18 Temmuz 2008, Cuma 12:19:13

Havacılık zor durumda zarar 1 milyar dolar!

ABD'nin en büyük iki havacılık şirketinin açıkladığı zarar, sektörün içinde bulunduğu girdabı gözler önüne serdi. American Airlines ve Delta Havayollarının tek bir çeyrek dilimdeki zararı ayrı ayrı 1'er milyar doları geçiyor.

ABD'nin en büyük iki havacılık şirketinin açıkladığı zarar, sektörün içinde bulunduğu girdabı gözler önüne serdi. American Airlines ve Delta Havayollarının tek bir çeyrek dilimdeki zararı ayrı ayrı 1'er milyar doları geçiyor. Zararın, genel olarak ekonomideki yavaşlamadan ve benzin fiyatlarındaki artıştan kaynaklandığı belirtiliyor. Dallas merkezli American Airlines şirketi yılın ikinci çeyreğinde 1,45 milyar dolar zarar etti. Atlanta merkezli Delta Havayolları ise aynı dönemde 1,04 milyar dolar zarar ettiğini açıkladı.

Öte yandan US Airways havayolu şirketinin pilotları, gazetelere ilan vererek, şirketin kendilerine benzin tasarrufu baskısı yaptığını açıkladılar. Pilotlar, şirketin, kendilerine daha güvenli yolculuktan çok, para tasarrufu için daha az benzin yakma baskısı yapmasından yakındılar. Yaklaşık 5 bin 200 pilotu temsil eden Amerika Pilotlar Birliği, pilot sendikası ve 8 pilotun Federal havacılık İdaresine bu konuda şikayet dilekçesi verdiklerini duyurdu. US Airways şirketi ise, iddiaları yalanladı.

 

Havacılık zor durumda zarar 1 milyar dolar!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000