 ve B2 lisanslarına da SHGM tarafından işlenmemektedir. Sonuç olarak bu uçakları aldığınızda ilave iş gücünü lisanslı teknisyenlerle karşılamanız mümkün değildir. Bu güne kadar bu DA20-C1 lisansını alan bir kaç teknisyen ve 2008 öncesi bu uçaklarda çalışan teknisyenlerle bakımı yürütmek zorundasınız.Yeni teknisyen yetiştiremediğinize göre, mevcut teknisyenler bir şekilde devreden çıkarsa gelecekte bu uçakları uçuramazsınız. Bilginize.

Haziran ayında teslim edilecek olan bu uçaklarla birlikte filodaki uçak sayısını 10’a çıkaran AFA, önümüzdeki yıl 10 adet daha fabrika çıkışlı 2014 model DA20-C1 alarak filodaki uçak sayısını 20’ye çıkarmayı planlıyor.

Filosunda bulunan uçakların tamamı Glass Kokpit ve son model fabrika çıkışlı olan AFA, tüm eğitimlerini havayolu pilotu olma konseptine göre kurguluyor. Dünyanın en mükemmel uçuş eğitim simulatörü olan ALSIM-FIRST ile eğitim veren AFA, öğrencilerine havayoluna geçişte kolaylık sağlaması açısından aynı zamanda MCC ve JET Oryantasyon eğitimi de veriyor.

AFA Genel Müdürü Sermed Temizkan, bu yıl içinde okuldan başarı ile mezun olan pilotların tamamının Tip eğitimini takiben Atlasjet Havayolları’nda 'İkinci Pilot' olarak göreve başlama şansını da elde edeceklerini bildirdi.

Atlasjet Havayolları, AFA’dan Türk pilotlar yetiştikçe kendi bünyesindeki yabancı pilotlar yerine AFA mezunu Türk pilotlarını istihdam edecek.


 

AFA HEDEFİ BÜYÜTTÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

MEZUN PİLOT ~ 3 yıl önce
Mezun ettiği pilotları önce istihdam vaadiyle kandırıp sonra ortada bırakıyorlar.Asla tercih etmeyin.40.000 euro tip eğitimi param boşa gitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
may i can ~ 5 yıl önce
envanterde 15 airbus sektörün boeing eğilimi 100.000 euro ile verilen eğitim ve airbus a321 type eğitimi verirsem ben bu parayı gerçekten atlasta pilot olabilecek miyim? olsam kaç gün olacağım bir sonraki dönem mezun olunca iş hattim fes edilecek. bunlar 100000euroya değer mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 5 yıl önce
Diamond Avusturya'da DA20-C1 eğitimi verilmemektedir. Bkz: http://www.diamond-air.at/2113+M52087573ab0.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SEP ~ 5 yıl önce
Ah be arkadaşım bu yorumu yazarken keşke bir o sayfada bulunan training@diamond-air.at adresine mail atıp sorsaydın. Belki o zaman neden SEP kategorisindeki DA20 C1 DA40 vb. Diamond uçaklarına Avusturya da eğitim verilmediğini öğrenebilirdin. SEP eğitimi yani:)
misafir ~ 5 yıl önce
Bu uçakların bakım eğitimini veren Kanada'daki üretici firma Diamond Aircraft'ın EASA PART-147'si olmaması nedeni ile SHGM orada alınan teknisyen eğitimlerini tanımamakta ve teknisyen lisanslarına işlememektedir. Ayrıca üretici firmada verilen bakım teknisyen eğitiminde gövde-motor ve aviyonik ayırımı olmadığı için B1.2 ve B2 lisanslarına da SHGM tarafından işlenmemektedir. Sonuç olarak bu uçakları aldığınızda ilave iş gücünü lisanslı teknisyenlerle karşılamanız mümkün değildir. Bu güne kadar bu DA20-C1 lisansını alan bir kaç teknisyen ve 2008 öncesi bu uçaklarda çalışan teknisyenlerle bakımı yürütmek zorundasınız.Yeni teknisyen yetiştiremediğinize göre, mevcut teknisyenler bir şekilde devreden çıkarsa gelecekte bu uçakları uçuramazsınız. Bilginize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 5 yıl önce
AFA teknik personel eğitimlerini Avusturya merkezli ve EASA Part 147 onaylı Diamond Avrupa'dan almaktadır. Bu güne kadar teknik personel eğitiminde ve kalitesinde herhangi bir sorun yaşanmadığı gibi bundan sonra da yaşanmayacaktır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000