17 Mayıs 2008, Cumartesi 13:52:39

Sigara yasağı uçak kaçırtabilir

19 Mayıs’tan itibaren uygulanmaya başlanacak olan kapalı mekanlarda sigara içme yasağının havalimanlarında ne şekilde uygulanacağı merak konusu oldu. Yeni yasa sonrası havalimanı çalışanları nerede sigara içebilecek?
  • YoruSigara kullanmayan biri olsam da mesai saatlerinden dolayı oldukça gergin olan havalimanı peronelinin gelen kapalı alanlarda sigara içme yasağıyla daha da gergin hale geleceğini düşünüyorum.munuz...
  • arkadaşlar bişy kafama takıldı her marka sigara yasak olacak mı? mesela parlement içmek serbest değil mi kapalı mekanlarda.....
  • ben sigara icen biri olarak bu yasagin gelmesine sevindim ancak bu kadar kati olmamasi gerektigine inaniyorum. Her icecegimiz sigara icin 20 dk. kadar bir sure kaybedersek calismak icin nasil vaktimiz olacak??
  • Bu kadar yasak da sacma iyi havalandırması olan sigara icme bolumleri yapılabilir.Nede olsa sigara icenlerde insan sigarasızlığa Allahın zorlaması haric (ramazanda) dayanamıyorlar.Ustelikte kendilerinin en dogal hakkı baskalarının haklarını gozetmemek.

Türkiye genelinde Pazartesi gününden itibaren uygulamaya konulacak olan sigara içme yasağının, kapsam dâhilindeki mekânlarda ne şekilde uygulanacağı merakla bekleniyor. Restoran, kafe, bar, stadyum gibi mekanlarda uygulanacak olan yasağın havalimanlarında ne şekilde yansıyacağı tam olarak bilinmezken, uygulama sırasında ciddi sıkıntılar yaşanması bekleniyor. Terminal içindeki ofisleri ve kafeteryaları da kapsayan yasaktan dolayı sigara içmek isteyenlerin terminal dışına çıkması gerekecek.

 

Örneğin Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde çalışan bir personel, mesai saatleri içinde sigara içmek istemesi halinde terminal dışına çıkması gerekecek. Sigarasını içen yasak mağduru daha sonra tekrar x-ray cihazından kontrolden geçerek terminale girecek. Bu süre yaklaşık 20 dakikayı bulacak.

 

30 bin kartlı personelin çalıştığı Atatürk Havalimanı’nda yasak sonrası ciddi sıkıntılar yaşanılması, terminal girişlerindeki x-ray cihazlarında uzun kuyruklar oluşması bekleniyor.

Sigara yasağı uçak kaçırtabilir

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

gözde ~ 10 yıl önce
YoruSigara kullanmayan biri olsam da mesai saatlerinden dolayı oldukça gergin olan havalimanı peronelinin gelen kapalı alanlarda sigara içme yasağıyla daha da gergin hale geleceğini düşünüyorum.munuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
marlboro ~ 10 yıl önce
arkadaşlar bişy kafama takıldı her marka sigara yasak olacak mı? mesela parlement içmek serbest değil mi kapalı mekanlarda.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a.h. ~ 10 yıl önce
ben sigara icen biri olarak bu yasagin gelmesine sevindim ancak bu kadar kati olmamasi gerektigine inaniyorum. Her icecegimiz sigara icin 20 dk. kadar bir sure kaybedersek calismak icin nasil vaktimiz olacak??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknick ~ 10 yıl önce
Bu kadar yasak da sacma iyi havalandırması olan sigara icme bolumleri yapılabilir.Nede olsa sigara icenlerde insan sigarasızlığa Allahın zorlaması haric (ramazanda) dayanamıyorlar.Ustelikte kendilerinin en dogal hakkı baskalarının haklarını gozetmemek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000