24 Şubat 2016, Çarşamba 10:45:22

Sabiha Gökçen’de skandal!

Anadolujet’in İstanbul’dan Trabzon’a gidecek uçağında kaçak yolcu krizi yaşandı. Uçağa kaçak binen bir genç yüzünden tüm yolcular ikinci kez kontrolden geçirildi.
  • Ya işte bu kadar ya, güvenlik zafiyeti yoktur, herşey mükembeldir, zaten dünya lideriyiz, sabiha'ya havan topu düşmedi, futbol topuydu o, bu haber de yalandır. Biniş kartı olmayan kaptan pilotmuş. Arkadaş uyanın artık görün artık gerçekleri, bitmişiz kaç turdur okeye dönüyoruz. Tüm dünya hayretler içinde seyrediyor !!!
  • Akli basinda ulkelerde havalimanlarindaki tum guvenlikten polisler sorumludur. Ozel olarak yetistirilirler, hemen her konuda bilgilidirler ya ulkemizde? Adam birakin yabanci dil bilmeyi turkceyi siveyle konusuyor ! Istihdam yaratilsin diye ozel guvenlik diye bir sektor olusturmak guzel de altyapisiz olmuyor! Sokaktan gecen adami alip ozel guvenlikci vs yapamazsiniz! Bir gun ana giris X ray'deki gorevli bir ressamin tasidigi boyayi patlar diye cikartmaya calisti,ressam israrla ustundeki yazida patlayici,yanici,parlayici vs olmadigini belirten yaziyi gosterdi bakin burda bunlar yaziyor dedi aldigi cevap suydu ''ben gavurca bilmek zorunda degilim!'' Egitime,gelisime,bilgiye,tecrubeye onem verilmezse bu ve buna benzer sorunlar elbet yasanir ve daha da yasanacaktir! Ya ozel guvenlik adam gibi egitilsin,bilgilendirilsin,yetkilendirilsin ve ilaveten adam gibi calisma kosullari,maas ve sosyal haklar saglansin ya da bu is tamamiyle polislere devredilsin tabii ki yukarda yazilan kosullarla!
  • Bu çok büyük bir güvenlik zafiyeti.Çok tehlikeli Daha bir kaç ay önce bagaj sistemi çöktü binlerce bagaj kaldi.Bu bence operasyonun başındaki yöneticilerin ehil olmadığıni gosteriyor.Antalya havalimanina sef olarak veya Ataturke işci olarak gondereceksin isi ogrensinler.neden antalyaya sefmi antalyanin sefleri ataturkdeki isciler kadar bilgiye sahip o yuzden.
  • Kaçak binen yolcu suriyeliymiş

Anadolujet’in İstanbul’dan Trabzon’a gidecek uçağında kaçak yolcu krizi yaşandı. Uçağa kaçak binen bir genç yüzünden tüm yolcular ikinci kez kontrolden geçirildi.

Anadolujet’in İstanbul-Trabzon seferini yapacak TK7226 sefer sayılı uçağı saat 07.30’da kalkış için hazırlanmaya başladı. Yolcular uçağa alındıktan sonra kabin ekibi, sayım işlemini tamamladı. Ancak sayım sırasında uçakta bir yolcu fazla olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine tek tek tüm yolcuların biniş kartları kontrol edildi. Uçakta bulunan genç bir yolcunun, biniş kartının olmadığı fark edildi.

Uçağa kaçak bindiği tespit edilen yolcu, polis eşliğinde uçaktan indirildi. Uçaktaki tüm yolcular ikinci kez güvenlik kontrolünden geçirildi.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, yolcunun havaalanı güvenliğini aşarak aprona çıktığı ve yolcuları uçağa götüren rastgele bir otobüse binerek uçağa girdiği belirtildi. Uçak yaklaşık iki saat rötarlı olarak saat seferini gerçekleştirirken söz konusu yolcunun daha önce de kaçak şekilde uçağa bindiği iddia edildi.Kaçak gencin aprona nereden girdiği tespit edilemezken başkasına ait biniş kartı ile güvenlik kontrolünden geçtiği, bu durumun kimlik eşleştirmesinde görevlilerin dikkatinden kaçtığı öne sürüldü.

 Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

©Airporthaber.com Özel

Sabiha Gökçen’de skandal!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Havacılık budur ~ 2 yıl önce
Ya işte bu kadar ya, güvenlik zafiyeti yoktur, herşey mükembeldir, zaten dünya lideriyiz, sabiha'ya havan topu düşmedi, futbol topuydu o, bu haber de yalandır. Biniş kartı olmayan kaptan pilotmuş. Arkadaş uyanın artık görün artık gerçekleri, bitmişiz kaç turdur okeye dönüyoruz. Tüm dünya hayretler içinde seyrediyor !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ozel guvenlik ? ~ 2 yıl önce
Akli basinda ulkelerde havalimanlarindaki tum guvenlikten polisler sorumludur. Ozel olarak yetistirilirler, hemen her konuda bilgilidirler ya ulkemizde? Adam birakin yabanci dil bilmeyi turkceyi siveyle konusuyor ! Istihdam yaratilsin diye ozel guvenlik diye bir sektor olusturmak guzel de altyapisiz olmuyor! Sokaktan gecen adami alip ozel guvenlikci vs yapamazsiniz! Bir gun ana giris X ray'deki gorevli bir ressamin tasidigi boyayi patlar diye cikartmaya calisti,ressam israrla ustundeki yazida patlayici,yanici,parlayici vs olmadigini belirten yaziyi gosterdi bakin burda bunlar yaziyor dedi aldigi cevap suydu ''ben gavurca bilmek zorunda degilim!'' Egitime,gelisime,bilgiye,tecrubeye onem verilmezse bu ve buna benzer sorunlar elbet yasanir ve daha da yasanacaktir! Ya ozel guvenlik adam gibi egitilsin,bilgilendirilsin,yetkilendirilsin ve ilaveten adam gibi calisma kosullari,maas ve sosyal haklar saglansin ya da bu is tamamiyle polislere devredilsin tabii ki yukarda yazilan kosullarla!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bitmez ~ 2 yıl önce
Bu çok büyük bir güvenlik zafiyeti.Çok tehlikeli Daha bir kaç ay önce bagaj sistemi çöktü binlerce bagaj kaldi.Bu bence operasyonun başındaki yöneticilerin ehil olmadığıni gosteriyor.Antalya havalimanina sef olarak veya Ataturke işci olarak gondereceksin isi ogrensinler.neden antalyaya sefmi antalyanin sefleri ataturkdeki isciler kadar bilgiye sahip o yuzden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
suriyeli ~ 2 yıl önce
Kaçak binen yolcu suriyeliymiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000