27 Mart 2014, Perşembe 09:12:28

AIR FRANCE UÇAĞI YAKIT KRİTİĞİNE GİRDİ!

Air France'a ait yolcu uçağı yakıt kritiğine girince Hamburg'a zorunlu iniş yaptı.
  • Sabıkası en yüksek havayolu...Bedava bilet verip uç deseler kesinlikle uçmam...Adamların herşeyi sorun air france dedinmi kaçacan...
  • İlgili notam Thy Acars tan Kokpit ekibine iletildi ve sorunsuz hava sahası katedildi. Fır Katedişte ilgili şirketin sorun yaşadığına şahit olduk. Emniyetli uçuşlar.
  • zaten airbus 380 leri hem lufthansa hem air france koltuk kapasitesi yüksek olduğu için dolmuş gibi kullanıyorlar full yolcu dolduruyorlar.yakında koltuk aralarını daha da küçültürler fazla yolcu taşımak için.
  • Öyle bir durumda evvelden notamlı saha olarak belirtilmezmiydi?

Çin'in Şanghay kentinden kalkan Air France'a ait yolcu uçağının, Rusya'nın hava sahasını kapatması sonucu rotasını değiştirdiği ve yakıt kritiğine girmesi nedeniyle Hamburg'a zorunlu iniş yaptığı belirtildi.

Air France yetkililerince yapılan açıklamada, gece Çin'in Şanghay kentinden Paris'e gitmek üzere havalanan Air France ait yolcu uçağının Rusya'nın hava sahasını yarım saatliğine kapatması nedeniyle başka bir rota üzerinden yoluna devam etmek zorunda kaldığı belirtildi.

Farklı bir rotadan gitmesi nedeniyle mesafenin uzadığı ve yakıtın azaldığı ifade edilen açıklamada, uçağın bu nedenle Hamburg'a zorunlu iniş yaptığı belirtildi.

Açıklamada, uçağın normalde Paris'e kadar yetecek yakıtının bulunduğu ancak güvenli olması için Hamburg'ta yakıt ikmali yaptığı ifade edildi.

Öte yandan, Alman Haber Ajansı DPA, Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'nden gece Soyuz Raketi fırlatılması nedeniyle Rusya hava sahasının uçuşlara kapatıldığı belirtti.

Hamburg Havalimanı Sözcüsü Stefanie Harder, yaptığı açıklamada Fransız uçağının yakıtı azaldığı için iniş yaptığını ve yakıt ikmalinden sonra tekrar havalandığını söyledi. Uçağın acil iniş yapmadığını vurgulayan Harder, Airbus A 380 tipi büyük bir uçağın inebileceği birkaç havalimanından birinin Hamburg'ta olduğunu ve bu nedenle uçağın Hamburg Havalimanı'na yönlendirildiğini kaydetti.

AIR FRANCE UÇAĞI YAKIT KRİTİĞİNE GİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sabıkası en yüksek havayolu...Bedava bilet verip uç deseler kesinlikle uçmam...Adamların herşeyi sorun air france dedinmi kaçacan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lfrs ~ 4 yıl önce
Ne alakasi var arkadasim kac defa bindin
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
İlgili notam Thy Acars tan Kokpit ekibine iletildi ve sorunsuz hava sahası katedildi. Fır Katedişte ilgili şirketin sorun yaşadığına şahit olduk. Emniyetli uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 4 yıl önce
zaten airbus 380 leri hem lufthansa hem air france koltuk kapasitesi yüksek olduğu için dolmuş gibi kullanıyorlar full yolcu dolduruyorlar.yakında koltuk aralarını daha da küçültürler fazla yolcu taşımak için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 4 yıl önce
Öyle bir durumda evvelden notamlı saha olarak belirtilmezmiydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000