22 Mayıs 2014, Perşembe 09:03:53

ANADOLUJET'TEN SANATA BÜYÜK DESTEK

AnadoluJet, 20 - 25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu ile Çağdaş Sanatlar Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2. Ankara Engelsiz Filmler Festivali’ne ulaşım desteği veriyor.

Tüm sinemaseverlerin bir arada film izlemesine olanak sağlayan Ankara Engelsiz Filmler Festivali, AnadoluJet’in verdiği ulaşım desteğiyle kapılarını sinemaseverlere ikinci kez açtı.

Bu yıl 20 - 25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu ile Çağdaş Sanatlar Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen festival kapsamında Ankara dışından gelen katılımcıların bir bölümü AnadoluJet’in ulaşım desteğiyle festivale katılıyor.

Türkiye'de görme, işitme ve ortopedik engellilerin erişebildiği ilk film festivali olan Ankara Engelsiz Filmler Festivali, herkesin kültürel yaşama katılma hakkına sahip olduğu gerçeğinden yola çıkıyor. “Bir arada film izlemek mümkün” teması ile düzenlenen festivalde tüm filmler; görme engeli olanlar için sesli betimleme, işitme engeli olanlar içinse işaret dili ve ayrıntılı altyazı eşliğinde gösteriliyor. Dileyen seyirciler festival stantlarından edindikleri kulaklıklarla filmleri takip edebiliyor. Festival’de yönetmen ve film ekipleriyle yapılan söyleşiler de işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleştiriliyor.

Festival; uzun, kısa ve belgesel film gösterimlerinin yanı sıra film sonrası söyleşiler, çocuklar için atölye çalışmaları gibi yan etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Festivalde filmler, Engelsiz Yarışma, Türkiye Sineması, Dünyadan, Uzun Lafın Kısası, Çocuklar İçin, Engel Tanımayan Filmler ve Sinema Tarihinden başlıkları altında sinemaseverlerle buluşuyor.

ANADOLUJET'TEN SANATA BÜYÜK DESTEK

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000