06 Şubat 2012, Pazartesi 10:20:35

PİLOTLUK HAYALİYLE YANIP TUTUŞUYOR!

17 yaşında genç bir havacılık sevdalısı, tüm hayali pilot olmak...
  • PIRIL PIRIL BİR GENÇ HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞUYOR,SENİ TEBRİK EDİYORUM VE BAŞARININ DEVAMINI DİLİYORUM.BU HABERİ YAPANIDA,SANA OKULDA DESTEK OLAN ÖĞRETMENLERİNİ VE AİLENİDE KUTLUYORUM.
  • Kaan kardeşim 42 yaşındayım ve senin bu haberini okuyunca gerçekten içim sızladı ve seni hiç tanımasamda seninle gurur duydum. Niye içim sızladı : Ben de senin gibi havacılık için yanıp tutuşuyordum ben de kolejlerde okudum benim de maddi durumum iyiydi fakan senin kadar bu işe baş koyacak cesaretim yoktu . İnsanlar hep aynıdır birbirlerinin farkı oluşturan şey icraata geçip geçemmekten kaynaklanır. Anından öpüyor başarılarının devamını diliyorum .
  • Kaan kardesim tebrikler,aslanlar gibi yoluna devam et,sakin saga sola bakma. Kaan'i taslayanlara sunu okumalarini tavsiye ediyorum "Cehennemdede her milletin bir kazanı vardır . Her kazanın başında bir zebani.İlk önce Almanların kazanaına gitmişler kim çıkmaya çalışırsa zabani ona vurup düşürüyormuş Japonlara gitmişler durum aynı fransızlarda durum aynı .ingilizler derken bütün milletleri gezmişler hepsinde durum aynı son olarak Türk milleti kalmış .Türklerin kazanının başında hiç zebani yokmuş melek demişki neden bu kazanın başında hiç zebani yok.Zebanilerden biri cevap vermiş "Efendim Onların Kazanının Başına Zebani Koymaya Gerek Duymadık . Zaten İçlerinden Biri Çıkmaya Çalıştığında Diğeri Paçasında aşağı çekiyor"
  • Gencler, neden kaani boyle dusman gibi tasliyorsunuz?Hepiniz birer Kaan olabilirsiniz.Bakin Kaan'in babasinin imkani olabilir cevresi olabilir parasi olabilir ve destek vermis olabilir bunda neden suc ariyorsunuz?Kaan dememis ki Turkiye'de bir tek ben varim.Delikanli elinden geleni yapiyor babasida destek veriyor.Eger sizin babaniz destek veremiyorsa,siz burada kaan gibi haber olamiyorsaniz bu kaan'in sucu degil. havacilik aski kagit ucakla baslar model ucakla devam eder cessna piper beechcraft derken yurur gider.Sizde ideallerinizin pesinde olun. KAANI SUCLAMAYI TASLAMAYI BIRAKIN bir vesile olmus bir seyler olmus bu delikanli burada konu olmus SİZDE OLABILMEK ICIN CABALAYIN, KAANI ORNEK ALIN. Cehennemdeki kazanlar fikrasini hatirlatirim
Adı Kaan Özgel. O, Türkiye'deki okullarda kurulan en büyük havacılık kulübünün mimarı. Anadolujet'in sponsor olduğu bir kulübün kurucusu...

Bahçeşehir'deki Okyanus kulübünde havacılık kulübü kurarak meraklı arkadaşlarına ve ilgilenenlere yol gösteren Kaan Özgel, 10 yaşından beri havacılık tutkusuna sahip ve pilot olma hayaliyle yanıp tutuşan bir genç. Kurduğu havacılık kulübüyle de adından söz ettiren Özgel, AirportHaber'e 'tüm hayalim Sivil Havacılık'tan mezun olup pilot olmak' diyecek kadar iddialı.

Genç pilot adayı Kaan Özgel, Bursa'da doğdu, henüz 17 yaşında. Fransız kolejinde okurken havacılık merakı sardı. Oradan ayrılarak yeni okulunda havacılık kulübü kurdu.

Özgel o süreci şöyle anlatıyor, 'Okulla aram iyi değildi. Bu yüzden ayrıldım. Yeni okulumun müdürünü havacılık kulübü konusunda 1 ay ikna etmek için uğraştım. Sonunda 30 bin TL'lik bir bütçe ayırmasını sağladım. Daha sonra havacılık kulübünü kurdum. İlgi çok fazlaydı. Bu yüzden havacılığa gerçekten merak duyanları almak zorunda kaldık. Simülatör için yaklaşık 3 hafta süren araştırma yaptım ve 3-4 günüm Ümraniye’de geçti. Daha sonra Anadolujet'in sponsorluğunda simülatör eğitimine geçtik. Şu anda neredeyse herkes Anadolujet kalem ve defterlerini kullanıyor.

Türkiye’nin bir okulda kurulmuş en büyük ve en kapsamlı havacılık kulübünde, havacılık meraklısı olan diğer gençlere de örnek olan 17 yaşındaki genç pilot adayı Özgel, pilotluk eğitimi için Eskişehir Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nu tercih edeceğini ifade etti.

PPL almayı da çok istediğini belirten Özgel, bütün şartlar oluştuğu zaman Ayjet'ten PPL sahibi olup ilk adımı atmak için sabırsızlandığını belirtti.

İngilizce konusunda kendini geliştirmeye çalıştığını belirten ve iyi derecede İngilizce bilen Özgel, buna rağmen yurtdışında havacılık dili için eğitim alacağını ve pilot olmak için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

Havacılık merakının nereden geldiği konusuna da açıklık getiren havacılık aşığı Özgel; 'Ailemde havacılıkla uğraşan kimse yok. Benim merakım 7 yıl öncesine dayanıyor. 10 yaşındayken başladı diyebilirim. Havada olmak ve bir uçağa hükmetmek benim hayalim. Bu hayalimden sonra birçok pilotla irtibata da geçtim. Tanıdıklar edindim. Bu yolla havacılık kulübü kurdum, ilgilenenlere destek olmaya çalıştım. Kulübümüz şu anda Bahçeşehir'de Okyanus Koleji’nde. Pilot olmak için ölmek var dönmek yok' dedi.

PİLOTLUK HAYALİYLE YANIP TUTUŞUYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Misafir ~ 6 yıl önce
PIRIL PIRIL BİR GENÇ HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞUYOR,SENİ TEBRİK EDİYORUM VE BAŞARININ DEVAMINI DİLİYORUM.BU HABERİ YAPANIDA,SANA OKULDA DESTEK OLAN ÖĞRETMENLERİNİ VE AİLENİDE KUTLUYORUM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kaan kardeşim 42 yaşındayım ve senin bu haberini okuyunca gerçekten içim sızladı ve seni hiç tanımasamda seninle gurur duydum. Niye içim sızladı : Ben de senin gibi havacılık için yanıp tutuşuyordum ben de kolejlerde okudum benim de maddi durumum iyiydi fakan senin kadar bu işe baş koyacak cesaretim yoktu . İnsanlar hep aynıdır birbirlerinin farkı oluşturan şey icraata geçip geçemmekten kaynaklanır. Anından öpüyor başarılarının devamını diliyorum .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kaan kardesim tebrikler,aslanlar gibi yoluna devam et,sakin saga sola bakma. Kaan'i taslayanlara sunu okumalarini tavsiye ediyorum "Cehennemdede her milletin bir kazanı vardır . Her kazanın başında bir zebani.İlk önce Almanların kazanaına gitmişler kim çıkmaya çalışırsa zabani ona vurup düşürüyormuş Japonlara gitmişler durum aynı fransızlarda durum aynı .ingilizler derken bütün milletleri gezmişler hepsinde durum aynı son olarak Türk milleti kalmış .Türklerin kazanının başında hiç zebani yokmuş melek demişki neden bu kazanın başında hiç zebani yok.Zebanilerden biri cevap vermiş "Efendim Onların Kazanının Başına Zebani Koymaya Gerek Duymadık . Zaten İçlerinden Biri Çıkmaya Çalıştığında Diğeri Paçasında aşağı çekiyor"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Gencler, neden kaani boyle dusman gibi tasliyorsunuz?Hepiniz birer Kaan olabilirsiniz.Bakin Kaan'in babasinin imkani olabilir cevresi olabilir parasi olabilir ve destek vermis olabilir bunda neden suc ariyorsunuz?Kaan dememis ki Turkiye'de bir tek ben varim.Delikanli elinden geleni yapiyor babasida destek veriyor.Eger sizin babaniz destek veremiyorsa,siz burada kaan gibi haber olamiyorsaniz bu kaan'in sucu degil. havacilik aski kagit ucakla baslar model ucakla devam eder cessna piper beechcraft derken yurur gider.Sizde ideallerinizin pesinde olun. KAANI SUCLAMAYI TASLAMAYI BIRAKIN bir vesile olmus bir seyler olmus bu delikanli burada konu olmus SİZDE OLABILMEK ICIN CABALAYIN, KAANI ORNEK ALIN. Cehennemdeki kazanlar fikrasini hatirlatirim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000