02 Şubat 2012, Perşembe 11:18:37

REZALET… UÇAK VAR, PİLOT YOK!

Ankara-İzmir seferini yapan Anadolujet uçağı, kokpit ekibi olmadığı için seferini yapamadı. Peki pilotlar neden uçuşa gelemedi?
  • hayrına uçardım zira inişi garanti edemem :)
  • EN BÜYÜK PEGASUS ...PEGASUS GELECEK DERTLER BİTECEK..
  • maalesef sirketler konusmaya bile cagirmadiki,nerden anlamislar pilot olamayacagimi.dogru olamam ben artik kendime degil genc kardeslerime uzuluyom.
  • YABANCI PİLOTLAR ALIRSANIZ OLACAGI BU.....
Anadolujet’in Ankara-İzmir seferi ilginç bir gerekçeyle iptal edildi. Dün gece saat 22.45’te Ankara’dan İzmir’e hareket edecek TK 7012 sefer sayılı uçağının önce 4 saat rötarlı olarak seferini yapacağı duyuruldu. Yolcular rötarın kar yağışından kaynaklandığını düşündü ancak asıl sebep oldukça ilginçti.

Anadolujet uçağının seferini yapabilmesi için İstanbul’dan uçucu ekibin gelmesi bekleniyordu. Ancak İstanbul’daki olumsuz hava koşulları sebebiyle İstanbul-Ankara uçuşları da yapılamayınca Anadolujet uçağının uçuş ekibi Ankara’ya gelemedi.

İstanbul’dan beklenen uçuş ekibinin bir türlü Ankara’ya ulaşamaması üzerine önce rötarlı kalkacağı duyurulan Ankara-İzmir uçağı pilotlar olmadığı için tamamen iptal edildi.

İptalin asıl sebebinin kar yağışı değil de uçuş ekibi bulunamaması olduğunu öğrenen yolcular, duruma tepki gösterdi. Yolcu salonunda uçağın kalkışını bekleyen bazı yolcular, havayoluna tepki olarak salonun kapısına ‘Pilot aranıyor’ yazısı astı.


PİLOTLAR ANKARA’YA TAŞINMIYOR

Ankara merkezli Anadolujet’in uçuş ekibi Türk Hava Yolları’ndan sağlandığı için ekiplerin bir çoğu Ankara’da değil İstanbul’da ikamet ediyor. Ankara’da yaşamayı kabul etmeyen pilotlar, uçuşları öncesinde Türk Hava Yolları uçaklarıyla İstanbul’dan Ankara’ya ulaşıyor, sonrasında ise görevli oldukları seferleri gerçekleştiriyor. Bazı pilotların bu şekilde çözüm yöntemi kullanması, zaman zaman aksamalara da neden olabiliyor.
REZALET… UÇAK VAR, PİLOT YOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

Misafir ~ 6 yıl önce
hayrına uçardım zira inişi garanti edemem :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
EN BÜYÜK PEGASUS ...PEGASUS GELECEK DERTLER BİTECEK..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
maalesef sirketler konusmaya bile cagirmadiki,nerden anlamislar pilot olamayacagimi.dogru olamam ben artik kendime degil genc kardeslerime uzuluyom.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
YABANCI PİLOTLAR ALIRSANIZ OLACAGI BU.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000