11 Şubat 2013, Pazartesi 11:54:00

ANADOLUJET PİLOTU HAREKAT MEMURUNA KÜFÜR ETTİ Mİ?

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Anadolujet pilotu S.S’nin, yüklemenin tamamlanmamasına sinirlenince TGS çalışanlarına ağır küfürler ettiği iddia edildi. Pilot küfür suçlamalarını reddetti.
  • Demiri Demirle Dövdüler , Biri Sıcak Biri Soğuktu.İnsanı İnsana Kırdırdılar, Biri Pilot Biri Ops’tu... ---Diyesim geliyor..
  • Kapatin Sunexpress'i bitsin iste. Gereksiz, vatan haini sirket. Alman mali. Defol ulkemden
  • herkese seslenıyorum arkadaslar bırakın bırbırınıze bulasmayı ortada her zaman yasanan aksalıklıar var ve kımse de demıyor bu aksaklıklara boyle sorunlara neden cozum bulanamıyor dıye cunku bu kervanı bu duruma getırmısler boyle goturmeye alısmıslar alıstırmaya da devam ettırıyorlar sonuc ne alt kısımdakıler bırbırını yemeye devam edıyor sorun cıkaran ısı beceremeyen kım alt kısımdakıler ıgneyı kendıne batırmayanlar azıcık vıcdanları varsa kendılerıne batırsınlar bu dunyanın baska dunyası da oldugunu unutmasınlar kıme neyı anlatıyorsunuz bu sektorde olan herkes boyle sorunları bılır boyle sorunlarla karsılasmıstır onemlı olan kalıcı cozum bulmaktır ama yazıkkı cozum bulan yoktur gunu atlatalım ısımıze bakalım mantıgı devcam etmektedır malesef.gucu gucu yetene bu sektorde ne yazıkkı
  • TGS'den olduğunu söyleyip yazan arkadaşlar nerede ve hangi zamanda yemek yememizi istiyorlar yazarlarsa daha yapıcı olurlar. Uçağa geldiğinizde fikirlerinizi de söyleyebilirsiniz. Belki burada yazanlar ne SXS ne de TGS'den, belki rakip firmalardan... anonim olarak atıp tutmak kolay.. Ayrıca kaptan delay yazsın demek kolay, uçağa yolcuyu yükleyince yer harekatı için sorun bitmiş oluyor ama uçuş ekibi için hala devam ediyor, huysuzlanan yolcuya delay kodu yazdık desen ne anlayacak, ondan sonraki seferler de aksayabilir. Olay ne olursa olsun, başka olaylardan örnek verip buraya yazmak da iş etiğine uygun değil. Uçuş ekipleri hakkında kötü şeyler yazılabiliyorsa yer personeli hakkında da kötü şeyler yazılabilir buraya, ama ne işe yarayacak başkasını kötüleyeyim derken aslında kendinin ne olduğunu ortaya dökmekten başka...

Anadolujet’e ait TK7146 sefer sayılı Ankara-Diyarbakır seferini yapacak uçağın pilotu ile harekat memurunun tartışması karakolluk oldu.


Sefere hazırlanan uçağın yüklenmesi sırasında pilotun kendisine küfür ettiğini ileri süren TGS Nöbetçi Müdürü ve Harekat Memuru, pilot S.S hakkında şikayette bulundu.

TGS çalışanlarının iddiasına göre olay şöyle gelişti: Diyarbakır seferine verilecek uçağın yüklenmesi sırasında pilot, TGS görevlilerinden bir an önce yüklemenin tamamlanmasını ve sonrasında motor çalıştırmak için kule ile temasa geçmek istediğini bildirdi. Bunun üzerine TGS harekat memuru, pilota acele etmemesi gerektiğini ve yüklenmenin henüz tamamlanmadığını iletti. Şikayetçi TGS kanadının iddiasına göre, bu duruma çok sinirlenin pilot S.S, hem harekat memuruna hem nöbetçi müdüre hem de TGS’ye ağıza alınmayacak küfürler etti.

Ancak pilot S.S, bütün bu suçlamaları reddetti. Antalya’da ifade veren pilot S.S, “ Bir saat boyunca yükleme operasyonunun bitmesini bekledim. Yüklemenin tamamlanmasından sonra ambar kapakları kapatıldı, ben de push back talep ettim. Ancak bu sırada benden izinsiz kapak tekrar açılmış ve bir bagaj daha yüklenmek istenmiş. Bütün yüklemeciler İstanbul uçaklarına verildiği için bizim uçaklara geç hizmet veriliyormuş. Ben de böyle iş mi olur diye tepki gösterdim” diyerek kendini savundu. Hiçbir kişi ya da kurum aleyhine küfürlü ifadeler kullanmadığının altını çizen S.S, “ Nöbetçi müdür olduğunu öğrendiğim kişi ben uçaktayken bana telsizle el hareketleri yaptı. Ancak buna rağmen ben küfür etmedim” dedi. 

TGS nöbetçi müdürü ve harekat memurunun şikayetleri üzerine Diyarbakır dönüşü Esenboğa Havalimanı’nda ifadesi alınmak istenen S.S, Ankara-Antalya seferine gitmek zorunda olduğunu söyleyince ifadesi Antalya Havalimanı’nda alındı.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

©AirportHaber.com ÖZEL

ANADOLUJET PİLOTU HAREKAT MEMURUNA KÜFÜR ETTİ Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (104)

Hata ~ 5 yıl önce
Demiri Demirle Dövdüler , Biri Sıcak Biri Soğuktu.İnsanı İnsana Kırdırdılar, Biri Pilot Biri Ops’tu... ---Diyesim geliyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapatin ~ 5 yıl önce
Kapatin Sunexpress'i bitsin iste. Gereksiz, vatan haini sirket. Alman mali. Defol ulkemden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 5 yıl önce
herkese seslenıyorum arkadaslar bırakın bırbırınıze bulasmayı ortada her zaman yasanan aksalıklıar var ve kımse de demıyor bu aksaklıklara boyle sorunlara neden cozum bulanamıyor dıye cunku bu kervanı bu duruma getırmısler boyle goturmeye alısmıslar alıstırmaya da devam ettırıyorlar sonuc ne alt kısımdakıler bırbırını yemeye devam edıyor sorun cıkaran ısı beceremeyen kım alt kısımdakıler ıgneyı kendıne batırmayanlar azıcık vıcdanları varsa kendılerıne batırsınlar bu dunyanın baska dunyası da oldugunu unutmasınlar kıme neyı anlatıyorsunuz bu sektorde olan herkes boyle sorunları bılır boyle sorunlarla karsılasmıstır onemlı olan kalıcı cozum bulmaktır ama yazıkkı cozum bulan yoktur gunu atlatalım ısımıze bakalım mantıgı devcam etmektedır malesef.gucu gucu yetene bu sektorde ne yazıkkı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 5 yıl önce
TGS'den olduğunu söyleyip yazan arkadaşlar nerede ve hangi zamanda yemek yememizi istiyorlar yazarlarsa daha yapıcı olurlar. Uçağa geldiğinizde fikirlerinizi de söyleyebilirsiniz. Belki burada yazanlar ne SXS ne de TGS'den, belki rakip firmalardan... anonim olarak atıp tutmak kolay.. Ayrıca kaptan delay yazsın demek kolay, uçağa yolcuyu yükleyince yer harekatı için sorun bitmiş oluyor ama uçuş ekibi için hala devam ediyor, huysuzlanan yolcuya delay kodu yazdık desen ne anlayacak, ondan sonraki seferler de aksayabilir. Olay ne olursa olsun, başka olaylardan örnek verip buraya yazmak da iş etiğine uygun değil. Uçuş ekipleri hakkında kötü şeyler yazılabiliyorsa yer personeli hakkında da kötü şeyler yazılabilir buraya, ama ne işe yarayacak başkasını kötüleyeyim derken aslında kendinin ne olduğunu ortaya dökmekten başka...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000