23 Mart 2013, Cumartesi 09:07:09

DÜŞEN UÇAĞIN PİLOTU UYKUSUZ UÇMUŞ!

Okyanusa düşen, Türk arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu’nun da ölümüne neden olan Air France uçağının pilotunun geceyi sevgilisiyle eğlenerek geçirdiği ve sadece bir saatlik uykuyla uçuşa gitti iddia edildi.
  • Ülkemizde meydana Gelen bütün ölümcül kazalari Have Kuvvetlerinden Gelen Astronot pilotlar yapmistir. Bunu unutmayin....
  • Görüldüğü ve bilindiği üzere iş bulamayan parası olanlar,pılot yakınları kısaca parayı bastıran herkes pılot olabılıyor günümüzde.Eskıden Hv:K.lerınden cok deneyımlı pılotlar olurdu sırketlerde.Şimdi ise her işimizde olduğu gibi bu iş de ALLAH a emanet ,dolayısı ıle fazla havalanmanıza gerek yok bence .Anladınız siz onu.
  • İyi yapmış , olmeden evvel son gununu eglenerek geçirmiş . Ne guzel işte .
  • ben pilot falan değilim ama koca uçak 1 saatlik uykuyla koca okyanus geçiliyorsa bende pilot olabilirim .

Brezilya-Fransa seferini yaparken düşen ve 228 kişinin hayatını kaybettiği Air France uçağının kaptan pilotunun, seferden önceki geceyi sevgilisiyle geçirdiği için sadece bir saat uyuduğu ortaya çıktı. 2009’da Atlas Okyanusu’na düşen ve Türk arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu’nun da ölümüne neden olan Airbus 330 uçağının kaza nedenine ait detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Yetkililer kaptan pilot Marc Dubois’nın (58) Brezilya’ya, o sırada görevde olmayan hostes sevgilisi Veronique Gaignard’ı da götürdüğünü tespit etti. Kara kutuyu dinleyen yetkililer Dubois’nın kazadan önce, “Dün gece yeterince uyumadım. Bir saat yeterli değil” dediğini duydu.

İddiaya göre Dubois sevgilisi ile geçirdiği gece ve festivallere katıldığı haftasonu nedeniyle yorgun düştü. Kazadan sadece dakikalar önce uyandırılan Dubois’nın “Aşağıya in, hayır yukarı çık” şeklindeki son sözlerini de yorgun olduğuna kanıt olarak gösterildi. Ortaya çıkan detaylar ABD’li aktör Denzel Washington’ın başrolünde olduğu ‘Uçuş’ adlı filme benzetildi. Filmde de uçuştan bir önceki geceyi sevgilisiyle geçirip, çok az uyuyan kaptan pilot türbülansa giren uçaktaki 120 kişiden 114’ünü zorunlu iniş yaparak kurtarıp kahraman ilan ediliyor. Ancak pilotun kanında bulunan alkol ve uyuşturucu uzun süre hapis yatmasına neden oluyor.

DÜŞEN UÇAĞIN PİLOTU UYKUSUZ UÇMUŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Kaptan piloth ~ 5 yıl önce
Ülkemizde meydana Gelen bütün ölümcül kazalari Have Kuvvetlerinden Gelen Astronot pilotlar yapmistir. Bunu unutmayin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birdost ~ 5 yıl önce
Görüldüğü ve bilindiği üzere iş bulamayan parası olanlar,pılot yakınları kısaca parayı bastıran herkes pılot olabılıyor günümüzde.Eskıden Hv:K.lerınden cok deneyımlı pılotlar olurdu sırketlerde.Şimdi ise her işimizde olduğu gibi bu iş de ALLAH a emanet ,dolayısı ıle fazla havalanmanıza gerek yok bence .Anladınız siz onu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birdost'a ~ 5 yıl önce
Arkadaş polemik yaratmaya çalışma bu zamana kadar yaşadığımız kazalarda kontrol genellikle asker kökenli kaptan pilotlardaydı. Bu işin asker-sivil diye ayrımı olamaz deneyimli-deneyimsiz diye ayırabilirsin. Olaya öyle saçma bir yerden yaklaşmışsın ki ne yapsan toparlayamazsın.
Tabanca ~ 5 yıl önce
İyi yapmış , olmeden evvel son gununu eglenerek geçirmiş . Ne guzel işte .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalandan pilot ~ 5 yıl önce
ben pilot falan değilim ama koca uçak 1 saatlik uykuyla koca okyanus geçiliyorsa bende pilot olabilirim .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000