01 Kasım 2014, Cumartesi 08:15:32

HAVADA DUMAN ŞOKU

American Airlines'ın Atlanta-Miami seferini yapan yolcu uçağı kabinde yaşananlar nedeniyle Orlando'ya acil iniş yaparak seferden çekildi.
  • duman ucak ici haberlesme amaciyla kullanilmistir
  • Kabin memuru tamamen doğru. Checklist uygula ve ASAP inişe git. Hem Boeing hem Airbus da yeteri kadar deneyimim var. Kabinde duman durumunda yolcu maskeleri ile ilgili hiç bir madde yok. Bu arada Google tamamen bilgi kirliliğine bulaşmış durumda. Ilgisiz yazıların altında ilgisiz isimler görebilirsiniz. Esas olan kitaptır. Saygılarımla. Kabin memurunu da alnından öpüyorum.
  • Kabin memuru arkadaş kesinlikle doğru söylüyor.Kaptan olarak asla böyle bir durumda maskeleri açtırmam bu yolcuların daha çabuk ölmelerinden başka birşeye yaramaz.Aynı şey kimyasal sızıntı içinde geçerli.Yolcu maskeleri kabindeki havayla reaksiyona girerek oksijen sağlarlar.Bunuda fazla kimse bilmez.
  • Bu gibi durumlarda ucagin modeli buyuk onem tasiyor mu?

American Airlines'ın Atlanta'dan Miami'ye gidecek yolcu uçağı, sorunsuz bir kalkışın ardından seferine devam ederken uçağın kabininde duman yayılmaya başladı.

Dumanın kaynağını arayan kabin ekibi bir sonuca ulaşamazken, duman da etkisini artırıp yolcuların nefes almasını zorlaştırdı. Bu sırada uçakta büyük bir panik yaşanmaya başladı. Oksijen maskelerinin açılarak yolcuların nefes alması sağlanırken, kokpit ekibi de en yakın meydan olan Orlando'ya acil iniş kararı aldı.

Orlando'ya inen uçak bakıma alındığı ve yolcular için başka bir uçak tahsis edildiği öğrenildi.

HAVADA DUMAN ŞOKU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
duman ucak ici haberlesme amaciyla kullanilmistir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğru ~ 4 yıl önce
Kabin memuru tamamen doğru. Checklist uygula ve ASAP inişe git. Hem Boeing hem Airbus da yeteri kadar deneyimim var. Kabinde duman durumunda yolcu maskeleri ile ilgili hiç bir madde yok. Bu arada Google tamamen bilgi kirliliğine bulaşmış durumda. Ilgisiz yazıların altında ilgisiz isimler görebilirsiniz. Esas olan kitaptır. Saygılarımla. Kabin memurunu da alnından öpüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kabin memuru arkadaş kesinlikle doğru söylüyor.Kaptan olarak asla böyle bir durumda maskeleri açtırmam bu yolcuların daha çabuk ölmelerinden başka birşeye yaramaz.Aynı şey kimyasal sızıntı içinde geçerli.Yolcu maskeleri kabindeki havayla reaksiyona girerek oksijen sağlarlar.Bunuda fazla kimse bilmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu gibi durumlarda ucagin modeli buyuk onem tasiyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000