24 Mart 2010, Çarşamba 12:20:36

ULAŞTIRMA BAKANI'NDAN ACİL ÇAĞRI

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, havacılık sektörünün tüm oyuncularını Ankara’ya çağırdı. Peki, Bakan Yıldırım sektörü neden Ankara’da topluyor? İşte AirportHaber’in öğrendiği çok önemli konu başlıkları…
  • Ne sorunu? Biz Avrupa'nın 4. büyüküyüz. Dünya'nın bilmem kaçıncısıyız. Ne demek sorun toplantısı. Sorunlar olsa hiç bu kadar büyüyebilir miydik? Fesat karıştırıyorlar. Havacılığın kralıyız biz. En iyi bizim yöneticlerimiz bilir. SHGM ve de DHMİ genel müdürlerinin eşleri benzerleri dünyada yoktur. Herşeyi onlar bilirler. Başkalarını davet etmenize gerek yok. Boşuna masraf, sorun onlara hemen söylesinler size sorunları. Tam da piramitleri gezerken, oldu mu şimdi. Neyin Ulaştırması onu da anlamam ya. Mesela, Burdur - Antalya tren projesi 1938 de yapılmış. Hatırlayan bile kalmamıştır. Sevsinler böyle Ulaştırmayı. Üç tarafımız deniz. Yolcu taşıyan bir tek deniz uçağımız yok. Olmaz tabii, bu işin ihalesi yok çünkü. Runway deniz işte, in kalk.
  • ahl de bir başmüdürlük var ama içinde kimler var. yıl 265 gün gün 24 saat işin içindeyiz diye bar bar bağıran ve kendilerini çok bilmiş zanneden bu şahsiyetler flexden inip acaba aprona bakmışlar mı. bu kadar yıldır orada olup da bu sorunu hala çözemeyen müdürleri toplasın sayın bakan bence. ne oluyor burada diye.
  • bunadan kaç ay önce de oktay erdağı yazı yazdı ve ahl deki delayler konusunda konuşmalar tartışmalar oldu. sayın bakan ne oldu da bu sefer erdağının dediklerini duydu. demek ki sayın bakanın da artık sabrı tükendi.
  • VERGİ DAİRESNDE ÇALIŞANI MÜŞTERİ VARKEN MESAİ SAATLERİNDE OTURUP KAHVALTI YAPARKEN GÖRDÜNÜZMÜ !!!!!!!!!!! YOK AMA THY PERSONELİ NÖBETE GELİR KUYRUKTAKİ YOLCUYA BAKMAZ İKİ KİŞİ OTURUM ÇALIŞIR DİĞERLERİ SBAH KEYFİ YAPARLAR.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Airport TV’de Cuma akşamları yayınlanan Fikir Fırtınası programında çok önemli konular tartışılmıştı. Program yorumcularından Oktay Erdağı, özellikle Atatürk Havalimanı’nda yaşanacağı düşünülen rötarlarla ilgili Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın tüm sektörü toplaması önerisi yapmıştı. Sorunların masaya yatırılması, çözümün nasıl sağlanacağının konuşulması gerektiğini söyleyen Erdağı’nın bu konuşmasından sonra sektöre Ankara’dan önemli bir haber gitti.

Türk Hava Yolları başta olmak üzere tüm havayolu şirketleri ve TÖSHİD’e yapılan çağrı telefonla aracılığıyla gerçekleştirildi.

Yarın sabah saat 09.00’da toplantıya çağrılan sektörle özellikle rötar konuları, Atatürk Havalimanı’nda yapılan pist uzatma ve bakım çalışmaları ile ilgili yaşanan sıkıntılar masaya yatırılacak. Mısır’da bulunan Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru da acilen toplantıya çağrıldı. Toplantıya DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal da katılacak. Atatürk Havalimanı işletmecisi TAV’ın da toplantıya katılması bekleniyor.

AirportHaber’in Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgiye göre, toplantıda havacılık sektörünün tüm sorunları masaya yatırılacak, sıkıntılar bizzat Bakan Yıldırım tarafından dinlenecek ve yaklaşan turizm sezonu öncesinde alınması gereken tedbirler konuşulacak. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın sektörden sorunların çözümüne yönelik önerilerini sunmalarını da isteyecek.

Airport TV Fikir Fırtınası Programı yorumcusu Oktay Erdağı, bugünü görür gibi bakın neler yazmıştı.

ULAŞTIRMA BAKANI'NDAN ACİL ÇAĞRI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ne sorunu? Biz Avrupa'nın 4. büyüküyüz. Dünya'nın bilmem kaçıncısıyız. Ne demek sorun toplantısı. Sorunlar olsa hiç bu kadar büyüyebilir miydik? Fesat karıştırıyorlar. Havacılığın kralıyız biz. En iyi bizim yöneticlerimiz bilir. SHGM ve de DHMİ genel müdürlerinin eşleri benzerleri dünyada yoktur. Herşeyi onlar bilirler. Başkalarını davet etmenize gerek yok. Boşuna masraf, sorun onlara hemen söylesinler size sorunları. Tam da piramitleri gezerken, oldu mu şimdi. Neyin Ulaştırması onu da anlamam ya. Mesela, Burdur - Antalya tren projesi 1938 de yapılmış. Hatırlayan bile kalmamıştır. Sevsinler böyle Ulaştırmayı. Üç tarafımız deniz. Yolcu taşıyan bir tek deniz uçağımız yok. Olmaz tabii, bu işin ihalesi yok çünkü. Runway deniz işte, in kalk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ahl de bir başmüdürlük var ama içinde kimler var. yıl 265 gün gün 24 saat işin içindeyiz diye bar bar bağıran ve kendilerini çok bilmiş zanneden bu şahsiyetler flexden inip acaba aprona bakmışlar mı. bu kadar yıldır orada olup da bu sorunu hala çözemeyen müdürleri toplasın sayın bakan bence. ne oluyor burada diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bunadan kaç ay önce de oktay erdağı yazı yazdı ve ahl deki delayler konusunda konuşmalar tartışmalar oldu. sayın bakan ne oldu da bu sefer erdağının dediklerini duydu. demek ki sayın bakanın da artık sabrı tükendi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
VERGİ DAİRESNDE ÇALIŞANI MÜŞTERİ VARKEN MESAİ SAATLERİNDE OTURUP KAHVALTI YAPARKEN GÖRDÜNÜZMÜ !!!!!!!!!!! YOK AMA THY PERSONELİ NÖBETE GELİR KUYRUKTAKİ YOLCUYA BAKMAZ İKİ KİŞİ OTURUM ÇALIŞIR DİĞERLERİ SBAH KEYFİ YAPARLAR.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000